DE / EN

Global Organic Textile Standard

Global Organic Textile Standard 

TWOJA NIEZALEŻNA GWARANCJA, ŻE 100% BAWEŁNY UŻYWANEJ W PRODUKCJI KOKOworld TO BAWEŁNA ORGANICZNA Z CERTYFIKATEM.

 

Global Organic Textile Standard (GOTS) jest uznawany za wiodący na świecie standard przetwarzania tekstyliów wykonanych z włókien organicznych. Kontrolowany przez Control Union, certyfikat GOTS określa wysokie kryteria środowiskowe. Dotyczą one całego łańcucha dostaw tekstyliów organicznych i biorą pod uwagę także kwestie społeczne.

 

Certyfikat GOTS

  

 

WYZWANIA

 

ROZWIĄZANIA

TOKSYCZNA PRODUKCJA

Na produkcję konwencjonalnych produktów bawełnianych nie ma narzuconych ograniczeń w stosowaniu pestycydów, insektycydów i środków chemicznych na żadnym z etapów łańcuchu dostaw. 

 

W TROSCE O EKOSYSTEM

Do uprawy bawełny organicznej stosuje się tylko nawozy biologiczne i naturalne pestycydy, wszystkie procesy (np . farbowanie i drukowanie) muszą być przyjazne dla środowiska.

ZANIECZYSZCZENIE WODY

Stosowanie niebezpiecznych substancji chemicznych zanieczyszcza naturalne zasoby wody.

 

OCHRONA WODY

Uprawa ekologiczna oznacza czystrze rzeki i pomaga zapobiegać zanieczyszczeniu wód gruntowych. Dzęki temu nie tylko zachowana jest kwitnąca, dzika przyroda, ale i bioróżnorodnośc

NADMIERNE EKSPLOATOWANIE GLEBY

Rolnictwo konwencjonalne zubaża grunty, rolne pogarszając warunki przyszłych upraw, a tym samym byt rolników uprawiających bawełnę. 

 

ZDROWA GLEBA

Rolnictwo ekologiczne odbudowuje glebę i poprawia wchłanianie wody, co zapobiega okresom niedoboru wody i sprawia, że rlnicy są mniej podatni na zmiany klimatu. 

 

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">