DE / EN
KOKO TRAVEL 18.09.2019

Odkryj Polskę z KOKOworld. Toruń

00/44/3ef5851f9fb8c2a4dd5f6c57462e.jpeg

Pomimo, że oficjalne wakacje i sezon urlopowy już za nami, nic nie stoi na przeszkodzie przed weekendowymi wycieczkami krajoznawczymi, na które zawsze jest bardzo dobra pora. Czasami nie potrzeba wiele: dzień, dwa, kilka godzin, aby móc zachwycić się okolicznym miasteczkiem, starówką czy parkiem miejskim. Warto zatem, czasami nawet spontanicznie, otworzyć mapę i zobaczyć co ciekawego znajduje się w niedalekiej odległości i po prostu wyruszyć na mini zwiedzanie.

 

Właśnie w taki sposób, w pierwszy weekend września, wylądowaliśmy w mieście pierników i Mikołaja Kopernika, czyli w… Toruniu. Gotycka starówka miasta skradła nasze serca! Śliczne, zadbane, ceglasto czerwone kamienice, wąskie uliczki oraz małe kawiarenki zachęcały do niespiesznych spacerów i napawania się spokojnym, cichym porankiem. Rynek Staromiejski mieści wiele bardzo ciekawych obiektów. W jego centrum znajduje się Ratusz, w którym mieści się Muzeum Okręgowe, a jego dodatkową atrakcją jest wieża ratuszowa, z której rozpościera się widok na całe miasto.

 

Sukienki KOKOworld

Będąc w Toruniu nie sposób jest nie pogłębić swojej wiedzy o najsłynniejszym polskim astronomie, czyli Mikołaju Koperniku. Jego pomnik postawiony został w centralnej części rynku, tuż obok ratusza. Udostępniony do zwiedzania jest również Dom Mikołaja Kopernika, w którym możemy poznać nie tylko historię wielkiego astronoma, ale także historię miasta oraz astronomii. W dziedzinie tej znajdziemy w ścisłym centrum jeszcze jeden obiekt stanowczo wart uwagi - Planetarium. W miejscu tym zobaczyć można nie tylko niesamowite pokazy astronomiczne, ale również dowiedzieć się dosłownie wszystkiego o Ziemi jako planecie. Dodatkową atrakcją jest przestrzeń zaaranżowana na wzór bazy kosmicznej, w której dzieciaki będą mogły zaangażować się w działania podczas misji na Marsie. Cały obiekt jest bardzo nowoczesny, wystawy i ekspozycje są interaktywne, a wizyta w tym miejscu jest świetnym przeżyciem nie tylko dla dzieci, ale również dla wszystkich dorosłych.

Design KOKO

Aby zobaczyć starówkę z szerszej perspektywy warto wybrać się na punkt widokowy znajdujący się na drugim brzegu Wisły. Z drewnianego tarasu, zlokalizowanego w leśnym rezerwacie, rozpościera się najpiękniejsza panorama całego Średniowiecznego Zespołu Miejskiego.

Kolorowe ubrania KOKOworld

 

Koniec sierpnia nie oznacza zatem końca możliwości wyjazdów turystycznych. Wystarczy otworzyć mapę i wyruszyć na podbój swojej bliższej lub dalszej okolicy. Na prawdę warto! Jesień jest ku temu wspaniałą porą roku!

Mawiają (...), że wiatr ma duszę i jęczy w ciasnych zaułkach miasta.” - Trudi CanavanGildia magów

Podczas naszej wycieczki wietrzyk wyjątkowo delikatnie świszczał w magicznych, wąskich uliczkach miasta. Piękny, jesienny czas!

Odkryj Polskę z KOKOworld! :)

Z piernikowymi pozdrowieniami,

Kasia

Ps. W podróż do Torunia Kasia zabrała ze sobą sukienkę Petra Blue.

Ubrania KOKO

 

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">