Nowości / Jeansy Bosfor

399.00 PLN
Dostępne kolory:
Rozmiar:
Wybierz rozmiar:
XS/S S/M M/L


Dostawa od 9,90 zł, Wysyłka w: 2-4 dni

Jeansy już prawie 1,5 wieku królują na salonach mody. Nic dziwnego – idealnie sprawdzają się w każdej stylizacji od sportowej po elegancką. Ale czy wiedzieliście, że do wyprodukowania jednej ich pary potrzeba aż 7000 litrów wody? Dlatego czas napisać dla nich nową historię! Tak samo jak kochamy jeansy, kochamy także i środowisko, dlatego stworzyliśmy produkt, który wygląda jak „tradycyjne” jeansy, ale tak naprawdę wykonaliśmy go z biodegradowalnego tenclu, powstałego z przetworzonej pulpy drzewnej. Do tego nasz dostawca tenclu, to austriacka firma Lenzing, pionier w jego produkcji, która dodatkowo pozyskuje drewno z certyfikowanych lasów, w których prowadzona jest zrównoważona gospodarka leśna.

Nie bylibyśmy także sobą, gdybyśmy nie dodali tym spodniom jakiegoś twista – dlatego też postawiliśmy na oryginalne, asymetryczne ułożenie guzików i lekko opuszczony krok oraz asymetryczne zapięcie.
Z tyłu na pasku umieściłyśmy wstawkę z African Wax. Dodatkowo wzbogaciliśmy tencel domieszką elastanu, aby spodnie idealnie dopasowywały się do sylwetki. Dzięki temu staną się idealnym sprzymierzeńcem w każdej sytuacji – od służbowego spotkania po eskapadę z przyjaciółmi.

Hasło naszej akcji Jeans for a better world wzięliśmy sobie do serca, także w naszej najnowszej kolekcji.
Dzięki temu nie musimy rezygnować z ulubionych jeansów na rzecz środowiska. Dołącz do eko jeansomaniaków! Przędza do produkcji naszego Tenclu pochodzi z austriackiej firmy Lenzing – pioniera zrównoważonego procesu produkcji przędzy zwanej powszechnie lyocell, w której dbałość o środowisko naturalne i wprowadzanie najnowocześniejszych technologii są wartościami nadrzędnymi. To Lenzing odkrył niezwykłe właściwości włókna celulozowego, które pozyskuje z drewna bukowego pochodzącego wyłącznie z certyfikowanych, ekologicznych leśnictw. Chemikalia niezbędne do produkcji przędzy odzyskiwane są w 99% i kierowane do ponownego użycia. Lenzing, jako jedyny na świecie, ma prawo do używania nazwy Tencel - nazwa ta jest dla nas gwarantem proekologicznej produkcji lyocelu, którego używamy w naszych kolekcjach.

Ten produkt został stworzony w duchu odpowiedzialnej mody. Dzięki niemu wspieramy rękodzielników z Polski.
 

//readMore O właściwościach tenclu.

Modelka ma 165 cm wzrostu i ma na sobie rozmiar XS/S.

Materiał: 65% Tencel 34% bawełna 1% elastan gramatura: 350 g/m2.  

Projekt: KOKOworld

//carousel Polecane_dla_Ciebie