DE / EN
KOKO SUPPORT 20.04.2018

To oni uszyli Twoje ubrania!

cd/49/139e0b4b45e7b6a7b1c3d8334764.jpeg

Wierzymy, że ważne jest by czasem zatrzymać się i wyjątkowo głośno mówić o tym, co ważne. Dlatego i w tym roku włączamy się w akcję Fashion Revolution.

Już od 2013 roku Fashion Revolution aktywnie nakłania przedstawicieli branży odzieżowej do wdrażania odpowiedzialnych praktyk. Globalny ruch Fashion Revolution zachęca, by w każdą rocznicę katastrofy w Rana Plaza, czyli 24 kwietnia przyłączyć się do kampanii Fashion Revolution Week i zadać firmom odzieżowym proste pytanie: Who made my clothes? Jak co roku, jesteśmy in!

 

Patryk KOKOworld
To Patryk wraz ze swoją ekipą szyją większość Waszych KOKOubrań.

W zeszłym roku z okazji Fashion Revolution zorganizowaliśmy akcję Jeans for a Better World w ramach której zrecyklingowaliśmy wysłanie przez Was nieużywane jeansy i nasi rękodzielnicy nadali im drugie życie. Wyczarowali z nich bomberki, spodnie, nerki i worki, których sprzedaż wsparła edukację podopiecznych domu dziecka w Ugandzie.

 

Mircia KOKOworld
Mircia z Cabo Verde jest autorką Waszych KOKOkopertówek.


Fashion Revolution zachęca, by zadać sobie samemu i całemu światu pytanie – kto uszył moje ubranie? I my z dumą na to pytanie odpowiadamy!
W zeszłym roku mieliśmy dla Was zdjęcia, w tym roku postanowiliśmy pójść o krok dalej. Z połączenia naszej pasji do filmu i odpowiedzialnej mody powstał...mini film. Tym razem na Wasze pytanie: Kto uszył moje ubranie? odpowiadamy obrazem ruchomym. Materiały, które złożyły się na nasz krótki metraż kręcone były aż na trzech kontynentach – w Europie, Azji i Afryce!

 

Ronise KOKOworld
Ronise z Cabo Verde zaczarowuje dla Was rybie łuski.

W krótkim nagraniu, które specjalnie dla Was zrobiliśmy zobaczycie i usłyszycie naszych rękodzielników Kis Herrego, Ronise, Mircię, Makkirequ i Patryka. 

Dzięki Kis Herremu z Javy mamy wyjątkowy, najprawdziwszy batik prosto z Indonezji, z których szyjemy dla Was produkty Kawung! Ronise z Cabo Verde, którą mogliście już oglądać na ekranie w filmowym portrecie „Biżuteria z rybich łusek”, zaczarowuje dla Was rybie łuski właśnie. Jej rodaczka, Mircia z kolei jest autorką naszych kolorowych kopertówek. Do filmiku zaprosiliśmy też naszych polskich rękodzielników. Zobaczyć i usłyszeć możecie też Magdę z Makkirequ– dzięki której wyobraźni i umiejętnością powstają nasze recyklingowe poszewki na poduszki. Przed kamerą, specjalnie dla Was stanął też Patryk z naszej rodzinnej szwalni z Wieliczki, który wraz ze swoją ekipą szyje większość KOKOubrań. Nie będziemy ukrywać, że jesteśmy wyjątkowo dumni z tej produkcji, bo dumni jesteśmy z naszych współpracowników.

 

Magda KOKOworld
Magda jest autorką naszych bajecznych poszewek na poduszki!

Wszystkich z Łodzi i okolic zapraszamy także na lokalne wydarzenia Fashion Revolution, a wśród nich w szczególności na wystawę, na której znalazły się nasze zdjęcia. Wystawę można zobaczyć w dniach 23-29 kwietnia w Art_Inkubator przy ul.Tymienieckiego 3 w Łódzi.

Zaś na zakończenie tygodnia Fashion Revolution w naszym autorskim sklepie w Krakowie wyświetlimy film „The true cost”Ten film to opowieść o ubraniach. To przełomowy dokument, który pokazuje nam nieznane oblicze mody i zachęca do postawienia sobie pytania: kto tak naprawdę płaci za możliwość posiadania przez nas taniej odzieży?

Jak co roku zachęcimy Was też, żeby obrócić Wasze ubrania na lewą stronę i śmiało pokazać metki. My na pewno je pokażemy! Tymczasem, zobaczcie kto uszył Wasze ubrania i zrobił Wasze akcesoria.

 

 

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">