DE / EN
KOKO SUPPORT / FAIRTRADE 19.11.2017

TEG 2017: #myfairtrade - Mogli

62/93/c0053fefac4bf8ac40a2b5bf242b.jpeg

"Certyfikaty są ważne, ale też drogie, niektóre marki odzieżowe nie mogą sobie pozwolić na certyfikaty, ale mimo to są odpowiedzialne czy fair" uważa niemiecka piosenkarka Mogli, która jest jednym z zagranicznych gości naszej akcji #myfairtade odbywająca się w ramach tegorocznej edycji Tygodnia Edukacji Globalnej. 

Przez rok podróżowała i żyła w autobusie przerobionym na mieszkanie na kółkach podczas "Expedition Happiness". Znalazła nie tylko szczęście, ale też inspiracje do stworzenia swojego najnowszego albumu "Wanderer". Jej muzyki możecie posłuchać tutaj, a dziś Mogli dzieli się z nami swoimi przemyśleniami na temat Sprawiedliwego Handlu i etycznej mody. Zapraszamy do lektury!

KOKOworld: Co dla Ciebie na co dzień oznacza Fair Trade?

Mogli: Fair Trade na co dzień oznacza dla mnie zastanowić się nad każdą decyzją przy zakupach. Kupujemy o wiele więcej, niż tylko ubrania, dlatego nie jest łatwo zawsze wybierać produkty Fair Trade i te tworzone odpowiedzialnie, ale próbuję. Przede wszystkim jest jednak dla mnie ważne, żeby kupować wyłącznie rzeczy, które naprawdę są mi potrzebne.

KOKOworld: Jak na co dzień starasz się wcielać ideę Fair Trade w życie?

Mogli: Certyfikaty są ważne, ale też drogie, niektóre marki odzieżowe nie mogą sobie pozwolić na certyfikaty, ale mimo to są odpowiedzialne czy fair. Staram się tak dobrze, jak to tylko możliwe informować się i zdaję się potem na moje przeczucie..
My Fairtrade KOKOworld

KOKOworld: Jakie według Ciebie są największe wyzwania w tym obszarze?

Mogli: Wciąż ciężko znaleźć odpowiedzialne produkty w handlu detalicznym. Życzyłabym sobie ogromny dom towarowy - popyt na takie produkty jest, istnieje też wystarczająco producentów, którzy mogliby taki dom towarowy zapełnić.

KOKOworld: Twój przepis na etyczną modę?

Mogli: Wciąż nie ma marek odzieżowych, które miałyby ogromny wybór. Oznacza to, że kombinuje swoją garderobę z wielu różnych marek. Może się to wydawać męczące i pracochłonne, ale moja rada brzmi, żeby nie poddawać się szybko, jeśli nie podoba się komuś od razu cały sklep. Być może gdzieś czai się jakaś super rzecz. W efekcie końcowym tak jest nawet lepiej, ponieważ nie kupuje się w dużych ilościach, a wyłącznie wybrane rzeczy, które nam się najbardziej podobają. Poza tym mam własną listę marek odzieżowych z hasłami typu “dobre Jeansy”, “dzianina”, “rzeczy na lato” czy “sportowe”, “wygodne”, “szykowne”. Jeśli potrzebuję czegoś konkretnego, wiem dzięki temu gdzie dokładnie szukać.

KOKOworld: Jaką wiadomość byś chciała przekazać światu z okazji Tygodnia Edukacji Globalnej?

Mogli: Jestem przekonana, że to kobiety uratują nasz świat. Więc musimy inwestować w nasze dziewczyny i w końcu do tego doprowadzić, aby edukacja była dla nich dostępna na całym świecie.

Przeczytaj inne wywiady #myfairtrade.

A Ty? Jakich odpowiedzi udzielił(a)byś na powyższe pytania?

 

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">