DE / EN
KOKO PEOPLE 11.02.2019

Rękodzielnicy Jeans for a better world: Magda z Trashki

1d/c0/6016381a3a5eb5251970ee4a761b.jpeg

Wysyłacienam Wasze stare niepotrzebne jeansy. My przerabiamy je na nowe, oryginalne produkty, a dzięki ich sprzedaży wspieramy edukację dzieci i młodzieży. W 2017 roku dzięki Waszemu zaangażowaniu ufundowaliśmy15 stypendiów podopiecznym domu dziecka w Ugandzie. W tej edycji Jeans for a better world wspieramy uczennice z Wysp Zielonego Przylądka. Wasz odzew był tak oszałamiający, że przedłużyliśmyzbiórkę jeansów do 28 lutego. Ta inicjatywa nie mogłaby się zadziać, gdyby nie Wy, i gdyby nie nasi rękodzielnicy! Poznajcie ich!  

Między jeansowymi ścinkami i banerami reklamowymi, podpytaliśmy zatem Magdalenę Olearczyk z Trashek, jedną z rękodzielniczek zaangażowaną w akcję, o jej przygodę z Jeans for a better world.

KOKOworld: Opowiedz w kilku słowach o Trashkach.

Magda: Trashkito krakowska marka, którą prowadzę od 8 lat. Zajmujemy sięupcyclingiem, szyciem toreb i innych akcesoriów z materiałówpochodzących z odzysku: banerów reklamowych, dętek rowerowych, flag, poduszek i wszelkich odzyskanych tekstyliów, w których widzimy potencjał.

 

Plecako worki z jeansu KOKOworld

KOKOworld: Co skłoniło Cię, żeby zaangażować się w akcję Jeans for abetter world?

Magda: Wakcji Jeans for a better world biorę udział po raz drugi. To świetna inicjatywa, dająca pod różnymi względami do myślenia oświecie, o konsumpcji i o nierównościach społecznych. KOKOworld jest naszą zaprzyjaźnioną marką i w wielu punktach nasze spojrzenia na powyższe kwestie są zbieżne. Dlatego bardzo się cieszę, że ponownie nas zaprosiliście do współpracy. Przerabianie starych jeansów na nowe pomysły jest oczywiścieupcyclingiem, czyli dokładnie tym, czym się zajmujemy, choć na codzień pracujemy z innymi materiałami. Ta współpraca jest także dla nas cenna, bo wychodzimy  poza krąg naszych własnych, trashkowych, spraw. Dzielimy się pomysłami, czasem, energią, szyjemy produkty, które, mamy nadzieję, pomogą uzbierać pieniądzena edukacyjne cele młodych dziewcząt z odległego Przylądka. Praca nad projektami daje nam dużo radości, zwłaszcza, że czas spędzonynad ich przygotowaniem to także okazja do rozmów, spotkań, wzajemnych inspiracji i wyzwań. Lubimy takie akcje :)

KOKOworld: Jakie produkty przygotowujesz?

Magda: Przygotowuję plecaki inspirowane workiem żeglarskim i pufę - to projekty nad którymi pracuję razem z Jolą Florczyk. Być może uda sięprzygotować coś jeszcze, ale niech to będzie niespodzianka.Pomysłów jest mnóstwo, a wszystkie je uszyjemy w pracowni Trashki.

KOKOworld: Chciałabyś może przekazać uczennicom z Wysp Zielonego Przylądka, beneficjentkom tegorocznej akcji, jakąś wiadomość?

Magda: Dziewczyny, trzymam za Was kciuki!!!

Czytaj więcej o akcji Jeans for a better world

 zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">