DE / EN
KOKO SUPPORT / FAIRTRADE 23.11.2017

TEG 2017: #myfairtrade - Myrka Studios

02/63/2c4dd40db447dc49d5dffd8f9b3a.jpeg

"Wydać trochę więcej pieniędzy na rzecz wysokiej jakości, która będzie nam służyła długo, jest naprawdę o wiele więcej warte, niż kupienie sobie dziesiątek rzeczy Fast Fashion, które po kilku miesiącach wylądują w koszu!" przekonuje ekipa Myrka Studios, która jest jednym z zagranicznych gości naszej akcji #myfairtade odbywająca się w ramach tegorocznej edycji Tygodnia Edukacji Globalnej.

KOKOworld: Co dla Was na co dzień oznacza Fair Trade?

Myrka Studios: Konsumować z czystym sumieniem. Jeśli najpierw dowiemy się więcej o produktach, które kupujemy - zarówno o ubraniach, jak i o produktach spożywczych - dowiemy się, skąd pochodzą i “poznamy” ludzi, którzy za nimi stoją, mamy od razu większy szacunek i bardziej osobisty stosunek do tych produktów.

KOKOworld: Jak na co dzień staracie się wcielać ideę Fair Trade w życie?

Myrka Studios: Jeśli tylko jest taka możliwość, kupujemy w sklepach Bio i sklepach z odpowiedzialną modą. Ale nawet w zwykłych supermarketach pojawia się coraz większy asortyment produktów, które spełniają kryteria Sprawiedliwego Handlu. Przy zakupach zwracamy uwagę na producentów i certyfikaty.
My Fairtrade KOKOworld

KOKOworld: Jakie według Was są największe wyzwania w tym obszarze?

Myrka Studios: Z powodu wciąż wzrastającego w ostatnich latach popytu na produkty “sprawiedliwe” i “odpowiedzialne”, oczywiście pojawiają się też firmy, które chcą wykorzystać łatkę bycia odpowiedzialnym i świadomym do celów wizerunkowych. Żeby rozpoznać taki Greenwashing (nieetyczne praktyki polegające na wykorzystywaniu przez firmy idei ochrony środowiska jedynie dla celów marketingowych, pozostającej w sprzeczności z faktycznymi , szkodliwymi dla środowiska działaniami danej firmy), trzeba wcześniej zaczerpnąć informacji o danej firmie.

KOKOworld: Was przepis na etyczną modę?

Myrka Studio: W Myrka Studios stosujemy zarówno naturalne materiały, jak bawełna organiczna oraz recyklingowany poliester, aby tworzyć ubrania, które są w zupełności wegańskie. Nasi dostawcy muszą przedstawić nam swój całkowity łańcuch dostaw, zanim jeszcze rozpoczniemy z nimi współpracę. Tylko w ten sposób my możemy zapewnić całkowitą transparentność naszej odzieży. Nasza własna produkcja odbywa się lokalnie, w ścisłej współpracy z producentami, tak abyśmy zawsze mieli możliwość osobiście nadzorować proces produkcji.Obecnie pracujemy także nad zamkniętym obiegiem dla przyszłych kolekcji, tak aby wszystkie nieużywane już przez klientów ubrania z poprzednich kolekcji mogły zostać poddane procesowi recyklingu i wrócić do obiegu.W ten sposób unikniemy generowania odpadów.
My Fairtrade - Myrka Studios

KOKOworld: Jaką wiadomość byś chcieli przekazać światu z okazji Tygodnia Edukacji Globalnej?

Myrka Studios: Branża Fast Fashion w obecnym kształcie nie może długo funkcjonować, choćby z powodu coraz bardziej kurczących się zasobów światowych. Wydać trochę więcej pieniędzy na rzecz wysokiej jakości, która będzie nam służyła długo, jest naprawdę o wiele więcej warte, niż kupienie sobie dziesiątek rzeczy Fast Fashion, które po kilku miesiącach wylądują w koszu!

Przeczytaj inne wywiady #myfairtrade.

A Ty? Jakich odpowiedzi udzielił(a)byś na powyższe pytania? Dołącz do akcji i przyślij nam swoje zdjęcie z hasłem #myfairtrade! Plik do pobrania tutaj.

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">