DE / EN
KOKO SUPPORT 10.01.2024

KOKOrok 2023 to…

e2/8c/6afd9c889112ae04356cc7e40f4a.jpeg

czas pełen wyzwań, rozwoju, pomysłów, kolekcji i projektów - w KOKOworld rozwijaliśmy i udoskonalaliśmy stare, wprowadziliśmy też…

Preorder, czyli przedsprzedaż!

Cieszymy się, że mamy możliwość wyprodukować dokładnie tyle rzeczy, ile zamówicie! Dzięki temu nie tworzymy stocków, dbamy o to, by w Wasze ręce trafił produkt uszyty specjalnie dla Was, z miłością i zaangażowaniem. Dziękujemy za zaufanie!

Nowe kolekcje

Fuego

FUEGO

Pozytywna energia zaklęta w energetycznych printach i kolorach: czerwieni, pomarańczu i różu - można łączyć je ze sobą, by poczuć moc, którą daje zabawa modą! Fuego to wygodne kroje i soczyste kolory. Modne szerokie spodnie, komfortowe bluzki i wiosenne sukienki czekają na Ciebie!

Sahara

SAHARA

Powstała pierwsza w historii marki KOKO kolekcja o tak dużym ładunku emocjonalnym! 

Bo właśnie tam, w odległej Afryce 13 lat temu, we współpracy z lokalnymi krawcami Agata uszyła swoje pierwsze spodnie! To dla nas powrót do korzeni, do gorącej, niesamowicie inspirującej Afryki. 

Sahara to kolekcja kapsułowa. Wszystkie jej elementy doskonale pasują nie tylko do siebie nawzajem, ale pozwalają także tworzyć fantazyjne stylizacje z innymi ubraniami. Uniwersalność i ponadczasowość - to właśnie siła tej kolekcji. Przeważają oversizowe kimona, geometryczne charakterystyczne dla architektury pre-saharyjskiej, a także kolorystyka: czerń, biel i beż nawiązujący do ciepłych piasków pustyni. Oparta na jednym, mocnym, monochromatycznym princie MOPTI, który zachwyca i inspiruje. Przebiegające na nim linie inspirowane są architekturą presaharyjską oraz motywami z popularnych w Afryce Północnej oraz na Półwyspie Iberyjskim azulejos – malutkich, ceramicznych płytek, zdobiących fasady kamienic, kościołów i innych miejsc użyteczności publicznej.

Sahara jest dla nas jest symbolem, że niemożliwe nie istnieje, a po marzenia trzeba odważnie sięgać!

Figure it out

FIGURE IT OUT

Doczekaliśmy się najbardziej etycznej kolekcji KOKOworld - Figure it out. Została w całości uszyta z certyfikowanej bawełny organicznej. Ten materiał to coś więcej niż bawełna bez chemii – to w pełni ekologiczne plantacje, które:

  • do podlewania pól używają deszczówki,

  • nie stosują chemikaliów, środków owadobójczych i pestycydów,

  • nie zagrażają okolicznym zbiornikom wodnym, bo organiczna bawełna jest wolna od wszelkich metali ciężkich, formaldehydu, szkodliwych wybielaczy i barwników.

Figure it out zastosowaliśmy 100% naturalne włókno, posiadające certyfikat GOTS poświadczający, że produkt powstaje z poszanowaniem kwestii ekologicznych oraz społecznych. Dlatego też pracownicy plantacji zawsze mają zapewnione odpowiednie warunki pracy oraz zatrudnienia.

DENIMolution

Do naszej jeansowej kolekcji #DENIMolution – ubrań stworzonych z odpowiedzialnego jeansu dołączyły nowe jeansy MONA. Mona to spodnie, względem których mamy ogromne oczekiwania: mają być trwałe, wygodne, ale przede wszystkim ponadczasowe. Tworząc ich projekt, postawiliśmy więc na klasykę: proste nogawki i lekko podwyższony stan to elementy, o których wiemy, że nigdy nie się nie znudzą.

Woven stories

WOVEN STORIES

Woven Stories to kolekcja, w której znajdziecie wzory nawiązujące do tradycyjnego rzemiosła tkackiego z całego świata. Motywem przewodnim są 2 autorskie KOKOprinty: MUNDO & BALI, wśród wielu kolorów kolekcji znajdziecie krótsze kurtki i ciepłe, długie parki na chłodne dni, ukochane KOKOszkowe tuniki, bestsellerowe bluzy Hug Me w jesiennych kolorach oraz nowość czyli bluza Kiss me!

Wyjątkowe projekty

Street Fashion

STREET FASHION

Projektem Street Fashion przełamywaliśmy wyobrażenia o tym, że modelkami mogą być kobiety z branży, o "idealnych" wymiarach, z wielkim portfolio i wzrostem minimum 170 cm, bo my lubimy niedoskonałości! 

W Maroko, na Cabo Verde oraz w Bolonii udało nam się zorganizować sesje zdjęciowe do nowych kolekcji. Agata spełniła swoje marzenie - chodziła ulicami Bolonii czy Essaouiry i szukała dziewczyn, które mają w sobie TO COŚ! Następnie, po znalezieniu wspólnego języka proponowała im sesję zdjęciowo w naszych KOKOciuchach…

Street Fashion to przede wszystkim zabawa, celebracja kobiecości i kobiecych relacji!

OdNowa we współpracy z Polarsportem

OD NOWA POLARSPORT

Powodów, dla których warto nosić ubrania i używać posiadany już sprzęt jest sporo, a kwestie klimatyczne i ekologiczne stają się ważnym argumentem dla coraz większej ilości osób. Kiedyś wstydziliśmy się dziury w polarze i zaraz kupowaliśmy nowy - dziś nosimy go z dumą, tym większą jeśli naprawy kreatywnej w ramach projektu #OdNowa dokona KOKOworld

W akcji zainicjowanej już w zeszłym roku przez naszego partnera Polar Sport, można było oddawać swoje outdoorowe ciuchy we wszystkich ich punktach w całej Polsce, a my je naprawialiśmy, cerowaliśmy, doszywaliśmy łaty i co tylko nam w duszy zagrało - było artystycznie!

Green Friday w KOKO

GREEN FRIDAY

Jest taki jeden dzień w listopadzie, który wchodzi w kalendarz cały na czarno. Galerie handlowe przeżywają oblężenie, a sklepy prześcigają się w coraz to "gorętszych promocjach". W KOKOworld od lat nie obchodzimy black friday, z radością zamieniamy go na GREEN FRIDAY.

Ku chwale naszej PLANETY, mówimy NIE dla:

  • Konsumpcjonizmu

  • Kompulsywnych zakupów (w tym idei black friday)

  • Fast - fashion, czego efektem jest zbyt dużan ilość ubrań

W GREEN FRIDAY całą ekipą KOKO staraliśmy się uczcić ten dzień z szacunkiem dla natury i postanowiliśmy wspólnie posprzątać las. 

Zgodnie z hasłem przewodnim - zamiast kupować nowe, wspieramy to, co już mamy!

Piękne spotkania

Targi WeFair

TARGI WE FAIR

Wzięliśmy udział w jednych z największych targów zrównoważonego rozwoju, które zrzeszają wystawców z różnych branż - od jedzenia, poprzez meble, aż po odpowiedzialną modę! Spotkaliśmy na nich masą fantastycznych ludzi i odpowiedzialnych marek. Wszyscy wystawcy byli sprawdzani przez niezależnych ekspertów według ścisłych kryteriów - WeFair to strefa wolna od greenwashingu!

Poznajmy się

POZNAJMY SIĘ

Prosecco z lokalnej winnicy, doskonała kawa Fairtrade, KOKOprojektanki, długie rozmowy, masa śmiechu i uśmiechu, a to wszystko pod batutą Agaty, która w weekend 20-22 października sama otworzyła drzwi KOKO przy Starowiślnej 19! 

Trudno nam jest podsumować te 3 dni - pełne rozmów, śmiechu, wzruszeń i całej masy dobra, które otrzymaliśmy od Was. Spróbujemy zrobić to najlepiej jak potrafimy! Przede wszystkim czujemy ogromną wdzięczność, że odwiedziliście nas tak licznie. W KOKO najważniejsi są ludzie, to dzięki Wam możemy się rozwijać, spełniać i dalej mieć głowę pełną marzeń. Ten weekend utwierdził nas w przekonaniu, że mamy najlepsze klientki (i klientów!) pod słońcem!

Na event wpadaliście przy okazji, spontanicznie, ale sklep na Starowiślnej dla wielu z Was stał się obowiązkowym punktem podczas podróży do Krakowa! Wiemy, że niektórzy specjalnie zjeżdżali z autostrady dowiadując się w trasie, że jeszcze jesteśmy, a jeszcze inni odwiedzali nas przy okazji wizyty w teatrze, czy romantycznej randki. To nas niezwykle wzrusza i motywuje do działania!

Aga i Beata - nasze dzielne Projektantki wysłuchały wielu z Was, pilnie notując pomysły, sugestie i wskazówki. Dzięki temu w naszych głowach już "szyją się" nowe KOKOciuchy!

Jeszcze więcej odpowiedzialności

Pudełka Bumerangi

PUDEŁKA BUMERANGI

W KOKO chcemy ulżyć naszej zmęczonej planecie, odciążyć ją z ogromu zalewających ją śmieci. W tym roku do każdego zamówienia mieliście opcję wybrać pudełko, które było już w obiegu, zostało użyte, a trafiając do nas dostało szansę na nowe życie. Cieszymy się, że wybieracie nasze Bumerangi równie często, co nowe pudełka.

 

Dziękujemy, że byliście z nami w 2023 roku!

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">