DE / EN
KOKO MODA 30.07.2019

Jeden wzór - tysiąc możliwości!

ec/cd/f836c920107198a92fdf984d125a.jpeg

Z każdą kolekcją staramy się podnosić poprzeczkę wyżej. Lubimy podejmować nowe wyzwania i nieustannie się rozwijać, tak aby nasze projekty były zawsze świeże, kreatywne i wyśmienitej jakości. Dlatego też w kolekcji Summer 2019, oprócz najlepszych i przyjaznych środowisku materiałów, postawiliśmy na nasze własne printy.

 

 

Nasza współpraca z krakowskim artystą Dawidem Polonym trwa już od dawna. To on jest autorem naszej bestsellerowej kolekcji biżuterii - Ethno Love, a także zupełnie nowej Orient Love, o której będziecie mogli przeczytać więcej już wkrótce. Dawid zaprojektował także pierwsze printy dla naszych poprzednich kolekcji i przyznamy, że z każdym nowym printem nasz apetyt na więcej tylko rósł. I, co nas bardzo cieszy, zdaje się, że Wasz też! Dlatego w najnowszej kolekcji postanowiliśmy dać sobie i Dawidowi wyzwanie, aby stworzyć kilka printowych produktów.


Jak zawsze, wszystko zaczyna się od inspiracji i pomysłu.
W pewnym momencie wspólnie wpadliśmy na pomysł, żeby przy projektowaniu, w tym projektowania printów, szukać natchnienia w konkretnym regionie świata. W Summer 2019 wybór padł na Bliski Wschód i wpływy kultury arabskiej. W szczególności zachwyciły nas wzory oparte na idei arabeski, czyli motywów roślinnych, którymi ozdobiona są elementy architektury jak i tkaniny. Choć arabeska często charakteryzuje się formą geometryczną, my postawiliśmy na elementy roślinne, wplatając w nie geometrię, ale nie czyniąc z niej motywu przewodniego. Co równie ważne, i co na pewno zauważyliście w naszych "letnich printach", tak jak wzory arabskie - są fraktalne, oparte na idei multiplikowania wzoru.

Tak powstał pomysł na wzór, ale prawdziwa zabawa dopiero miała się zacząć. Dawid usiadł przy komputerze i zaczął projektować. I zdradzimy Wam mały sekret. Wszystkie printowe produkty w kolekcji Summer 2019 to tak naprawdę... jeden i ten sam wzór, choć nie zawsze jest to widoczne gołym okiem! Idąc tropem fraktalnych wzorów arabskich Dawid zaprojektował jeden prosty moduł, który nam przywodzi na myśl wzory na perskich dywanach. Moduł ten jest tak pomyślany, aby można go modyfikować i łączyć ze swoją kopią na różne sposoby.

Dzięki temu, choć wszystkie produkty oparte są na tym samym wzorze, różnią się od siebie, czasem znacznie! Najprostszą wersją tego wzoru jest stempel, którym ręcznie, ozdabiamy bluzki Dahab, narzutka Orisa czy spodnie Atlantic. Pojedyncz stempel bowiem to jest jeden moduł. Multiplifikując go, nakładając na siebie lub nadając mu kolory uzyskaliśmy odmienne efekty, które wizualnie znacznie różnią sie do siebie. I przyznamy - mieliśmy przy tym niezła zabawę! Bawiliśmy się różnymi połączeniami tego samego modułu, łączyliśmy go z tym samym modułem obróconym o 90 stopni, eksperymentowaliśmy z kolorami.

Bawiliśmy się także skalą wzoru i dzięki temu po raz pierwszy znajdziecie u nas drobny, malutki wzór. Potem intuicja Dawida, aspekt wizualny, estetyczny decydował, jaka wersja wzoru na płaszczyk, jaka na t-shirt. Inny na górę, inny na dolną część garderoby. Ważny był także materiał. Bo jego rodzaj i właściwości ma ważny wpływ na ostateczny efekt.

Nasza printowa przygoda była dla nas nie tylko źródłem zabawy, ale i ciężkiej pracy. Dlatego jesteśmy dumni z jej rezultatów. Projektowanie printów na większą skalę niż pojedynczy produkt w kolekcji to bowiem nie lada wyzwanie. Także i przygotowanie stempla było prawdziwą próbą sił, której po kilku razach sprostaliśmy. I bardzo cieszymy się z tej naszej nowej przygody z printami - pozwala bowiem na zabawę nie tylko formami, projektami ubrań, ale ich designem, co otwiera przed nami morze możliwości. Dlatego już teraz uchylimy rąbka tajemnicy, że printy pojawią się także w nowej kolekcji - szukajcie ich!
 

 

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">