DE / EN
KOKO INSIDE OUT 30.12.2021

Chodźcie, oprowadzimy Was po 2021 roku!

62/18/ebe7554af5ab45d850441fa2b720.jpeg

 

Dobrze wiecie, że nie lubimy podsumowań – rozliczania się z done i to do. Wspominanie wydarzeń, które minęły ma dla nas inną funkcję – doceniania tego, za co jesteśmy wdzięczni.

Po 2021 oprowadzimy Was jak po domu – kolejnymi miejscami pokazując, gdzie było nam najlepiej. 

wspominamy chwile

 

Szafa – solidna, pachnąca, na lata

Zacznijmy od ubrań, bo na nich znamy się najlepiej. W 2021 po raz pierwszy udało nam się wypuścić ubrania na bawełnie organicznej – nie obyło się bez wpadek i poprawek, ale ostatecznie wszystko wyszło „na nasze”. Dlaczego to ważny krok w rozwoju KOKO? Bo po raz pierwszy ubrania z bawełny organicznej mogą być i bezpieczne dla środowiska, i atrakcyjne dla właścicielek (nanoszenie nadruku na bawełnę organiczną nadal nie jest w Polsce standardem)

Po życzliwym przyjęciu pierwszej serii ubrań z kolekcji Fair Trade z odwagą sięgnęliśmy po więcej – dodaliśmy spodnie Fairtrade z bawełny organicznej. Produkcja takiej kolekcji to 6 miesięcy przygotowań i aż 6 miesięcy czekania. Cieszymy się nie tylko z tego, że mogliśmy udostępnić Wam nowe projekty, ale również z tego, że zamawiając je, wsparliśmy naszą zaprzyjaźnioną certyfikowaną szwalnię w Indiach, która jak wiele tego typu miejsc boryka się ze skutkami pandemii.

Wypuściliśmy również dwie kolekcje FAIRaway. Postawienie na odważne ptasie printy było dla nas ważnym momentem. Dlaczego? Bo wbrew trendom postanowiliśmy zaufać intuicji. Gdy w pandemicznym, smutnym dla wielu czasie sieciówki proponowały „minimalizm” (mówimy ironicznie, bo sprzedawanie bluzek, które po kilku praniach się wysypują, nie ma nic wspólnego z minimalizmem) wzorów i oszczędność kolorów, my postawiliśmy na energię i wzory. Pokochaliście ptasie printy i motywy w wielu barwach i wydaniach, a my kolejny raz przekonaliśmy się, że tworząc dla Was, warto słuchać serca!

Bluzki damskie

 

Biuro, czyli twórczy chaos

Dużo działo się również w biurze i magazynie. W tym roku w KOKO naszły na siebie dwa ogromne projekty związane z naszym zapleczem logistycznym i informatycznym:

· Zmieniliśmy platformę sprzedażową – chcieliśmy, by miała więcej funkcji i ułatwiała Wam zakupy;

· Oddaliśmy magazyn i wysyłanie paczek w ręce zewnętrznej firmy – naszym planem było skupienie się na projektowaniu ubrań, rozwoju, tworzeniu projektów społecznych, a nie na logistyce i wysyłkach – nasi partnerzy z Łodzi znają się na tym lepiej.

Oczywiście, że były wpadki, ale jesteśmy przekonani, że dużych zmian nie da się wprowadzać bez drobnych potknięć. Jednak to, co okazało się dla nas w tym procesie absolutną rewelacją to Wasza cierpliwość i wsparcie –  wiatr w żagle dostajemy od Was.

Sklep internetowy

 

Na werandzie – spotkania i relacje 

W 2021 udało nam się spędzić czas z tymi, na których zależy nam najbardziej, budować relacje, wspierać, umacniać. Projekty społeczne (CSR) to dla nas jedne z ważniejszych „wydarzeń” w KOKO.

· Rok zaczęliśmy od sprzedaży maseczek ochronnych w printach i kolorach KOKOworld. Dochód przekazaliśmy na wsparcie fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

· Jak co roku zamiast Black Friday zorganizowaliśmy Green Friday, który u nas przedłużył się na weekend. Dochód z zakupów, które u nas zrobiliście, przekazaliśmy na wsparcie zajęć organizowanych przez Żywą Pracownię i zakup ramy do kopiowania.

· W październiku, gdy sytuacja na granicy polsko-białoruskiej stała się trudna, zorganizowaliśmy zbiórkę rzeczy dla osób przebywających w tamtejszych lasach (zbieraliśmy śpiwory, ciepłe ubrania, termosy itp.). Łącznie udało się zebrać prawie 40 pudeł.

· Do naszego zespołu dołączyła również  jedna osoba z programu aktywizacji zawodowej kobiet po trzydziestym roku życia. Gdy tylko zakończy program stażowy, zostanie członkinią zespołu KOKO.

Wspieramy

Sewing Together

 

Przy kawie – mówimy o tym, co ważne

Staraliśmy się również mówić o tym, co dla nas (i świata!) ważne. Agata udzieliła kilku wywiadów (między innymi dla Forbesa, u Eweliny Antonowicz z Fashion Revolution i organiczni.eu oraz Radia Kraków.), a także wzięła udział w kilku konferencjach na temat biznesu i odpowiedzialnej mody. Niezmiernie nas cieszy, że tematy slow fashion i odpowiedzialności przemysłu modowego za zmiany klimatyczne stają się coraz częściej wyszukiwane i cieszą się dużym zainteresowaniem społecznym.

Zaczęliśmy również cykl „(Nie) winna moda” – w ramach kilku spotkań na temat odpowiedzialnego tworzenia ubrań rozmawialiśmy między innymi z Katarzyną Zajączkowską z odpowiedzialnamoda.pl i Marią Humą z Kupuj Odpowiedzialnie.

Przy kawie

 

W oknie – patrząc w przyszłość

Wypatrujemy zmian, choć i w tym roku ich w KOKO nie brakowało. Pojawiły się nowe produkty zaprzyjaźnionych etycznych marek. W naszym sklepie znajdziecie buty FAIRMA oraz biżuterię no waste rękodzielników z WDREWNOidę. Stworzyliśmy również woskowijki z autorskimi wzorami.

I wiecie co? Zapakujemy w nie sobie dobre kanapki, do termosu wlejemy kawę, ruszymy gdzieś na szczyt wielkiej góry, odpoczniemy trochę, bo choć napracowaliśmy się po pachy, wiemy, że było warto.

W 2021 roku KOKO świętowało swoje dziesiąte urodziny! To wydarzenie, od którego powinniśmy zacząć wspominanie minionego czasu. Jednak zamiast skupiać się na tym, co było, wolimy wyglądać nowego — i tego Wam również serdecznie życzymy w nowym roku.

współpracujemy z markami

Niech się dzieje pięknie!

 

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">