DE / EN
KOKO MODA 21.04.2021

FAIRaway – tam gdzie wolność wyrazu spotyka się ze świadomymi wyborami

6f/d2/940bdbece9d0df03789ab26a0e8b.png

Gdy kolejny raz niepomyślne informacje zajmują naszą głowę i nasze serce, staramy się oderwać od nich myśli. Jak ptaki wracające do domu, unosimy się pod niebo i wracamy do rzeczywistości pełnej pasji, szerokich perspektyw i patrzenia na życie z odpowiedniego dystansu. Poznajcie FAIRaway – kolekcję złożoną z wiatru, lekkości, kolorów i światła.

Tuniki KOKOworld 

 

Ty

Nowa kolekcja to dla nas remedium na obecne okoliczności. Tęskniąc za normalnością, staramy się małymi gestami przywracać to, co zabrała nam pandemia: spokój, harmonię, wolność. Dominujący w kolekcji FAIRaway motyw ptaków jest tego wyrazem. Szukamy otwartych przestrzeni, świeżego powietrza, wiatru, który pozwoli nam wznieść się wysoko – w planach i działaniu.

Chcemy być fair ze sobą i z modą, chcemy być odpowiedzialni za siebie i za świat. Żeby jednak móc otoczyć innych troską, sami musimy mieć siłę. Patrząc na rzeczywistość wysokości – z dystansu – łatwiej jest dostrzec więcej i podejmować mądre decyzje.

Chcemy, by odpowiedzialny świat mody rozprzestrzeniał się daleko poza horyzont, chcemy, by stał się globalnym ruchem. Dość już mamy przygnębienia i wszystkiego, co trzyma nas przy ziemi. Odlatujemy pozytywnie w kierunku, który intuicyjnie uważamy za dobry. Słuchamy siebie, chcemy być wolni.

Sukienki KOKOworld

 

My

Wspólne działanie ma moc. Najnowsza kolekcja bardziej niż dotychczasowe przypomina o tym, że troska o środowisko jest obowiązkiem nas wszystkich. W FAIRaway duży nacisk położyliśmy na działanie Departamentu Zero Waste – działu KOKOworld, który jest odpowiedzialny jest za wykorzystywanie materiałów do samego końca. To dzięki przemyślanej pracy naszych projektantów i projektantek mogliśmy wypuścić miniserię akcesoriów No Waste. Wstawki z resztek poprodukcyjnych uwzględniliśmy już na etapie przygotowania planu nowych modeli ubrań. To rozwiązanie, które cieszy nas nie tylko ze względu na walory estetyczne, ale przede wszystkim dlatego, że nie wymaga niepotrzebnego wykorzystywania materiałów.

W FAIRaway na dobre rozgościła się również wiskoza EcoVeroTM. Pokochaliście ją już w jesiennej odsłonie citiZEN, nie wyobrażaliśmy sobie więc nowej kolekcji bez jej intensywnych kolorów i właściwości, które docenią wrażliwcy. O tym, dlaczego jest dobra dla środowiska wiecie już z naszych artykułów, pozostaje nam więc tylko zaprosić Was do jakże przyjemnego weryfikowania jej zalet na własnej… skórze.

Ubrania KOKOworld

FAIRaway to również zapowiedź kolejnych kroków w poszukiwaniu odpowiedzialnych materiałów. CitiZEN przyniosło Zero Waste Departament, co da najnowsza kolekcja? Planów jest wiele, nie wszystkie chcemy zdradzać już teraz. Jedno jest pewne – granie fair i szukanie rozwiązań będących mądrym kompromisem daje nam satysfakcję, którą trudno porównać do czegokolwiek innego. Błysk w oczach, gdy pojawiają się nowe pomysły, łączy się z przyjemnym poczuciem harmonii, gdy uda je się zrealizować. Ten stan to coś, czym chcemy się z Wami podzielić. Uzależnia.

Ptasie motywy nie mogły zostać pominięte w biżuterii. Kolejny raz postanowiliśmy zostać wierni modelom, które uwielbiacie w KOKO. Projektowane przez Dawida i własnoręcznie przez niego malowane kolczyki i wisiory zamknęliśmy w symbolu ptaka i lekkich formach. Elementy do zestawów wycięte zostały przez Dawida własnoręcznie z płyty z recyklingowego drewna.

Biżuteria KOKOworld

 

Świat

Pragniemy wrócić do normalności, dlatego doceniamy ją jeszcze bardziej. Nie możemy doczekać się śniadań ze znajomymi w parku, spontanicznych wypadów na zachód słońca za miasto, plenerowych koncertów i momentu, w którym wychodząc z kawą na balkon, zobaczymy, że zasiane wiosną begonie wypuszczają pierwsze łodygi.

Kolekcją FAIRaway zachęcimy Was do łapania momentów, dostrzegania zachwytów wokół. Niech „nowe” stanie się pretekstem do doceniania tego, co w trudnych chwilach dosłownie i w przenośni dawało nam siłę. Mamy w planach realizację inicjatyw, które wyróżnią działania na pozór „zwykłe”, „sąsiedzkie” jednak dające ogrom inspiracji i energii do wprowadzania pozytywnych zmian.


Świat KOKOworld


Chcemy inspirować dlatego, że sami jesteśmy zainspirowani. Chcemy, by nieoficjalnym patronem FAIRaway był David Attenborough – wybitny brytyjski biolog i popularyzator wiedzy o świecie. To właśnie jego filmy dawały nam ukojenie podczas długich dni spędzanych w domach podczas lockdownu. Co z tego wyniknie…? Zobaczycie już niebawem!

Czas ruszać w drogę! W tym, co z pozoru normalne, niech dzieją się zmiany, na które wszyscy tak bardzo czekaliśmy. Lećmy FAIRaway!
 

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">