DE / EN

Patricia z Kostaryki

Początki kobiecej kooperatywy CASEM sięgają roku 1982 roku, kiedy to 8 kostarykańskich artystek połączyło swoje siły, by wspólnie, przy wykorzystaniu swoich umiejętności twórczych, poprawić warunki życia swoich rodzin. Dziś kooperatywa zrzesza prawie 100 kobiet z okolic Montevideo, oferując im nie tylko miejsca pracy, ale także wspierając ich działalności artystyczne i szeroko rozumiany rozwój osobisty.

Patricia Jimenez Castillo jest niewątpliwie jedną z barwniejszych postaci kooperatywy. Śmiało można nazwać ja prawdziwą kobieta renesansu! Jednym z jej ulubionych zajęć jest malarstwo, a ukochaną malarką Frida Khalo. Obie artystki łączy nie tylko talent, ale także historia. Podobnie jak Frida, Particia jako dziecko zachorowała na polio. W tych czasach nie było niestety w Kostaryce szczepionek na tę chorobę - Patricii udało się wyzdrowieć, jednak dziś porusza się o kulach.

To właśnie Patricia przygotowała dla KOKOworld ręcznie malowane nerki. Rozeszły się one jak ciepłe bułeczki, ale wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt!

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW