DE / EN
KOKO SUPPORT 01.10.2018

Jeans for a better world #2

86/5d/c30ce7db5da390d95ee8524ec4d8.jpeg

Razem z nami możesz sprawić, że Twoje stare jeansy zyskają nowe życie i przyczynią się do pomocy nastolatkom na Cabo Verde! Wystarczą nam 3 proste kroki:
1. Oddaj nam swoje stare jeansy
2. My zrobimy z nich coś pięknego i użytecznego, i wystawimy na aukcję charytatywną
3. Razem ufundujmy nastolatkom na Cabo Verde edukację!

Wyślij nam swoje jeansy! Jak to zrobić? Kliknij tutaj!

Nadeszła znowu ta pora roku, kiedy porządkujemy nasze szafy, zmieniamy odzież letnią na jesienno-zimową. Możemy się założyć, że przy okazji przeglądania garderoby, znaleźliście co najmniej kilka par jeansów. A wśród nich z całą pewnością przynajmniej jedną, która wylądowała na dnie szafy. Bo fason już niemodny. Bo nie ten odcień niebieskiego. Bo przestały się podobać. Ale czy zdajesz sobie sprawę, że tak na prawdę odkładasz na dno szafy kawałek materiału, przy produkcji którego ucierpieli i ludzie, i środowisko? A przy tym cenny surowiec, z którego można jeszcze skorzystać na wiele sposobów.

Jeans for a better world

Rok temu, podczas pierwszej edycji akcji Jeans for a better world informowaliśmy, że powstanie jednej pary jeansów może pochłaniać do 7000 litrów wody, a do ich barwienia używa się toksycznych chemikaliów, które zanieczyszczają okoliczne rzeki i gleby. I chociaż coraz częściej słyszymy o jeansach z bawełny organicznej, produkowanych w godnych warunkach, to niestety wciąż niewiele się zmieniło. Odzież z tego materiału jest nieodzownym elementem każdej garderoby, kurtki jeansowe są bardziej modne niż kiedykolwiek wcześniej, a mnogość wzorów i fasonów w każdym sklepie odzieżowym wręcz powala. A to niestety powoduje, że zagrożenie dla ludzi w fabrykach i dla środowiska tylko rośnie.

Pytanie pozostaje więc to samo: dlaczego wciąż kupujemy nowe jeansy? Odpowiedź zdaje się być prosta: przecież chcemy dobrze wyglądać, być modni, czasem jesteśmy zwyczajnie znudzeni starymi modelami. A co ze starymi jeansami? Czy wiesz, że ze starych spodni możesz wyczarować plecak, torbę, nerkę, a nawet kurtkę? Jeśli nie wiesz jak, to przychodzimy z pomocą :)!

Jeans for a better world

Jeśli chcesz, aby Twoje jeansy przyczyniły się do wysłania trochę dobra w świat, dołącz do akcji! Postaramy się, aby tchnąć nowe życie w Twoje stare jeansy, stworzyć z nich zupełnie nowe produkty. Recykling od zawsze był bliski naszemu sercu, a w naszych projektach staramy się wykorzystać każdy najmniejszy skrawek materiału (zobacz np. naszą kolekcję NO WASTE). Jeśli nie wierzysz nam na słowo, zobacz, co wyczarowaliśmy z jeansów przed rokiem. Tym razem przygotujemy kilka zupełnie nowych produktów, a wspierać nas będzie niezawodna Maruna, prawdziwa specjalistka w dziedzinie upcyklingu. A to wszystko ze szczytnym celem - recyklingowane produkty wystawimy na aukcji charytatywnej, a dochód z niej przeznaczymy na wsparcie edukacji nastolatek na Cabo Verde. Dlaczego właśnie tam? 

Uważamy, że edukacja jest podstawą każdej zmiany. Na na Cabo Verde rok szkolny rozpoczął się w zeszły poniedziałek. Łącznie do szkoły poszło prawie 130 tys. uczniów, co stanowi 1/4 całej populacji. Nam to miejsce jest w szczególności bliskie, przede wszystkim dlatego, że to właśnie z Wysp Zielonego Przylądka pochodzą nasze dwie rękodzielniczki- Ronise i Mircia. Na stałe przebywa tam także Emilia z naszego zespołu, która wraz z lokalną ekipą działaczy społecznych zna osoby działające w tzw. Gabinetach Społecznych przy lokalnych szkołach, które znają każdego z uczniów. To oni spośród uczennic typują te z dobrymi wynikami i z trudną sytuacją rodzinno-finansową. I właśnie im ufundujemy stypendia, dzięki którym dziewczynki mogą iść do szkoły, zamiast do pracy. Dzięki temu mamy pewność, że nasze wsparcie trafi do właściwych rąk, a historię dziewczyn postaramy się wam przybliżyć nie tylko w trakcie akcji, ale także po jej zakończeniu.  Naszym celem jest ufundowanie stypendiów dla 20 nastolatek, jeśli uda się uzbierać większą kwotę, będzie można je przeznaczyć na dodatkowe stypendia, wycieczki, warsztaty lub nawet odremontowanie sal lekcyjnych. Dlatego, zamiast odkładać lub wyrzucać niemodne czy przetarte jeansy, wyślij je do nas, wspólnie możemy przyczynić się do realnej zmiany, nie tylko w świecie mody, ale przede wszystkim w życiu kilkunastu dziewczyn z Cabo Verde, które mają marzenia, tak jak my. Jednak bez naszej pomocy nie będą w stanie ich spełnić.

Jeansy można wysyłać na adres (załącz swoje imię i nazwisko oraz adres e-mail :) )

KOKOworld
ul. Ślusarska 9/216
30-710Kraków
lubzostawić w sklepie stacjonarnym KOKOworld przy ul. Starowiślnej 19w Krakowie.

Czekamy na Wasze jeansy! Jeans for a better world!

Więcej o pierwszej edycji akcji >>

W razie pytań zapraszamy na naszą stronę FAQ.

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">