DE / EN
KOKO MODA 22.05.2019

Etyczne jeansy w KOKOworld!

78/87/d39c117ceb1637a76d9ba1d7bc33.png

Etyczne jeansy? Tak, w KOKOworld to jest możliwe!
Od początku istnienia naszej akcji Jeans for a better world wiedzieliśmy, że musimy stworzyć alternatywę klasycznego jeansu. Jeansu, który będzie przyjazny dla środowiska dzięki odpowiedzialnej produkcji. Kto z nas w końcu nie kocha jeansów? My bardzo!

Etyczne jeansy w kolekcji KOKOworld

 

Kiedy zdecydowaliśmy, że uszyjemy PIERWSZE spodnie jeansowe w naszej historii odpowiedź była jedna: TENCEL. Podczas produkcji tego materiału stosowany jest rozpuszczalnik, który jest substancją nietoksyczną, całkowicie bezpieczną i praktycznie w 100% może zostać wykorzystany ponownie. Tencel jest całkowicie biodegradowalny co oznacza, że ulega w sposób naturalny procesowi rozkładu i nie skutkuje powstawaniem szkodliwych substancji.
Zanim jednak spodnie trafią ostatecznie do sprzedaży, muszą przejść przez kilka etapów. 
Czy wiecie, że aż 5 miesięcy pracowaliśmy nad formą naszych spodni Bosfor imitujących jeansy? Nad naszymi spodniami czuwały, aż 3 firmy!
To za sprawą tego że Tencel, z którego są wykonane zostaje poddany obróbce w pralni ekologicznej, która wykurcza materiał. Ma to na celu uniknięcie zbiegania się tkaniny w okresie użytkowania, czyli podczas noszenia, prania czy suszenia. A wiadomo, nie chcemy, aby gotowe produkty kurczyły się nam podczas ich używania. Ani nikt z nas nie chciałby, aby nasze ubrania po praniu stawały się ciasne i za krótkie, prawda? Dlatego niektóre tkaniny trzeba czasami po prostu trochę przechytrzyć. 

Spodnie są spierane w jedynej pralni w Polsce w Łodzi, która posiada certyfikat GOTS, który jest niezwykle istotny z punktu widzenia środowiska. "Posiadamy certyfikat Global OrganicTextile Standard (GOTS) – ponieważ chcemy dbać o środowisko i kochamy być EKOLOGICZNI. Wysoka jakość, powtarzalność, jednolitość produkcji,ekologia i zrównoważony rozwój – to nas wyróżnia. Jesteśmy otwarci na innowacje, chcemy być dla Państwa Centrum Pralniczym i Badawczo Rozwojowym – od wykonania prototypu, po projekty aż do produkcji." Trzeba dodać, że spieranie tencelu to nie to samo co pranie. To spieranie koloru, który daje efekt jasnych jeansów, dlatego tymbardziej ważne, aby ten proces odbywał się bez użycia toksycznych chemikaliów. Mając certyfikat GOTS, mamy gwarancję, że nasze projekty są poddawane procesowi w sposób ekologiczny, z poszanowaniem dla środowiska naturalnego. 
Zanim jednak spodnie trafią ostatecznie do sprzedaży, muszą przejść przez kolejne etapy. 

  • Materiał trafia do szwalni, gdzie nasza Pani szwaczka szyje z nich pierwsze, ale jeszcze nie w pełni gotowe projekty.
  • Kolejny etap to pranie. Spodnie jeszcze bez metek ani guzików, przekazujemy do pralni Frania. 
  • W następnej kolejności wyprane spodnie ponownie trafiają do nas, gdzie uzupełniane są o brakujące metki i guziki. 

Ten sam proces stosowany jest do każdej, jednej pary spodni, aby finalnie uzyskać efekt, który widzicie poniżej na zdjęciu :)

Moda KOKO

Jak sami zauważyliście, czas pracy i przygotowywań trwa bardzo długo, nawet kilka miesięcy! Zawsze chcemy być w 100% pewni, że produkt, który finalnie powstanie, będzie wygodny, w pełni dopracowany, a do tego będzie dobrze wyglądał! Pewne jest to, że spodnie lada moment będą w gotowości. 

Szykujcie się na prawdziwą REWOLUCJĘ JEANSOWĄ :)

 

 

 

 

 

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">