DE / EN
KOKO INSIDE OUT 13.06.2017

Organiczna bawełna - idealna na lato!

9f/d5/e3acc275cff2101be723bd261afa.jpeg

Pojawiły u nas znowu uwielbiane przez was produkty z organicznej bawełny! Są bardzo lekkie, przewiewne i przyjemne dla skóry. Ale co to właściwie oznacza, że bawełna, z której są zrobione, jest organiczna i pomaga dbać o środowisko? 

Często wybieramy produkty z bawełny, ponieważ są łatwe w utrzymaniu i wygodne. Informacja na metce, mówiąca o tym, że produkt jest wykonany w 100% z bawełny przekonuje nas, że dokonujemy dobrego wyboru. Ale niewiele osób wie, jakim kosztem powstaje "standardowa" bawełna. Do jej wyrobu używa się dużych ilości szkodliwych środków chemicznych, w tym groźnych dla zdrowia pestycydów. Do produkcji 1 T-Shirtu, który waży 140 gram, potrzeba aż 51 gram toksycznych środków oraz ponad 20 litrów wody! W skali globalnej rocznie do wód gruntowych przedostaje się w ten sposób aż 40-50 ton trucizn. Jednocześnie na dużych plantacjach bawełny często występuje wyzysk - wynagrodzenie za godzinę pracy to około 20 groszy.

Jednak uprawa bawełny przyjazna środowisku jest możliwa - tak właśnie powstaje bawełna organiczna!

 

KOKOworld na Targach w Berlinie

 

Nasze produkty z kolekcji Organic Cotton posiadają certyfikat GOTS (Global Organic Textile Standard), dzięki któremu macie pewność, że bawełna powstała bez użycia toksycznych chemikaliów i z poszanowaniem dla środowiska. Organiczna uprawa bawełny zużywa do 91% mniej wody oraz pozwala farmerom uniezależnić się od dużych przedsiębiorstw chemicznych, dzięki czemu organiczna bawełna powstaje także w godnych warunkach. Brak toksycznych środków w procesie produkcji oznacza również, że bawełna organiczna jest bardziej wytrzymała i miła dla skóry - także dla alergików! Organiczna bawełna zapewni Ci komfort i pozwoli Twojej skórze oddychać przez cały dzień nawet w największe upały! Ekologiczna uprawa oraz produkcja wolna od wyzysku i niewolniczej pracy - stawiamy na organiczną bawełnę, ponieważ tworzymy etyczną modę!

 

Bawełna organiczna w KOKOworld

 

Wybierając nasze ubrania z bawełny organicznej dokonujesz świadomego wyboru, który wspiera ekologiczny proces powstawania bawełny, który jest ściśle kontrolowany i zgodny z naturalnymi procesami zachodzącymi w przyrodzie, bez chemikaliów i maszyn.

Organic i Fair Trade nie musi być nudny - zobacz naszą kolekcję Organic Cotton!

 

KOKOworld pomaga

 

W trosce o nasze środowisko stworzyliśmy też wyjątkową sesję zdjęciową, która łączy w sobie dwa aspekty, na których nam szczególnie zależy - ochronę środowiska oraz Fair Trade. Zobacz nasz Eko-Protest!

Autor

 

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">