DE / EN
KOKO TRAVEL 05.06.2019

Odkryj świat z KOKOworld: Algarve

f9/c3/b72ab8bee2c266b0650c7f311d6c.jpeg

KOKOchamy podróżować. Ruch, odkrywanie nowych miejsc, próbowanie nowych smaków, cieszenie zmysłów nowymi zapachami i kolorami - to wszystko jest w DNA KOKOworld. Dlatego też chętnie czytamy opowieści innych podróżników. Zachęceni sukcesem cyklu “Odkryj Polskę z KOKOworld” powstałego przy współpracy z naszą klientką, Kasią Suśniak, postanowiliśmy pójść o krok dalej. I z przyjemnością zapraszamy Was na pierwszą odsłonę nowego projektu “Odkryj świat z KOKOworld”. Wraz z Kamilą Kowalewską z Kami Everywhere przeniesiemy się do Algarve!

KOKO travel

 

Najpierw czuję ich obezwładniający zapach, dopiero po chwili dostrzegam gaj pełen soczystych, dojrzewających pomarańczy. Rzędy drzewek zdają się nie mieć końca. Wchodzę pomiędzy nie, zamykam oczy i czerpię radość z chwili, której nie mam szans doświadczyć gdziekolwiek w Polsce.

- Spokojnie, starczy dla wszystkich – krzyczy ze śmiechem na ustach moja przyjaciółka Catia, kiedy łapczywie zrywam dojrzałe już pomarańcze. I ma rację. Drzewa w gaju pomarańczowym położonym w okolicach miasteczka Tavira i należącym do jej rodziny aż uginają się od owoców. Sok z własnoręcznie zebranych pomarańczy smakuje obłędnie.

Podróżuj z KOKOworld

 

Po chwili wychodzimy z gaju na łąkę pełną kwiatów i dochodzimy do miejsca, skąd widać Atlantyk. Tavira położona jest w małym oddaleniu od linii brzegowej, co sprawia, że masowa turystyka się tu nie rozwinęła i czas jakby się zatrzymał.

Z pełnymi torbami owoców ruszamy do kolejnego punktu na mapie naszej podróży. To rybacka wioska Santa Luzia, która słynie ośmiornic, które do dziś są tu poławiane tradycyjnymi metodami i serwowane w klimatycznych knajpkach nad brzegiem rzeki. Wejście do jednej z nich na tyle mi się podoba, że postanawiam zrobić sobie przy nim kilka zdjęć.

Bluzki KOKO

 

Jakże inne jest to Algarve od tego, co zobaczymy w folderach reklamowych biur podróży! Spokojne, pełne nigdzie nie spieszących się mieszkańców. Z radością ponownie wrócę do tego kraju nad oceanem, by odkrywać kolejne miejsca z dala od utartych ścieżek.

Z pomarańczowymi pozdrowieniami,

Kamila

Ps. W podróż do Algarve Kamila zabrała ze sobą bluzkę Arbusto

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">