DE / EN
KOKO PEOPLE 10.11.2016

Zwykłe-Niezwykłe: żeglarka Agnieszka Borowska-Zasada

3b/7e/f4d370f790dc14f7583852f52776.jpeg

Pasja i pozytywna energia. Tak w największym skrócie można by opisać Agnieszkę Borowską-Zasadę, bohaterkę naszej akcji Zwykłe-Niezwykłe, do której zapraszamy wszystkie niezwykłe kobiety!

Żeglarka Agnieszka Borowska-Zasada w sukience KOKOworld

KOKOworld: Czym się zajmujesz na co dzień?

Agnieszka: Prowadzęwraz z mężem firmę informatyczną EmpreSoft. Nie,nie siedzimy w oszklonym biurowcu i nie, nie chodzimy w mundurkach.Chociaż czasami musimy (śmiech). Inie jest to krytyka tych, którzy lubią inaczej. Obokzlecanych nam projektów realizujemy nasze własne pomysły. Właśniewypuszczamy na rynek aplikację Sauki Worktime(www.WorkTime.pl)do mierzenia czasu poświęconego na projekty i w ogóle na pracę –żeby się za bardzo nie zapędzić w pracy! Częśćnaszych autorskich projektów to systemy, które wyrosły z hobbyjakim jest żeglarstwo, a raczej jachting.

KOKOworld: Co daje Ci siłę, co Cię nakręca?

Agnieszka: Słońcei Woda , Uśmiech, Muzyka, Kontrasty, Prostota. Myśli o kolejnejwyprawie jachtem oraz ciągłe odkrywanie siebie poprzez słuchanie iprzebywanie z innymi ludźmi, poznawanie innych kultur.... Aha,zapomniałabym (śmiech). Nutka kobiecości - koniecznie czerwone alboniebieskie (marine blue) pazury stóp!

KOKOworld: Jaka jest Twoja największa pasja i jak się zaczęła?

Agnieszka: EasyYachting! Jak się zaczęło? Podróż poślubna małym jednokadłubowymjachtem. Wyłożyłam się na dziobie i jak dziś pamiętam głośnowypowiedziane słowa do męża: „Stachu, ale luksus”. Potem tojuż jak magnes, który przyciąga. Aż do momentu, kiedy życietrochę pokuło i trzeba było podejmować nowe decyzje.Odważaliśmy się oderwać od wszystkiego i zaczęła się naszapodróż życia - katamaranem żaglowym z Hiszpanii przez Gibraltar,Maderę, Wyspy Kanaryjskie, Cabo Verde i przez ocean aż na Karaiby.Potem już nie chcieliśmy stamtąd wracać. To taka „Aquaturystyka”. Spokojne żeglowanie, poznawanie wysp, ludzi, przyrodya potem ogromna chęć dzielenia się tym z innymi. Tego się nie daopisać, ale Ci, którzy przeżyli to razem z nami dokładnie wiedząco czuję.

Żeglarka Agnieszka Borowska-Zasada w sukience KOKOworld

Odtamtego czasu widzę świat inaczej, a przede wszystkim siebieinaczej. Wyobraź sobie, że nie mieszkasz na lądzie tylko nawodzie. Jesteś na jachcie, który ma swoje ograniczenia idostrzegasz, że nie potrzebujesz nic więcej. Kotwiczysz wpiaszczystej zatoczce, wstajesz rano i plum do wody. Ląd i to co sięna nim dzieje wydaje się tak odległe. Potrafisz się odciąć odwszystkiego, naładować akumulatory. Nauczysz się słuchać innychi dojdziesz do wniosku (jak jeszcze do tego nie doszliście), że niejesteśmy pępkiem tego świata. A tym, którzy borykają się zproblemami polecam pływanie z żółwiami – terapia niezastąpiona(nabędziesz zdrowego dystansu do siebie, innych i wszystkiego co Cięotacza). Zresztą kto chce z nami popływać zawsze może zerknąćna www.easyyachting.pl

KOKOworld: Co sprawiło, że właśnie bluzka Africa in Your Pocket i bluzo - tunika Hoodie Dragon Fruit są Twoimi ulubionymiKOKOciuchami?

Agnieszka: Niema rzeczy w KOKO World, której bym nie założyła. Patrzę na nie iwidzę siebie: kolory i wzory odzwierciedlają moją duszę i mójcharakter. Zbliżająmnie do klimatów, które kocham, czuję tą muzykę, zapach lasudeszczowego, morza i owoców. Zakładam na siebie energię, którawyzwala ogromną chęć do działania tu i teraz. Kolory i wzorypowodują, że nie potrzebne są już żadne dodatki. 

BluzkaAfrica in Your Pocket - wydobywa moją dziecięcą radość. Boprzecież zachowanie w sobie dziecięcej naturalności nie wykluczasię z dojrzałością potrzebną do działania w dzisiejszymświecie.

Bluzo- tunika Hoodie Dragon Fruit - głębia morska (ciepłego morza) a wokół szyi rafa koralowa …

KOKOworld: Absolutne no-go w Twojej szafie? 

Agnieszka: Rozkloszowanapiankowa spódniczka czy sukienka, torebki na łańcuszku. Moda itrendy nie mają dla mnie znaczenia. Albosię w czymś dobrze czuję i przede wszystkim podobam się sobiealbo …. (każdy może tu sobie coś dopowiedzieć ;-)

KOKOworld: Jeśli mogłabyś wysłać w eter wiadomość do wszystkich dziewczynświata, co byś im powiedziała?

Agnieszka: Jesteśsilniejsza niż myślisz. Ale nie wystarczy tylko czytać mądreksiążki albo słuchać mądrych ludzi. Ta mądrość będziedopiero Twoją mądrością jak przełożysz ją na działanie. Ioczywiście, gdy czegoś pragniesz upewnij się, że to jest Twojepragnienie.

Tylko nie zapominaj: Rush slowly!

I na koniec wszystkim dedykuję utwór Etany – Beautiful Day.

Żeglarka Agnieszka Borowska-Zasada w bluzce KOKOworld
Żeglarka Agnieszka Borowska-Zasada w ubraniach KOKOworld

 

Produkty wykorzystane w sesji:

Szukana fraza: "Borowska"

Moda KOKO
Zobacz szczegóły
Zobacz szczegóły
KOKO made in Poland
Zobacz szczegóły
Moda damska KOKOworld
Zobacz szczegóły
 

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">