Biżuteria Fair Trade / Kolia ceramiczna + kolczyki Kolumbia

169.00 PLN
Dostępne kolory:

Produkt chwilowo niedostępny


Dostawa od 9,90 zł, Wysyłka w: 2 dni

Autentyczna biżuteria z regionu Armenia w Kolumbii

Technika wytwarzania ceramicznej biżuterii wywodzi się z amazońskiej dżungli i liczy sobie ponad tysiąc lat. To indywidualność, artyzm i tradycja, niezmiennie przekazywane z pokolenia na pokolenie. Dzięki naszyjnikom i kolczykom, które przywiozłam ze swojej podróży do Kolumbii, każda z nas może nosić ozdoby będące świadectwem etnicznej odrębności ludów zamieszkujących ten region. Nawiązać kontakt z odmienną kulturą – spadkobiercami tajemniczej cywilizacji, słynącej z pięknego rzemiosła i drogocennej biżuterii. 

Eduardo, twórca ceramicznej biżuterii nazywa ją ''magią wspólnoty wszystkich ludów zamieszkujących region Armenii''. Kliknij i poznaj Eduardo.

To magia, której dałam się zaczarować, kiedy przywiozłam kolię z amazońskich lasów.

Tęczowe okruchy dawnej cywilizacji

Każdy z naszych naszyjników został z pietyzmem wykonany przez lokalnych artystów, co świadczy o ich estetycznej wrażliwości i przywiązaniu do tradycji. Efektem ich pracy są sznury bajecznie kolorowych paciorków, które na pewno zostaną zauważone. W zalewie produktów z metką „etno” rodem z Chin lub Wietnamu, nieudolnie naśladujących azteckie lub inkaskie rękodzieło, te ceramiczne ozdoby to przejaw stuprocentowej autentyczności.

Tradycyjne techniki wytwarzania

Glina ręcznie zbierana ze zboczy kolumbijskich rzek, naturalne barwniki (np. kurkuma i skorupki jaj), tradycyjne, sięgające czasów cywilizacji Quimbaya techniki suszenia i wypalania – to wszystko decyduje o wyjątkowości i niepowtarzalności naszej biżuterii. Proces jej wytwarzania jest całkowicie przyjazny dla środowiska.

A Ty dasz się zaczarować?

To naszyjnik dla indywidualistki, który zawsze będzie wyróżniał Cię z tłumu i zrobi wydarzenie nawet ze skromnej, codziennej stylizacji. Przełamie konserwatywny charakter klasycznego wieczorowego stroju. Na tle białej koszulki będzie małym dziełem sztuki, doda Twoim dżinsom charakteru, a zwykłą sukienkę rozjaśni wszystkimi barwami tęczy. A przy tym daje niepowtarzalną możliwość posiadania przedmiotu z historią. Da Ci przyjemność opowiadania o sztuce wytwarzania ceramicznej biżuterii, której początki sięgają prastarej, zaginionej cywilizacji.

Eko faktor: naturalnie wytwarzana, wypalana i barwiona ceramika z gliny pozyskiwanej z okolicznych rzek regionu Armenia w Kolumbii

Projekt: Eduardo przy współpracy z KOKOworld  
Wykonanie: Kolumbia, pracownia Eduardo

//carousel Polecane_dla_Ciebie