DE / EN
KOKO MODA 12.09.2017

Historia naszych kolekcji: African Collection

35/8f/f01ff9d940120b9989f40744807f.jpeg

Początki KOKOworld bardzo ściśle związane są z Afryką i dlatego kolekcja African zajmuje ważne miejsce nie tylko wśród naszych kolekcji, ale także w naszej historii i naszych sercach! Wszystko bowiem zaczęło się od Afryki i w Afryce!

 

Agata Kurek założycielka KOKOworld

 

To podczas podróży po Mali Agata Kurek, założycielka KOKOworld podjęła decyzję o założeniu KOKOworld i zakochała się African Wax materiałach farbowanych woskiem. To była miłość od pierwszego wejrzenia, nic więc dziwnego, że jakiś czas po tej podróży, kiedy KOKOworld już istniało, wybrała się ponownie do Afryki Zachodniej – do Senegalu i Gambii. Ta wyprawa z kolei zaowocowała kontaktem z naszym rękodzielnikiem w Dakarze – Abu. 

 

Przede wszystkim jednak Agata wróciła do Krakowa z plecakiem po brzegi wypchanym African Wax o charakterystycznym wzorze, z których uszyłyśmy pierwsze sukienki Addis Abeba. A dla wszystkich klientek, które chciałyby ten wzór zestawić ze stonowaną góra mamy także spódnice Addis Abeba. W kolekcji Lato 2017 pojawiły się także spódnice Hibiskus oraz sukienki z seksownym wycięciem dla plecach. Naszym najnowszym nabytkiem w tej kolekcji oprócz kopertówek z African Wax , które tworzy dla nas rękodzielniczka z Wysp Zielonego Przylądka – Mircia, są także spódniczki dla dziewczynek!

 

Oryginalna moda KOKOworld

 

Materiały African Wax są farbowane metodą  drukowania a następnie woskowania, która polega na pokrywaniu woskiem części tkaniny, która nie ma być zabarwiona, funkcjonują w Afryce pod ogólną nazwą „waxes”. Bogactwo ich wzorów jest wręcz oszałamiające! Jest wśród nich jednak jeden bardzo charakterystyczny wzór, który w Afryce Zachodniej nazywany jest tak, jak stolica Etiopii. Dlatego też nasze pierwsze afrykańskie sukienki nazwałyśmy Addis Abeba właśnie! Są one wyjątkowe nie tylko ze względu na materiał, a jakiego są uszyte, ale także powodu pracy, ile wymaga ich uszycie! Wzór dopasowywany jest ręcznie, co sprawia, że uszycie jednej sukienki zajmuje ponad 2 godziny! I zawsze z radością czekamy na afrykańskie dostawy, zwłaszcza że często materiały przyjeżdżają do nas w plecakach KOKOszek!

 

Krawcowa KOKOworld

 

Z miłości do Afryki, ale też i do środowiska, wykorzystujemy niemalże każdy kawałek tych materiałów – recyklingujemy skrawki pozostałe po uszyciu sukienek i ozdabiamy nimi bluzki, sukienki a nawet nerki! Dzięki temu kolekcja African jest tak naprawdę matką także innych naszych kolekcji – Be My Valentine i Africa in Your Pocket! Co więcej, to dzięki batikowym muszkom spełniliśmy swoje wielkie marzenie i ruszyliśmy z kolekcją dla panów – KOKO for Men!

Do dziś jednak, mimo że do kolekcji African dołączyło wiele innych produktów, sukienki Addis Abeba zajmują wyjątkowe miejsce w naszych sercach i... w naszych szafach!

 

Jak powstają ubrania w KOKOworld

 

 

Akcesoria KOKOworld

 

 

Kopertówki KOKOworld

 

 

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">