DE / EN
KOKO INSIDE OUT 28.05.2019

Obudź w sobie wewnętrzne dziecko!

a0/8a/06bfe0f55b30be4ea29a38163673.jpeg

Międzynarodowy Dzień Dziecka ustanowiony został przez ONZ dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych i obchodzony jest już od 64 lat w różne dni roku. W Polsce obchodzimy go 1 czerwca i z tej okazji chcielibyśmy się podzielić z Wami naszymi pomysłami na drobne upominki na Dzień Dziecka.

Dodatki do domu w  KOKOworld

 

Nauka przez zabawę

Wierzymy, że nawet maskotki do zabawy mogą nieść ze sobą edukacyjny przekaz, a kolorowe poduszki uczyć. “Czym skorupka za młodu nasiąknie” głosi słynne porzekadło, dlatego tym bardziej zachęcamy, by zwracać uwagę na produkty, które wykonane są z dbałością o środowisko, takie jak na przykład nasza maskotka Mama Miś i patchworkowe poduszki.

Pomysł na kolorowe, upcyklingowe maskotki to efekt tego, że postanowiłyśmy obudzić w sobie wewnętrzne dziecko i znaleźć sposób na wykorzystanie skrawków niepotrzebnych nam materiałów. I tak właśnie zrodził się oryginalny projekt zabawek, za którym stoi Agnieszka Marchewka z Gdyni. Ich wnętrze wypełnia antyalergiczna kulka silikonowa, która jest w pełni bezpieczna dla ich przyszłych małych i dużych właścicieli. Maskotka nie tylko może być wspaniałym towarzyszem zabaw, ale pomoże zachęcić do zaszczepienia w dziecku ducha recyklingu i upcyklingu, i to nie tylko z pożytkiem dla środowiska. Czy może być bowiem coś bardziej inspirującego niż zrobienie czegoś z niczego?

KOKO design

Dlatego też jesteśmy pewni, że maskotka, podobnie jak nasze patchworkowe poduszki mają wyjątkową moc do pobudzania kreatywności! Poduszki spodobać się mogą także wszystkim młodym artystom i fanom układania puzzli! Stworzone zostały przez Magdalenę Godawa-Jabłko, która pod marką MakkireQu zamienia nasze kolorowe skrawki w unikatowe, patchworkowe poszewki na poduszki. Każda z nich to prawdziwe dzieło sztuki i nie ma dwóch takich samych. Jesteśmy przekonani, że wypełnią dobrą energią i egzotycznym klimatem każde pomieszczenie, a głowy nowymi pomysłami!

Oryginalne poszewki KOKOworld

Prezenty, które sprawiają potrójną radość

Każda okazja do ofiarowania prezentu jest wyjątkowa, ale są takie, które są wyjątkowo wyjątkowe. I może być nią Dzień Dziecka, jeśli sięgniemy po prezenty, które sprawiają potrójną radość! Są nimi produkty z akcji Jeans for a better world. Dlaczego sprawiają aż potrójna radość? 

1) Po pierwsze dlatego, że wykonane są w duchu recyklingu z niepotrzebnych jeansów, których produkcja jest dość szkodliwa dla środowiska.

2) Po drugie dlatego, że dochód z ich sprzedaży przekażemy na wsparcie edukacji nastolatek na Cabo Verde! 

3) A po trzecie, wykonane zostały z miłością przez naszych rękodzielników! 

Maskotka z jeansu KOKO

Z kolekcji Jeans for a better world na Dzień Dziecka w szczególności polecamy maskotkę Tartaruga, breloczki Kretcheu, oragnizer Futuro i okładkę na zeszyt Kapa.

Tartarugę wykonała Magda z Manufaktury Batiku, która zainspirowała się żółwiem jako symbolem Wysp Zielonego Przylądka. Magda spędziła kilka godzin w swoim warsztacie przygotowywując wykroje żółwich kształtów i linorytowe stemple z wizerunkiem tego samego żółwia. Wszystko po to, aby łącząc różne techniki stworzyć wyjątkową zabawkę, która dzięki guzikowi ma ruchome łapki! Taka zabawka to nie tylko przytulanka, ale towarzysz, który może opowiedzieć wiele historii - o upcyklingu, o jeansach, o życiu morskim, a nawet o odległych Wyspach Zielonego Przylądka!

Breloczki z jeansu KOKO

Kolorowy breloczek Kretcheu zaś może być nie tylko miłym dodatkiem i wyrazem sympatii, ale przede wszystkim akcentem, który rozświetli dobrą energią każdy pęk kluczy czy plecak, do którego zostanie przyczepiony. Każde serduszko jest inne i niepowtarzalne i wykonała je Gosia z Maruny. Do ich stworzenia wykorzystała recyklingowe jeansowe spodnie, które ręcznie dopasowała ze sobą. Do tego dodała kolorowe ścinki bawełny African Wax, które pochodzą z procesu produkcji naszych innych projektów. A wszystko to z duuuużą dawką uśmiechu i miłości.

Maruna stworzyła też coś, co ucieszy nie tylko dziecko, ale i rodziców - organizer Futuro, który nie tylko świetnie wygląda, ale może być ozdobą w domu. Do tego jest praktyczny, unikatowy, bo tak naprawdę jedyny na całym świecie i wykonany ręcznie. A jakby tak dodatkowo zachęcić pociechę do układania w nim swoich rzeczy poprzez nadanie każdej kieszonce nazwy?

Tych którzy kochają zabawę słowem, małych-wielkich poetów i powieściopisarzy, również uraduje jeansowo-upcyklingowa okładka na zeszyt Kapa stworzona przez JeansAid. Kolorowe ścinki, które zostały użyte do jej ozdobienia gwarantują, że idee same wskoczą na papier, a ołówek czy kredka same będą po nim tańczyć!

Obudź w sobie wewnętrzne dziecko!

A ponieważ tak naprawdę wszyscy jesteśmy dziećmi to zachęcamy, by 1 czerwca podarować sobie coś wyjątkowego lub w inny sposób zrobić dla siebie coś miłego. Ps. Jest to doskonała okazja, żeby spełnić swoje marzenie o jakimkolwiek KOKOprodukcie!

Produkty z akcji Jeans for a better world znajdziecie tutaj

Poduszki recyklingowe znajdziecie tutaj

 

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">