DE / EN
KOKO TRAVEL 25.07.2019

Odpowiedzialne podróżowanie w 5 punktach

d6/33/616dc519c6b423f9909edb920512.jpeg

Z podróży przywozimy ze sobą zwykle nowe materiały do naszych kolekcji, ale też oczywiście garść dobrych wspomnień i cudownych znajomości. Dziś jednak na warsztat weźmiemy trochę inny temat - odpowiedzialne podróżowanie. Bo może by tak, dla odmiany, podczas podróży nie myśleć tylko o sobie? Podróżować nie tylko dla siebie, a dla… świata? Co Wy na to? Dziś przygotowaliśmy dla Was krótki poradnik o czym warto pamiętać, chcąc podróżować świadomie.

Nie od dziś wiadomo, że marka KOKOworld ma podróże wpisane w swoje DNA. Tworzymy ubrania z inspiracji nowymi zakątkami świata. To z najdalszych miejsc przywozimy egzotyczne materiały, które możecie znaleźć w naszych kolekcjach. Nawet nasz pierwszy uszyty projekt, czyli sukienka Addis Abeba, jest efektem fascynacji Afryką. Podróżowanie jest i zawsze będzie tematem bardzo bliskim naszym działaniom. I uwierzcie nam: świadome podróżowanie zmienia świat na lepsze!

Agata KUREK KOKOworld

Stworzyliśmy dla Was krótki zbiór “przykazań” każdego odpowiedzialnego podróżnika.

1. Targuj się, ale z umiarem.

W niektórych krajach wręcz wymagają od nas targowania się na lokalnych targach. Jest to element kultury, który należy uszanować i choć przez moment “wczuć się” w jej klimat. Zawsze pamiętaj jednak, że dla Ciebie 5 zł wydane na targu to zwykle mała kwota, a dla rękodzielnika z biedniejszego kraju bywa, że i fortuna.W targowaniu nie należy przesadzać i drastycznie schodzić z ceny, jedynie dla własnej satysfakcji.

2. Nie wspieraj miejsc, w których cierpią zwierzęta.

Przed wyjazdem w Twój kolejny cel podróży znajdź godne zaufania miejsce – takie, którego pracownicy dbają o swoje zwierzęta i nie narażają ich zdrowia bądź życia. Unikaj też miejsc, oferujących wykonanie zdjęcia z dzikim zwierzęciem. Drapieżnikom podaje się tam specjalne środki otumaniające, by nie były niebezpieczne dla człowieka.

3. Kupuj świadomie.

Przed zaopatrzeniem się w pamiątki z podróży warto poznać ich twórców. Często okazuje się, że coś co ma być dla nas dobrej jakości lokalnym produktem tak naprawdę pochodzi z masowej produkcji. Każda nasza współpraca z rękodzielnikami polegała najpierw na poznaniu procesu produkcji, sposobu wytwarzania i praktyk handlowych. 

4. Żyj z “lokalsami”.

W trakcie podróży staraj się nie patrzeć na świat tylko z perspektywy hotelu czy najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc. Daj szansę nieznanym! Przespaceruj się bocznymi uliczkami miast, zrób zakupy na lokalnym targu lub wybierz się na organizowany przez mieszkańców festyn. W ten sposób zobaczysz jak naprawdę żyją mieszkańcy danego regionu i poczujesz prawdziwy klimat danego miejsca. 

5. Szanuj i nie krytykuj.

Przed wyjazdem do danego kraju dobrze zapoznaj się z panującą tam kulturą. Kto wie czy Twoje codzienne zwyczaje nie sprawią komuś przykrości lub nie urażą odległej dla Ciebie tradycji? Podstawową cechą świadomego podróżnika jest szacunek do innych ludzi i kultur. Owszem - nie musisz się ze wszystkim zgadzać i wszystkiego rozumieć. Zawsze pamiętaj jednak, że jesteś tam jedynie gościem. Staraj się czerpać z innych kultur jak najwięcej. Takie podejście często pomaga otworzyć oczy na ważne sprawy w naszej codzienności i zyskać zupełnie inne spojrzenie na pewne aspekty życia.

Pamiętajmy, że odpowiedzialne podróżowanie dotyczy nas wszystkich. Niezależnie od tego czy jesteś fanem szalonych eskapad z namiotem czy też wypoczynku w stylu “all inclusive”. Ten temat dotyczy nas WSZYSTKICH. Poznajmy i cieszmy się światem z klasą i szacunkiem dla natury, innych kultur. Róbmy to świadomie. Takie podróżowanie cieszy najbardziej - przetestowaliśmy to już na własnej skórze!

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">