DE / EN
KOKO MODA 14.06.2019

Upcykling - zabawnie, kolorowo, kreatywnie i eko!

4f/43/729c888d1f378b0a0520140c196e.jpeg

Do upcyklingu mamy słabość w wielu powodów. Poznaj niektóre z nich i daj się zaprosić do zabawy: Gdzie w naszej najnowszej kolekcji Summer 2019 ukryliśmy upcyklingowe akcenty?

Upcykling czy recykling?

Oba rozwiązania są bliskie naszemu KOKOsercu (i ciału:) i często używa się ich zamiennie. Jest jednak między nimi zasadnicza różnica. W uproszczeniu recykling polega na przetworzeniu czegoś na surowy materiał, by następnie stworzyć coś nowego. W upcyklingu zaś chodzi o wykorzystanie jakiegoś surowca, przedmiotu albo jego fragmentu do stworzenia lub ozdobienia czegoś innego. 

Sukienki KOKOworld

Recykling to na przykład wykorzystanie plastikowych butelek do stworzenia naszych bomberek. Butelki zostają zgniecione na plastikowe płatki, które następnie poddane zostaną obróbce mechanicznej, dzięki której powstają z nich poliesterowe włókna, które z wyglądu przypominają wełnę. Następnie włókna są wyrównywane i przetwarzane na przędzę. Przędza z kolei zostaje wpleciona w tkaninę dopełniając tym samym drogę plastiku „od butelki po ubranie”. Więcej o tym procesie możecie przeczytać tutaj.

Przykładem upcyklingu butelki zaś byłoby wycięcie jej dna i wykorzystanie go jako na przykład…..doniczki, czego zresztą też nie omieszkamy robić!

Recykling w KOKOworld

Z miłości do środowiska i… zabawy!

KOKOchamy upcyklingować (i recyklingować) z wielu względów. Jest to świetny sposób na redukcję śmieci, ochronę środowiska, a poza tym... jest to zgodne z duchem minimalizmu i zachęca do oszczędzania. Zdradzimy jednak, że równie ważnym aspektem jest dla nas fakt, że upcykling jest też...świetną zabawą i jego idea niezwykle pobudza naszą wyobraźnię. Pozwala bowiem bawić się kształtami, rozwiązaniami i ducha zabawy wyraźnie widać w naszej najnowszej kolekcji. Dlatego upcyklingowy akcent znajdziecie w wielu produktach. W niektórych jest widoczny na pierwszy rzut oka, ba, jest ich znakiem rozpoznawczym! Ale w niektórych jest po prostu do... odkrycia!

Ubrania KOKO

Trójkąty, paski czyli wyobraźnia bez granic

Sukienkom Ramon i Masada wystarczy rzucić tylko uważne spojrzenie, by odkryć ich wyjątkowe dodatki. Pierwsze z nich przykuwają wzrok wstawkami, jakimi wykończyliśmy dół sukienki. Sukienki Masada zaś wyróżniają się wstawkami na ramionach - Masada Blue materiałem przywiezionym z Indonezji, zaś Corma rewią kolorów wprost z Brazylii. Dodatkowo mają także inne supermoce! Sukienki Masada uszyliśmy bowiem z tenclu, zwanego materiałem przyszłość, który powstaje z pulpy drzewnej i jest w 99% biodegradowalny. Sukienka Ramon Organic Fiesta jest zaś z przyjaznej środowisku bawełny organicznej, co sprawia że jest lekka, przewiewna, słowem idealna na lato! Podobnie jak szorty Puri Organic i nasze organiczne, bestsellerowe topy Be My Valentine, które także należą do naszej rodziny No Waste. Tak jak w topach, tak i w lnianych bluzkach Damascus wystarczy się obrócić, by błysnąć upcyklingowym akcentem.

KOKO design

Zgaduj zgadula czyli gdzie ukryliśmy upcyklingowy akcent?

Ale są i takie produkty, które upcyklingowe co nieco skrywają niczym skarb. Dacie się zaprosić do zabawy i odgadniecie, gdzie ukryliśmy kolorowe skrawki materiału w kombinezonach Braga i narzutce Marron Olive? Ps. Rozwiązanie zagadki tuż poniżej!

 

KOKO made in Poland
Kolorowe wstawki KOKO

 

Kombinezon KOKOworldzrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">