DE / EN
KOKO SUPPORT / CIEKAWE 17.10.2018

Zrównoważone cele rozwoju ONZ

82/fa/a861987be95991e1adbade63f529.jpeg

We wrześniu 2015 roku 193 państwa członkowskie ONZ na historycznym szczycie ONZ przyjęły plan przekształcenia świata i polepszenia życia każdego człowieka na Ziemi – Agendę na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju. Jej celem jest w ciągu następnych 15 lat zwalczać ekstremalną biedę, nierówności i niesprawiedliwość, ograniczać zmiany klimatyczne oraz chronić naszą planetę. W samym sercu Agendy 2030 leży 17. Celów Zrównoważonego Rozwoju i 169 zadań do wykonania, które jasno definiują co każdy z nas może zrobić, aby wprowadzić agendę wprowadzić w życie. Globalne Cele powinny być realizowane przez wszystkie strony: rządy państw, świat nauki, społeczeństwo obywatelskie, przedsiębiorstwa, a także każdego z nas.

Uczennica szkoły średniej w Mindelo
Eliane, uczennica szkoły średniej w Mindelo. Jedna z beneficjentek projektu Jeans for a better world.

Na co dzień staramy się dołożyć naszą cegiełkę do 12 celu, jakim jest „zrównoważona konsumpcja i produkcja” projektując nasze ubrania tak, aby były wielozadaniowe, uniwersalne, ale przede wszystkim, aby służyły Wam na lata. Dlatego stawiamy na najwyższej jakości materiały. I równie ważne jak to, aby wykonane zostały w dobrych warunkach przez rękodzielników, którzy otrzymują godziwe wynagrodzenie, jest dla nas także to, aby były to materiały przyjazne środowisku, przyczyniając się tym samym do realizacji dwóch kolejnych celów – 14-stego, jakim jest „życie pod wodą” i 15-stego, „życie na lądzie”. Ale bliskie naszemu sercu są także inne cele zrównoważonego rozwoju.

 

Uczennice szkoły średniej im. Januário Leite w Eito
Lenira, Luisete i Elisa - uczennice szkoły średniej im. Januário Leite w Eito na wyspie Santo Antão.

Uważamy, że edukacja jest podstawą wszelkiego postępu, jak i kluczem do rozwiązania wielu problemów w społeczeństwie. Dlatego często angażujemy się w inicjatywy, które wspierają edukację i dlatego też w tym roku, tak jak w zeszłym organizujemy akcję „Jeans for a better world”, w ramach której ze starych, niepotrzebnych jeansów tworzymy nowe produkty, a dochód z ich sprzedaży przekazujemy na wspieranie edukacji - 4-ego celu wśród zrównoważonych celów rozwoju. W zeszłym roku dzięki Wam opłaciliśmy czesne podopiecznym fundacji Windows of Life w Ugandzie. W tym roku Wasze niepotrzebne jeansy pomogą zdobyć wykształcenie uczennicom szkół średnich na Wyspach Zielonego Przylądka przyczyniając się jednocześnie do realizacji 5 – równość płci.

Szkoła średnia im. Januário Leite w Eito
Szkoła średnia im. Januário Leite w Eito na wyspie Santo Antão.

Wierzymy, że zmiany tak naprawdę nie zaczynają się w sztabach wielkich organizacji, ale od nas, od każdego z nas. Od drobnych kroków, takich jak wyciągniecie z szafy starej, niepotrzebnej pary jeansów.

Czekamy na nie do końca października. Jeans for a better world!

Jak włączyć sie w akcję? Kilknij tutaj!

Co uczennice z Cabo verde mówią o edukacji? Kliknij tutaj! 

Szkoła średnia im. José Augusto Pinto w Mindelo
Szkoła średnia im. José Augusto Pinto w Mindelo, na wyspie São Vicente

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">