DE / EN
KOKO SUPPORT 17.11.2017

Tydzień Edukacji Globalnej w KOKOworld

2a/b8/0a073457c5aee8fc26e8fdfbd546.jpeg

Tydzień Edukacji Globalnej to ogólnoeuropejska inicjatywa, która odbywa się co roku w okolicach października i listopada, która stawia sobie za cel promowanie idei edukacji globalnej. W tym roku, w dniach 18-26 listopada, odbywa się 19. już edycja TEG i jej hasłem jest "Przyszłość świata zależy od nas". 

TEG jest jednym z ważniejszych dla nas wydarzeń w ciągu roku. Wierzymy bowiem, że podstawą dobrych zmian jest zawsze edukacja. W ubiegłych latach na zaproszenie Koalicji Sprawiedliwego Handlu odwiedzaliśmy krakowskie i podkrakowskie szkoły rozmawiając na temat Sprawiedliwego Handlu i dzieląc się naszym doświadczeniem ze współpracy i podróży do krajów Globalnego Południa. Zawsze naszym celem jest budować mosty między tymi światami, które wcale nie są tak odległe. 

W tym roku do udziału w naszej odsłonie TEG zaprosiliśmy wiele znakomitych osób i przygotowaliśmy dla Was tydzień pełen niespodzianek i bardzo serdecznie zapraszamy Was do aktywnego w nim udziału!

My Fairtrade KOKOworld

Już od soboty, 18 listopada na naszym blogu codziennie będą na Was czekały wywiad #myfairtrade od inspirujących osób. Co dla nich oznacza Fair Trade? Jak stosują jego zasady w swoim codziennym życiu? Na te i inne pytania będą dla Was odpowiadali  zaproszeni do akcji blogerzy, aktywiści i rękodzielnicy. I już dziś zapraszamy, abyście i Wy włączyli się do akcji! Wystarczy zrobić sobie zdjęcie z #myfairtrade. Plik do pobrania znajdziecie tutaj.

 

Tydzień Edukacji Globalnej w KOKOworld

Z kolei 24 listopada, w Black Friday, nie będziemy mieli dla was spektakularnych przecen. Za to tak jak przez cały rok, mamy dla Wa duuuużo miłości czyli Warm Friday! A dodatkowo tym szczególnym okresie, chcemy jeszcze bardziej, jeszcze mocniej, jeszcze goręcej dzielić się dobrem, i dlatego wraz z Zupą na Plantach i Żywą Pracownią organizujemy akcję Warm Friday, która trwa nie tylko w piątek, 24 listopada, ale przez cały tydzień 20-25 listopada. W tych dniach będzie można do naszego autorskiego sklepu w Krakowie przynosić ciepłe ubrania, które przekazane zostaną potrzebującym bezdomnym. W tym tygodniu dzielimy się ciepłem. Dołącz o nas!

Ubieraj się Fair KOKOworld

A na zakończenie Tygodnia Edukacji Globalnej zapraszamy Was na debatę  "UBIERAJ SIĘ FAIR - porozmawiajmy o etycznej modzie". Spotkaniem, w którym udział wezmą Maria Huma z Kupuj Odpowiedzialnie i Joanna Baranowska z Organiczni.eu, chcemy zachęcić Krakowian do dyskusji na temat odpowiedzialnych społecznie zachowań konsumpcyjnych i o tym jak drobnymi krokami możemy zmieniać otaczający nas świat. A wszystko to w pysznej, ekologicznej oprawie, o którą zadba Bistro Gotujemy.

Do zobaczenia!

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">