DE / EN

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Dlaczego Wasze produkty tyle kosztują?

KOKOworld to autorska marka, która działa zgodnie z ideą etycznej mody. Sami projektujemy nasze ubrania, które następnie szyte są w krakowskich lub podkrakowskich szwalniach. Dbamy, nie tylko oryginalny krój, wysoką jakość wykonania, ale także o jakość materiałów - wykorzystujemy najlepsze polskie dzianiny oraz przywiezione z podróży tkaniny takie jak np. afrykański czy indonezyjski batik. Sprowadzamy także też autentyczną biżuterię i akcesoria prosto od rękodzielników z całego świata - wszystkich naszych współpracowników znamy osobiście i dbamy o to, aby nasze produkty powstawały w duchu sprawiedliwego handlu. Wszystkie te czynniki przekładają się na cenę produktu.

 

Dlaczego rozmiarówka jest wąska? Dlaczego nie ma mojego rozmiaru?

 

Pracując nad projektami staramy się myśleć na wskroś kreatywnie, także poza szablonem tradycyjnej rozmiarówki. Zawsze stawiamy także na na wygodę oraz jakość i naszym celem jest projektowanie dla każdego typu sylwetki, stąd wiele z naszych ubrań ma uniwersalny, oversize’owy krój. Tworząc prototyp odwołujemy się do naszych własnych doświadczeń, jaki i opinii naszych klientek - i przymierzamy go na różnych KOKOszkowych (czyli naszych)  sylwetkach! W razie jakichkolwiek wątpliwości co do rozmiaru - zapraszamy do kontaktu, doradzimy!

 

 

Dlaczego w KOKOworld nie ma zniżek?

 

 

Spektakularne promocje i przeceny są najczęściej wynikiem globalnej mody, która nierzadko związana jest z produkcją w miejscach taniej siły roboczej. Ze względu na szacunek do rękodzielników z Polski i świata nie prowadzimy polityki, która psuje rynek i wpływa na pogorszenie warunków pracy. Wolimy inwestować w akcje takie jak Green Friday, promować naszych współpracowników i angażować się w akcje społeczne. Zawsze chętnie też nagradzamy nasze stałe klientki atrakcyjnymi bonusami.

 

 

 

Dlaczego rzeczy z recyklingu są drogie, skoro są z odzysku?

 

 

 

Każde rękodzieło to w dzieło sztuki, którego proces powstawania jest bardziej skomplikowany niż tworzenie produktu od  początku od szablonu. Pozyskiwanie materiałów w drodze recyklingu mogłoby sugerować niższy koszt, ale samo ich pozyskanie, jest zaledwie jednym z etapów. Uzyskane skrawki należy odpowiednio obrobić, co angażuje czas i umiejętności. W efekcie jednak otrzymujemy unikatowy i niepowtarzalny projekt.

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW