DE / EN
KOKO PEOPLE 20.10.2017

Zwykłe-Niezwykłe: historyczka i rękodzielniczka Mircia

a3/43/305667aeab9adb9df940fd98a8b6.jpeg

"Kobiety, siła jest w nas!" - aż z Wysp Zielonego Przylądka przybyła do wszystkich dziewczyn świata ta wiadomość, wprost od naszej rękodzielniczki i autorki naszych kopertówek, Mirci. Zaprosiliśmy ją do wyjątkowej odsłony naszego projektu z nietuzinkowymi kobietami - Zwykłe-Niezwykłe. 

KOKOworld: Czym się zajmujesz na co dzień?

Mircia: Z wykształcenia jestem historykiem, ale w chwili obecnej pracuję jako asystentka administracyjną wjednej z firm w Mindelo. Zajmuje się głównie działem hr – zarządzam personelem, funduszempracowniczym, ustalam godziny pracy, a także wspieram dział księgowości.
Sukienki KOKOworld

KOKOworld: Co daje Ci siłę, co Cię nakręca?

Mircia: Mój synek. Mogę mieć chwile zwątpienia, jasne! Mam wykształcenie, skończyłam kilka kursów, ale niepracuję w zawodzie, mogłabym być sfrustrowana. Ale mam Denzela i zawsze szukam pozytywnychaspektów. Mój synek jest dla mnie wszystkim.

 

Ubrania KOKO

KOKOworld: Jaka jest Twoja największa pasja i jak się zaczęła?

Mircia: Pasja...nie wiem czy nazwałabym to pasją, ale mam hobby, którym jest tworzenie torebek, kopertówek,portmonetek, biżuterii, po prostu różnego typu akcesoria. Mogę powiedzieć, że jest to wypadkowa kilkupasji i moim największym marzeniem jest uczynić pewnego dnia z tego hobby moje źródło utrzymania,moje głównie zajęcie.A wszystko zaczęło się od tego, że pracowałam w butiku, który z dnia na dzień zamknięto. Znalazłam siębez pracy i musiałam szybko znaleźć jakąś alternatywę, cokolwiek co pozwoliłoby mi zarobić paręgroszy. Tak powstały moje pierwsze pierwsze portmonetki. Z czasem moje rękodzieło stało się nie tylkoźródłem dochodu, ale także zaczęło sprawiać mi to dużo przyjemności, stało się formą wyrażania siebie imojej kreatywności! Pokochałam to zajęcie!

 

Sukienki w kolekcji KOKOworld

KOKOworld: Jak jest Twój ulubiony KOKOciuch?

Mircia: Carousel Pink! To była miłość od pierwszego wejrzenia! Idealnie współgra z moją karnacją.Jest wprost stworzona dla mnie!

 

Moda KOKO

KOKOworld: Absolutne no-go w Twojej szafie?

Mircia: Muszę przyznać, że nie ma takiej rzeczy, której „nigdy” bym na siebie nie włożyła. Bo być może coś,czego nie założyłabym dziś, założyłabym w przyszłości. I to nie tylko chodzi o to, że moda się zmienia.Może zmienić się także mój gust, moje samopoczucie. Nie śledzę trendów, słucham siebie. I mam swójstyl. Lubię klasykę, prostotę, ale też chętnie sięgam po to, co przyciąga uwagę. Bez problemów założęniemodne spodnie, jeśli będę się w nich dobrze czuła i będą mi się podobały (śmiech). Zwracam uwagęna detale i prędzej nie spodoba mi się coś nie ze względu na wygląd, ale na to jak zostało uszyte, jak namnie leży.

 

KOKO made in Poland

KOKOworld: Jeśli mogłabyś wysłać w eter wiadomość do wszystkich dziewczyn świata, co byś im powiedziała?

Mircia: Kobiety, siła jest w nas! Walczcie o wolność! Bądźcie wolne, w każdym tego słowa znaczeniu ipodążajcie za swoimi marzeniami! Niech moc będzie z Wami! (śmiech i bojowa postawa)

Zobacz wszystkie artykuły z naszej serii Zwykłe-Niezwykłe.

W sesji z Mircią wykorzystano: uliczki Mindelo, sukienke Carousel, bluzki Be My Valentine, sukienkę Be My Valentine i sukienkę Maxi Navy.

 

Moda for you KOKOworld

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">