DE / EN

SA8000

SA8000

 

 

TWOJA NIEZALEŻNA GWARANCJA, ŻE FABRYKI KOKOworld SPEŁNIAJĄ MIĘDZYNARODOWE STANDARDY PRAW CZŁOWIEK

 

SA8000 opiera się na zasadach międzynarodowych norm dotyczących praw człowieka. Sprawdza warunki pracy w fabrykach w ośmiu kluczowych obszarach: praca dzieci, praca przymusowa, zdrowie i bezpieczeństwo, wolne zrzeszanie się i układy zbiorowe, dyskryminacja, praktyki dyscyplinarne, godziny pracy i wynagrodzenie.

 

 

Sa8000

 

 

 

WYZWANIA

 

 

ROZWIĄZANIA

LUKI W REGULACJACH KRAJOWYCH

 

W krajach rozwijających się, gdzie produkowana jest większość dzisiejszej odzieży, praktyki zarządzania nie promują w wystarczającym stopniu godnej pracy ani nie chronią praw pracowników.

 

MIĘDZYNARODOWE PRAWA CZŁOWIEKA

 

SA8000 opiera się na międzynarodowych zasadach praw człowieka. Jest to najwyższy standard praw pracowniczych i zapewnia ochronę praw pracowników fabryk KOKOworld.

SŁABA POZYCJA NEGOCJACYJNA

 

Szacunek dla związków zawodowych nie jest powszechny, co stawia pracowników na słabej pozycji na rynku pracy. Nawet w krajach, w których obowiązują przepisy o wolnym zrzeszaniu się, członkowie związków nadal spotykają się z dyskryminacją i prześladowaniem.

 

WZMOCNIENIE POZYCJI PRACOWNIKÓW

 

Głos pracowników jest silniejszy, kiedy działają razem. Dzięki SA8000 mamy pewność, że pracownicy KOKOworld mają zapewnione prawo do zrzeszania się w związki zawodowe i prowadzenia negocjacji zbiorowych, co sprawia, że ich pozycja na rynku pracy jest silniejsza.

MARNE PŁACE

 

Branżowe zarobki minimalne nie zapewniają utrzymania pracownikom fabryk. Co więcej,  wiele fabryk nie płaci nawet płacy minimalnej.

 

SPRAWIEDLIWA PŁACA

 

SA8000 respektuje prawo pracowników do otrzymania wystarczających środków na życie, upewniając się, że pracownicy fabryk KOKOworld otrzymują wynagrodzenie, z którego mogą się utrzymać.

 

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">