DE / EN
KOKO SUPPORT 02.11.2018

Spotkanie z naszym dostawcą lyocellu

08/7c/5b7ed93519ea3b4037c60f952839.jpeg

Lubimy targi. Przede wszystkim dlatego, że są wspaniałą okazją, żeby poznać nasze klientki z różnych zakątków Europy, a także kolegów i nowinki zbranży. Jednak nasz pobyt w targach Wear fair w Linz był pod tym względem wyjątkowy. Posłuchajcie dlaczego!

Targi w Linzza pamiętamy przede wszystkim jako weekend wyjątkowych spotkań. Spotkaliśmy się bowiem na nich Marco Schlimpert, Senior Vice President Europe & Americas, LenzingAG/TENCEL, dostawcę naszego ulubionego materiału, jakim jest lyocell. Firma Lenzing nie tylko jest światowym liderem w produkcji lyoellu, ale także jako jedyna posiada prawo do używania powszechnie przyjętej nazwy tego materiału – tencel. Mieliśmy okazję porozmawiać z Marco w kuluarach, a także wziąć udział w konferencji poświęconej lyocellowi i odpowiedzialnej modzie.

Spotkanie z dostawcą lyocellu

Nie ulega wątpliwości, że najważniejsze problemy związane z modą i bezpośrednio wpływające na środowisko to produkcja CO2, mikrowłókna z tkanin i dzianin, jakie uwalniane są np. w procesieprania oraz śmieci tekstylne. 60% wszystkich wyrzucanych materiałów to bowiem poliester!

Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z takim dostawcą tkanin jak Lenzing, który stawia nie tylko na jakość i materiały biologicznie odnawialne, ale także na zrównoważony rozwój inwestując dziesiątki mln. Euro w oczyszczanie ścieków przemysłowych. Nasz dostawcapozyskuje drewno do produkcji lyocellu/tenclu z certyfikowanych lasów, w których prowadzona jest zrównoważona gospodarka leśna. Aby zmniejszyć negatywny wpływ transportu na środowisko, lasy te znajdują się w promieniu 800km od danego zakładu produkcyjnego.

Jak już kiedyś pisaliśmy, lyocell/tencel wytwarzany jest z pulpy drzewnej. Aściślej mówiąc, celuloza do produkcji tenclu pozyskiwana jest zbuków. Istotną informacją jest także to, że drzewo to, wprzeciwieństwie do bambusów, eukaliptusów czy palm, nie rośnie w monokulturach, przez co w momencie wycinki nie niszczy się całych ekosystemów. Ponadto w certyfikowanych leśnictwach, z których pochodzi nasz lyocell/tencel dba się o odpowiednią ilość nasadzeńw miejsce wyciętych drzew.

Tencel wytwarzany z pulpy drzewnej

Dzięki temu mamy pewność, że nasz lyocell/tencel pochodzi z niezawodnego, przyjaznego środowisku źródła. Co więcej! Tym źródłem jest pierwsza firma, która wymyśliła, opracowala i opatentowała tencel i jest absolutnym liderem w swojej dziedzinie. Dzięki tej współpracy możemy projektować nie tylko piękne, ale i odpowiedzialne produkty. Zobacz, jakie produkty dzięki tej wspópracy stworzyliśmy!
zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">