DE / EN
KOKO SUPPORT 25.11.2017

TEG 2017: #myfairtrade - Mia Marjanović

02/61/789a8b293ba220a85fc29433b50d.jpeg

Nasza akcja #myfairtade odbywająca się w ramach tegorocznej edycji Tygodnia Edukacji Globalnej ma wymiar europejski! Na nasze pytania związane z  ideą fair trade i zrównoważonej mody. odpowiedziała także niemiecka blogerka Mia Marjanović, która prowadzi bloga o etycznej modzie Heylilahey

KOKOworld: Co dla Ciebie na co dzień oznacza Fair Trade?

Mia: Staram się, w każdej dziedzinie związanej z konsumpcją podejmować świadome decyzje i, jeśli tylko jest to możliwe, kupować produkty przyjazne środowisku i produkty Fair Trade.

KOKOworld: Jak na co dzień starasz się wcielać ideę Fair Trade w życie?

Mia: Obecnie kupuje wyłącznie etyczne ubrania, w których (mam nadzieję) nie tylko dobrze wyglądam, ale też robię coś dobrego!

KOKOworld: Jakie według Ciebie są największe wyzwania w tym obszarze?

Mia: Akurat w obszarze techniki wiem, że nie chodzi tutaj o Fair Trade. Najczęściej wybieram produkty second-hand, na przykład wybierając tablety czy telefony komórkowe. Przy laptopach, gdzie do pracy potrzebuje modelu o dobrych osiągach, niestety to podejście się nie sprawdza.

KOKOworld: Twój przepis na etyczną modę?

Mia: Albo zwracam uwagę na certyfikaty GOTS, Fair Trade i Fair Wear Foundation, albo, szczególnie jeśli mowa o mniejszych przedsiębiorstwach, zwracam uwagę, na ile transparentna jest dana marka odzieżowa i jej łańcuch produkcyjny.

KOKOworld: Jaką wiadomość byś chciała przekazać światu z okazji Tygodnia Edukacji Globalnej?

Mia: Fair Trade i Fair Fashion są in!

Przeczytaj inne wywiady #myfairtrade.

A Ty? Jakbyś odpowiedział(a) na powyższe pytania?

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">