DE / EN

Thai Tribal Crafts

Tereny północnej Tajlandii to miejsce wyjątkowo bogate kulturowo. To tam, przy granicy trzech pańswt – Tajlandii, Birmy i Laosu żyją górskie plemiona Akha, Karen, Lawa, Lisu, Mien oraz Hmong, które utrzymują się głównie z rolnictwa i rękodzieła. Każde z plemion charakteryzuje się wyjątkową kulturą – plemię Akha słynie na przykład z instrumentów oraz koszy wyrabianych przez mężczyzn. Plemię Karen, które stanowi zarazem najliczniejszą grupę, jest wyjątkowo dumne z ikatów (barwionych tkanin) wyrabianych przez żeńską część populacji. Z kolei elementem charakterystycznym rękodzieła plemienia Lisu jest haft, zaliczany do najwspanialszych haftów na świecie.

Dla ochrony ich dziedzictwa kulturowego powstała w Chiang Mai (miasto w północnej Tajlandii nad rzeką Ping) w 1973 roku organizacja Thai Tribal Crafts (TTC), której celem jest także stworzenie szans na rozwój oraz poprawa sytuacji życiowej tych plemion poprzez promowanie ich rękodzieł.

Wszystkie produkty TTC posiadają unikatowy certyfikat Światowej Organizacji Fair Trade WFTO, a wybrane egzemplarze możecie nabyć w KOKOworld.

 

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW