DE / EN
KOKO PEOPLE 22.10.2018

Najnowsza biżuteria z Kolumbii

96/ce/4dd7a261b68272449575c19e8dce.jpeg

Ceramiczna biżuteria z Kolumbii ma dla nas wyjątkowe znaczenie. Nie tylko dlatego, że jest wykonywana w unikatowy sposób! Ale Eduardo to jeden z pierwszych rękodzielników, z którym zaczęliśmy pracować.

Kilka tygodni po założeniu KOKOworld, Agata Kurek, założycielka marki, wybrała sie w podróżdo Kolumbii i właśnie tam poznała Eduardo. Przywiozła w swoim plecaku kilka par kolczyków i kolii, których historia sięga czasów prekolumbijskich, a dokładniej wytworów ceramicznych cywilizacji Quimbaya.

Cały proces wytwarzania biżuterii jest bardzo pracochłonny. Glinę pozyskuje się z okolicznych rzek, a następnie suszy i wypala w specjalnie zaprojektowanych przez Eduardo piecach, w których temperatura  sięga 1200 stopni Celsjusza.

Do barwienia koralików Eduardo używa naturalnych barwników, które otrzymuje m.in. z liści buraków, kurkumy czy skorupek jaj. Nieustannie eksperymentuje z kolorami i otrzymuje nowe warianty kolorystyczne koralików. Każda kolia jest jedyna w swoim rodzaju. 

Biżuteria od Eduardo nieustannie cieszy się powodzeniem od 2011 roku. Zobacznie najnowsze okazy, jakie przywędrowały do nas z Kolumbii!

 

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">