DE / EN
KOKO PEOPLE 17.03.2019

Rękodzielnicy Jeans for a better world: Gosia z Maruna

0c/18/ea064896e8cd82c159e9dcbad6db.jpeg

Jak jeansy, o którym tyle złego się słyszy w kontekście ekologii, mogą zmieniać świat na lepsze? Mogą, ale tylko dzięki niesamowitemu zaangażowaniu Was i naszych rękodzielników! Wysyłaliście nam Wasze stare niepotrzebne jeansy. My przerabiamy je teraz na nowe, oryginalne produkty, a dzięki ich sprzedaży wesprzemy edukację uczennic na dwóch wyspach Cabo Verde. Taka jest misja akcji Jeans for a better world. Posłuchajcie co na jej temat ma do powiedzenia Gosia, jedna z rękodzielniczek, która w ramach tej inicjatywy, zaczarowuje stary jeans w nowe cudeńka.

Rękodzielnicy KOKOworld

Gosię znacie już dobrze – współpracujemy z nią od lat, a ostatnio nawet bardzo często! Przyjęła od nas także zaproszenie do udziału w naszym babskim projekcie filmowym #kokogrls. Dziś zapytaliśmy o jej udział w naszej akcji Jeans for a better world.

KOKOworld: Nasze klientki dobrze już Cię znają. Przypomnisz proszę czym się zajmujesz?

Gosia: Prowadzę markę Maruna. Szyję głównie torebki z używanych ubrań i materiałów z odzysku. Produkcja materiałów niszczy środowisko, a ogromna ilość ubrań pięknie uszytych z bardzo dobrej jakości materiałów jest wyrzucana. Dostrzegam ich wartość i szyję z nich piękne i oryginalne torebki.

 

Breloczki KOKOworld

KOKOworld: Co skłoniło Cię, żeby zaangażować się w akcję Jeans for abetter world?

Gosia:Bardzo się ucieszyłam jak dostałam propozycję wzięcia udziału w akcji Jeans for a better world. Bardzo lubię taką formę pomagania, zajmuje się upcyklingiem więc od razu miałam wiele pomysłów na przeróbki jeansów. Spodnie jeansowe to idealne ubrania do takiej akcji - prawie każdy je ma, a u wielu osób zalegają w szafach. Ponadto są trwałe więc idealnie nadają się do upcyklingu. Do tego jeans zawsze jest w modzie!Szycie z jeansów sprawia mi dodatkową radość, kiedy pomyśle, że to pomoże innym i że ja mogę pomagać robiąc to co uwielbiam! Dodatkowo osoby, które kupią jeansowe produkty mogą się cieszyć podwójnie, a nawet potrójnie! Mają bowiem nowe, oryginalne rzeczy, pomagają w edukacji innym i ograniczają ilość śmieci, używając jeans pozyskany ze spodni przeznaczonych do wyrzucenia.  Od początku do końca ta akcja niesie dużo dobra i radości!
Breloczki z jeansu KOKOworld

KOKOworld: Jakie produkty przygotowujesz?

Gosia: Przygotuję breloki serca, smyczki na klucze, kosmetyczki, torby, nerki, kurtkę i bluzkę. Będzie w czym wybierać!

KOKOworld: Chciałabyś może przekazać uczennicom z Wysp Zielonego Przylądka,beneficjentkom tegorocznej akcji, jakąś wiadomość?

Gosia: Cieszę się że chcecie się uczyć! Nauka da wam większą szansę i możliwości  by zmieniać świat  na lepsze!

Czytaj więcej o akcji Jeans for a better worldzrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">