DE / EN
KOKO MODA 01.02.2017

Merino Wool robi prawdziwą furorę!

22/72/d320426d6325db85eb7cbf49bbf8.jpeg

Merino Wool - prawie każdy słyszał, ten materiał robi prawdziwą furorę, ale właściwie o co tyle krzyku? Jeśli też zastanawialiście się, co czyni wełnę z merynosów tak wyjątkową, spieszymy z odpowiedzią. Zapraszamy także do przeczytania jeszcze świeższego artykułu o merino! KLIK

Każdy marzy o materiale, który w zimie grzeje, a w lecie chłodzi, a w dodatku pozwala oddychać naszej skórze. Oczywiście sztuczne materiały, z których wykonana jest odzież sportowa, posiadają wszystkie te cechy, ale to co wyróżnia merino to NATURALNOŚĆ.

Najważniejsze właściwości wełny merynosów:

  1. Jest naturalna
  2. Pochłania wilgoć
  3. Pozwala oddychać skórze
  4. Miła dla skóry - nie drapie
  5. Posiada właściwości antybakteryjne
  6. Łatwa w utrzymaniu
  7. Jest elastyczna i nie gniecie się
  8. Jest wytrzymała

Ubrania z wełny merino w KOKOworld Na zdjęciu sweter oraz komin Merino Wool, w zestawie za 471 zł, znajdziesz tutaj

Pochłania wilgoć i pozwala oddychać skórze, a do tego jest miła w dotyku

Skąd pochodzą niezwykłe właściwości tej wełny? Największy wpływ na jakość wełny merynosów ma klimat, w którym żyją owce - powszechnie uznaje się, że najlepsza wełna pochodzi z Nowej Zelandii. Wyjątkowa struktura materiału pozwala na "wiązanie" powietrza między włóknami. Merino pochłania też wilgoć jak żaden inny naturalny materiał - jest w stanie przyjąć około 30% własnej wagi, dzięki czemu skutecznie odprowadza wodę z powierzchni naszej skóry, a my możemy cieszyć się komfortem przez cały dzień. Dodatkowo, pojedyncze włókna tej wełny są o wiele cieńsze niż włókna zwykłej wełny, co powoduje, że merino nie drapie i nie drażni naszej skóry.

Akcesoria z wełny merino w KOKOworld

Jest łatwa w utrzymaniu i wykazuje właściwości antybakteryjne

To jeszcze nie koniec! Wełna merynosów jest przyjemna w dotyku, odprowadza wilgoć i pozwala oddychać, zapewniając komfort naszej skórze. Ale oprócz tego, posiada również właściwości przeciwbakteryjne (bakterie się na niej nie namnażają)! Dlatego jest ceniona przez alergików. Wciąż mało? Merino wykazuje też właściwości samooczyszczające, nie gniecie się i nie elektryzuje - jest bardzo łatwa w utrzymaniu! Dodatkowo dzięki swojej elastyczności zachowuje swój oryginalny kształt i - co najważniejsze! - wszystkie swoje wspaniałe właściwości przez dłuuuugi czas. Wasz ulubiony sweter z wełny merynosów jeszcze po latach będzie wyglądał jak nowy! 

KOKO moda

Produkt w pełni naturalny

Zapytacie jak to możliwe, że jeden materiał łączy w sobie tyle wyjątkowych cech? Odpowiedź jest prosta: wełna merynosów to produkt w pełni naturalny. Dzięki starannej obróbce nie traci swoich właściwości - u nas znajdziecie wyłącznie merino najwyższej jakości! Dbamy o to, żeby z materiału o tak świetnych cechach stworzyć swetry, kominy i czapki, w których się zakochacie, i które będą Wam służyć przez całe lata. Ponieważ wełna merynosów nie tylko grzeje, ale także chłodzi, gdy jest cieplej, sweter Merino Wool sprawdzi się nie tylko zimą, ale też w cieplejsze dni :)

Zobacz nasze produkty z Merino Wool

 
 

 

 

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">