DE / EN
KOKO SUPPORT 10.11.2017

Fair Trade Film Festival

97/49/a35884a369b5ca795e3971415f35.jpeg

 

Wierzymy, że jeden obraz mówi więcej niż tysiąc słów, stąd tym większe nasze zamiłowanie do fotografii i filmu. Dlatego też z wielkimentuzjazmem, przyjęliśmy zaproszenie na festiwal filmów o tematyceFair Trade.

Fair Trade Film Festiwal odbędzie się w aż trzech miastach w Polsce –w Krakowie w dniach 14-15 listopada, w ramach FestiwaluFilmowego „Open Eyes to Fair Trade”, w Warszawie i we Wrocławiu  w dniach 18-19 listopada.

 

Open Eyes Festival

 

Od Mauritiusa przez Polskę po Ekwador – Fair Trade Film Festival zabierze widzów w podróż dookoła świata. Motywem przewodnim festiwalu są alternatywne modele gospodarcze, jak Sprawiedliwy Handel czy ekonomia społeczna i solidarna. Festiwal będzie niebywała okazją, aby naekranie zobaczyć inicjatywywspierające Fair Trade i producentów z krajów globalnegoPołudnia czy też filmy poruszające tematy zmian klimatu, ochronyśrodowiska oraz sytuacji kobiet w miejscach uprawy kawy i kakao wróżnych krajach Ameryki Łacińskiej i Afryki, odpowiedzialnejkonsumpcji i współpracy rozwojowej. Oprócz projekcji filmowych organizatorzy przewidują wprogramie wiele dyskusji i debat.

Jeśli chodzi zaś oudział KOKOworld w Festiwalu, to tak naprawdę nasz entuzjazm jestpodwójny – jako widzowie nie możemy się już doczekaćprezentowanych na nim filmów. Ale przede wszystkim, niecierpliwimysię na pokazanie Wam naszych produkcji, zwłaszcza, żeprzygotowaliśmy dla Was zupełnie coś nowego!

 

 

Fair Trade Film Festival

 

Na festiwalu pokażemy film „Biżuteria z rybich łusek”, który wraz z lokalną ekipą nakręciliśmy na Wyspach Zielonego Przylądka. Produkcja ta miała swoją premierę w maju bieżącego roku podczas festiwalu filmów afrykańskich Afrykamera. Film jest portretem naszej rękodzielniczki Ronise, która zaczarowuje tak niepozorny materiał, jakim są w rybie łuski, w przepiękną biżuterię.

 

Festiwal ten będziedla nas także bardzo emocjonującym wydarzeniem, bowiem zupełnieprapremierowo pokażemy światu naszą najnowszą produkcję -„Tkaniny woskiem pisane”, który nakręciliśmy w Indonezji. Opowiada on o procesie powstawania wyjątkowego dla nas materiału,ale w tej chwili tylko tyle uchylimy rąbka tajemnicy. Po więcejzapraszamy do sal kinowych!

 

Oba nasze filmyzobaczyć będzie można  w cyklu filmówkrótkometrażowych wyświetlanych w bloku pod hasłem „Kampaniespołeczne”:

w Krakowie 15 listopada, w godzinach 14:20-15:20, 

w Warszawie 18 listopada w godzinach 16:00-16:55,

we Wrocławiu 19 listopada w godzinach 17:00-18:00. 

Pełny program festiwalu znajdziecie tutaj

Nasz udział na Fair Trade Film Festiwal to jedna z inicjatyw w ramach naszej akcji Fair Trade`owy Listopad w KOKOworld. Tutaj zapoznasz się z całym programem akcji. 

Do zobaczenia! 

Wykorzystane w artykule grafiki pochodzą od organizatora festiwalu - Koalicji Sprawiedliwego Handlu.

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">