DE / EN
KOKO SUPPORT 08.06.2017

KOKOfilm na AfryKamerze

69/ad/f6210d22e65838f49538ede0459a.jpeg

Jedną z największych pasji założycielki KOKOword, Agaty Kurek jest filmowanie. Ta pasja zaczęła się kilka lat temu wraz z projektem Media for Development Goals. Od tego czasu znajduje ujście głównie podczas podróży, podczas których zazwyczaj powstają amatorskie produkcje, które z kolei podsycały coraz bardziej obecne marzenie, aby stworzyć profesjonalny film. I to właśnie marzenieu dało się spełnić Agacie podczas jej ostatniej podróży na Wyspy Zielonego Przylądka!

Łącząc przyjemne z pożytecznym, dzięki lokalnej ekipie filmowców z Mindelo na Wyspie SãoVicente – Edsonowi Silvie i KisóOliveirze, powstał krótkometrażowy film „Biojoias - biżuteria z rybich łusek z Wysp Zielonego Przylądka", którego bohaterką jest Ronise Cardoso – nasza rękodzielniczka, która zaczarowuje rybie łuski w wyjątkową biżuterię!

Ale tak naprawdę, wraz z tym filmem, udało nam się spełnić jeszcze jedno marzenie! Premiera „Biojoias - biżuteria z rybich łusek z Wysp Zielonego Przylądka" miała miejsce podczas tegorocznej krakowskiej odsłony Festiwalu AfryKamera 2017, największego festiwalu filmów afrykańskich w Polsce, odbywającego się co roku od ponad 10 lat!  Wśrodę, 25 maja, w Kinie pod Baranami tuż po angolskiej produkcji o stylu - „Bangalogia– nauka o stylu” zaprezentowałyśmy wybrane modele z naszej najnowszej kolekcji Summer 2017, a tuż po nich, całe w emocjach poraz pierwszy publicznie pokazałyśmy "Biojoias - biżuteria z rybich łusek zWysp Zielonego Przylądka" w reżyserii Edsona Silvy. Filmnagrałyśmy w języku kreolskim Wysp Zielonego Przylądka iopatrzyłyśmy polskimi napisami. Po premierze odbyło się także spotkanie z Agatą Kurek oraz Marią Huma z Fundacji KupujOdpowiedzialnie i mini-licytacja wybranych produktów z akcji Jeans for a better world. Film już wkrótce dostępny będzie na naszym kanale YouTube, tymczasem my już myślimy nad kolejnymi produkcjami!

 

KOKOfilm na AfryKamerze

 

KOKOworld moda
Jak powstaje biżuteria KOKO
Rękodzielniczka KOKOworld
Biżuteria z rybich łusek w KOKOworld

 

Ubrania KOKO
Agata Kurek założycielka KOKOworld

 

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">