DE / EN
KOKO MODA 11.04.2019

Nasze produkty z tencelu oficjalnie certyfikowane przez firmę Lenzing!

9d/52/e44c7a5650d664890147840150b4.png

Obecnie bardzo często nowoczesne technologie wykorzystywane są także przy produkcji i wytwarzaniu tkanin. Jednym z przykładów jest tencel - włókno nowej generacji, o naprawdę niezwykłych właściwościach. Nie bez powodu poraz kolejny przywołujemy ten wyjątkowy materiał, gdyż istotnym etapem podczas projektowania każdej naszej, kolekcji jest wybór odpowiednich materiałów - wysokiej jakości, ekologicznych, nie szkodliwych zarówno dla ciała jak i środowiska. A znakomitym przykładem tego, jak nowoczesne technologie mogą jednocześnie iść w parze z dbaniem o środowisko, jest właśnie TENCEL.

Jak już pewnie słyszeliście, tencel jest materiałem w 100% naturalnym. Pozyskuje się go z celulozy drzewnej, którą uprzednio rozpuszcza się, by wytworzyć z niej nici. Co jest ważne, podczas produkcji, stosowany jest rozpuszczalnik, który jest substancją nietoksyczną, całkowicie bezpieczną i praktycznie w 100% może zostać wykorzystany ponownie. Tencel jest w 100% biodegradowalny co oznacza, że ulega w sposób naturalny procesowi rozkładu i nie skutkuje powstawaniem szkodliwych substancji.

Idealny do wysokich temperatur?

Zdecydowanie. Tencel doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z wysokimi temperaturami oraz wilgotnością, gdyż wspaniale pochłania wilgoć i oddaje ją do atmosfery. 

Ponadto jeśli chodzi o regulację termiczną, tencel ma wspaniałe właściwości - latem potrafi ochłodzić, a zimą zagrzać. Jest odpowiednim materiałem dla wrażliwej skóry, zapobiega powstawaniu i rozwojowi bakterii i jest niebywale przyjemny w dotyku. 

W wielu naszych projektach zastosowaliśmy właśnie tencel, którego przędza produkowana jest przez firmę Lenzing. Od 80 lat produkują włókna z naturalnego drewna za pomocą nowoczesnych technologii, które nie tyle chronią zasoby, ale i całą planetę.
"Zrównoważone włókna to coś więcej niż nasza misja. To nasza pasja. Wraz z naszą siecią partnerów tworzymy rozwiązania, które stanowią cenną różnicę - dla ludzi i dla naszej planety."
Firma nieustannie się doskonali, obecnie posiada 1274 wnioski patentowe i patenty w 49 krajach!

Chcieliśmy podzielić się z Wami naszym kolejnym, niezwykle cennym sukcesem!

Nasze produkty: Sukienka Alhambra Black i Blue, Marynarka Ararat oraz Kombinezon Hebron są już oficjalnie certyfikowane przez firmę Lenzing. Projekty spełniają wszelkie normy jakości Lenzing. Po otrzymaniu licencji mamy prawo do stosowania, przy naszych produktach znaku towarowego Tencel (R). Jest to  dla nas wspaniała wiadomość. Wybierając te produkty możecie cieszyć się estetycznie wyglądającą odzieżą przede wszystkim o wysokim komforcie noszenia, produktem o wysokiej jakości wchłanialności - a wszystko to bez złego sumienia, jeśli chodzi o naturę.

 

 

 

 

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">