DE / EN
KOKO SUPPORT 07.11.2017

Fairtrade`owy Listopad w KOKOworld

06/89/ec03ab9b19989ce11349d13e78c3.jpeg

Nieubłaganymi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a wraz z nimi, świąteczne wyprzedaże i mega obniżki, którymi będzie nas kusiłowiele sklepów nakręcając spiralę konsumpcjonizmu. Dla nas wKOKOworld natomiast jest to czas, kiedy tym bardziej skupiamy się natym, co dla nas najważniejsze – uczciwych zasadach współpracy znaszymi rękodzielnikami i promowaniu szacunku dla różnych kultur, drugiego człowieka i jego pracy.

Czasten zbiega się także z wieloma ogólnopolskimi i ogólnoeuropejskimiinicjatywami wspierającymi ideę fair trade i edukacji globalnej, wktórych nie mogło nas zabraknąć! Dlatego w listopadzie, zamiastoszałamiających wyprzedaży, mamy dla Was oszałamiającewydarzenia! Panie i Panowie, zapraszamy na Fairtrade`owy Listopad wKOKOworld!

 

II edycja Międzynarodowego Kongresu Ekonomii Wartości Open EyesEconomy

Gdzie:ICE Kraków Congress Centre, ul. Marii Konopnickiej 17

Kiedy:14-15 listopada 2017

OEESto wyjątkowy kongres, podczas którego zagadnienia współczesnejekonomii rozpatrywane są interdyscyplinarnie. OEES 2017 to dwa dniintensywnych dyskusji między wybitnymi przedstawicielami światapolityki, biznesu, administracji publicznej oraz kultury, a takżesesje inspiracyjne, slam battles, intellectual speed dating, wystawyi koncerty.W tym roku organizatorzy Open Eyes szczególną uwagę poświęcilitematowi Sprawiedliwego Handlu i między innymi dlatego nie może nastam zabraknąć. 

Założycielka KOKOworld, Agata Kurek została zaproszona do wzięcia udziału w wydarzeniu i będzie miała okazję porozmawiać z takimi osobami jak Dario Soto Abril, prezes Fair Trade International czy Katarzyna Dulko-Gaszyna z Ikeii. To dla nas wielkie wyróżnienie znaleźć się w gronie tak znakomitych postaci! Zaznaczymy także swoją obecność poprzez.... teraz tego niezdradzimy, ale podpowiemy, że wystarczy będzie tylko spojrzeć nainicjatora i prowadzącego OEES, Mateusza Zmyślonego.

ProgramOEES znajdziecie tutaj.

 

Open Eyes To Fair Trade

 

 

Festiwal Filmowy Open Eyes to Fair Trade

Kraków 14-15 listopada, 14.00-20.00, Forum Przestrzenie, ul. Marii Konopnickiej 28 

Warszawa 18–19 listopada, 16:00-21:00, Kinoteka, Pałac Kultury i Nauki 

Wrocław 18–19 listopada, 17:00-22:30, Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a 

 

 

KOKOworldKOKOcha kino! I to nie tylko oglądać, ale także i tworzyć!Dlatego bez wahania przyjęliśmy zaproszenie do udziału w Festiwalu Filmowym Open Eyes to Fair Trade, naktórym wyświetlane będą produkcje filmowe nawiązujące dotematyki Fair Trade. Festiwal, który odbędzie się w trzechmiastach – w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu będzieniepowtarzalnaszansą zobaczenia wielu filmów na temat ekonomii społecznej isolidarnej, w tym aż dwóch naszych produkcji - „Biżuteria zrybich łuseki” z udziałem naszej rękodzielniczki z WyspZielonego Przylądka, Ronise oraz absolutna prapremiera - „Tkaninywoskiem pisane”, który nakręciliśmy w Indonezji wraz z naszymrękodzielnikiem Kisherrym! Nie może Was zabraknąć!

ProgramFestiwalu znajdziecie tutaj.

 Tydzień Edukacji Globalnej

 

Odkilku lat uczestniczymy w wydarzeniach organizowanych w ramachTygodnia Edukacji Globalnej. W tym roku TEG organizowany jest w dniach 18-26 listopada pod hasłem "Przyszłość świata zależy od nas". A my nie tylko w nim uczestniczymy, ale  postanowiliśmy pójśćo krok dalej i wzięliśmy inicjatywę w swoje ręce iprzygotowaliśmy dla Was wiele niespodzianek!

#myfairtrade- cykl wywiadów

 

Gdzie: https://www.kokoworld.pl/blog/fair-trade

Kiedy: 18-26 listopada 2017

 

 

W Tygodniu Edukacji Globalnej zapraszamy do lektury cyklumini-wywiadów, promujących ideę fair trade i zrównoważonej mody.O odpowiedzi na 5 krótkich pytań związanych z tematem poprosiliśmyzarówno blogerki, projektantki jak i aktywistów, jak i inne osoby.  Chcemy tym samympokazać różne opinie i pomysły na to, jak można ubierać izachowywać się „fair”. Wszystkie wywiady otagowane zostaną #myfairtrade, a do tej zabawy zaprosimy wkrótce także i Was!

 

My Fairtrade

 

WarmFriday - podzielsię ciepłem!

 

 

Gdzie:KOKOworld, ul. Starowiślna 19, Kraków

Kiedy:20-25 listopada

Wierzymy,że dobro powraca, dlatego tego dnia, zamiast to kupowania, zachęcamywszystkich do dzielenia się tym, co już mamy. Wraz z Zupą naPlantach i Żywą Pracownią zapraszamy do oddania ciepłej odzieżydla bezdomnych. Sportowąodzież zimowa - kurtki, polary oraz butyprzynosić będzie można przez cały tydzień, od poniedziałku 20listopada do soboty, 25 listopada do naszego sklepu w Krakowie.

 

 

"UBIERAJSIĘ FAIR - porozmawiajmy o etycznej modzie" - debata 

 

Gdzie: KOKOworld, ul. Starowiślna 19, Kraków

Kiedy: 25 listopada 2017, 18:00

Wsobotę, 25 listopada o godzinie 18 zapraszamy Was do naszego krakowskiegosklepu KOKOworld by wziąć udział w debacie "UBIERAJ SIĘ FAIR- porozmawiajmy o etycznej modzie". Spotkaniem, w którym udziałwezmą Maria Huma z Kupuj Odpowiedzialnie i Joanna Baranowska zOrganiczni.eu, chcemy zachęcić Krakowian do dyskusji na tematodpowiedzialnych społecznie zachowań konsumpcyjnych i o tym jakdrobnymi krokami możemy zmieniać otaczający nas świat.

 

 

 

 

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">