DE / EN
KOKO INSIDE OUT / CIEKAWE 09.03.2018

Materiał ReTex - od butelek PET po bomberkę

78/9c/83549a8b70a4eef0dad70d2001ea.jpeg

Zatrzymaj się na chwilę. I rozejrzyj dookoła. Jak wiele rzeczy z plastiku otacza cię w życiu codziennym? Właśnie, plastik jest wszędzie.Tym bardziej miło nam poinformować, że do ekologicznej walki z plastikiem przystąpiliśmy i my. I to w modnym stylu!

Niewątpliwie plastik ułatwia nam życie, ale jednocześnie stanowi dużezagrożenie dla naszego środowiska naturalnego. Bowiem kiedyprzedmioty z plastiku przestają nam służyć, stają się nie ladawyzwaniem. Czy wiedziałeś, że potrzeba aż 450 lat, aby rozłożyłasię plastikowa butelka? A na domiar złego to one są jednym zwiększych zagrożeń – ich żywot użytkowy jest niezwykle krótki,a niestety wiele napojów, począwszy od wody mineralnej po inne,dostępnych jest właśnie w plastikowych butelkach. Tym bardziejmiło nam poinformować, że do walki z plastikiem przystąpiliśmy imy. I to w modnym stylu! W najnowszej kolekcji mamy bowiem dla Wasprodukty wykonane z materiału, który powstał między innymi zwłókiem z przetworzonych butelek PET!

 

Od butelki po bomberkę

Od butelki po bomberkę

Jakto się dzieje, że można ubrać się w „butelkową bomberkę”?Cały proces opiera się o przetworzeniu plastiku na włókna. Wpierwszej kolejności butelki są segregowane, myte, suszone i przypomocy wytłaczarki zgniatane tak, aby uzyskać z nich plastikowepłatki. Te z kolei podane zostają obróbce mechanicznej, dziękiktórej powstają z nich poliesterowe włókna, które z wygląduprzypominają wełnę. Co istotne, to ich powstania zużywa sięokoło 80% mniej energii i 90% mniej wody niż do wytworzeniapoliestru bezpośrednio z oleju. Przezroczyste butelki dadzą wrezultacie białe włókna, zaś kolorowe – kolorowe, w zależnościod barwy butelki. Następnie włókna są wyrównywane i przetwarzanena przędzę. Przędza z kolei zostaje wpleciona w tkaninędopełniając tym samym drogę plastiku „od butelki po ubranie”.

Wysypiska śmieci na plaży

 

Modnie, bo ekologicznie

Aleoczywiście nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy ekologicznego materiałunie podali Wam we właściwy nam sposób. Dlatego też zdradzimy, żeoprócz tego, że znajdziecie w najnowszej kolekcji projekty wykonanez reTexu - materiału powstałego z włókien przetworzonych butelek PET, tomożecie się spodziewać, że przyozdobiliśmy je wyjątkowymi,kolorowymi printami zaprojektowanymi przez Dawida Polonego. Już teraz uchylamy rąbka tajemnicy i przedstawiamy bomberkę Broken Flowers!

Fairto people, fair to environment!

Źródło:IflscienceThe Guardian

 

Modnie, bo ekologicznie KOKOworld

 

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">