DE / EN

CERTYFIKATY

STOP modzie kosztem zasobów naturalnych! 

 

Kolekcja Figure it out to najbardziej etycznie wyprodukowane ubranie na tym globie! Jesteśmy tego pewni w 100%.

Współczesna moda eksplodowała kosztem zasobów naturalnych i ludzkich. Tracą ludzie i traci środowisko, właściwie na każdym kroku. Ludzie, którzy są narażeni na liczne choroby w kontakcie z chemikaliami (pola uprawne, farbiarnie, szwalnie), a także my konsumenci oddychając i nosząc toksyczną mode. Traci środowisko. Całe środowisko.

 

Nie chcemy przykładać ręki do szybkiej mody!

 

Kolekcja Figure it out, to owoc podróży do Indii a także współpracy z naszym duńskim partnerem platformą Neutral®. To jedna z pierwszych inicjatyw tego typu na świecie, której celem jest przeciwstawianie się nieustannie rosnącej presji na niższe ceny kosztem zasobów naturalnych i ludzki.

Kupując produkty sygnowane KOKOworld x Neutral® masz pewność, że wybierasz najbardziej etycznie i odpowiedzialnie wyprodukowane ubranie jakie istnieje na globie.

 

Certyfikaty

 

Poznaj najnowszą kolekcję Figure it out od KOKOworld. Daj się porwać energetycznym kolorom, połączonym z geometrycznymi KOKOprintami i ciesz się niczym nieskrępowaną wygodą na każdym kroku. Figure it out to ponadczasowe kroje, klasyczne hoodie, t-shirty, bluzy typu crew-neck, bluzki i bluzy z bawełny organicznej Fairtade, męskie longsleevy z bawełny 100% zdobione geometrycznymi formami z naszych autorskich printów.

Gwarancją dotrzymywania najwyższych standardów na każdym etapie produkcji: od uprawy bawełny przez jej zbieranie, przetwarzanie, farbowanie aż po szycie, są liczne certyfikaty, regularnie monitorowane przez międzynarodowe organizacje. Co to oznacza dla Ciebie? Wybierając kolekcję Figure it out od KOKOworld x Neutral masz pewność, że w Twoje ręce trafia najbardziej etyczne i odpowiedzialne ubranie na globie! Jesteśmy tego pewni w 100%.

 

Poznaj moc certyfikatów

 

W KOKOworld od zawsze dążymy, by być fair, dbać o drugiego człowieka i środowisko. Naturalnym krokiem w naszym rozwoju było stworzenie kolekcji w zgodzie z tymi wartościami. Tak powstało Figure it out KOKOworld x Neutral. Wszystkie elementy kolekcji wyprodukowane są z bawełny organicznej Fairtrade i posiadają następujące certyfikaty:

 

GOTS (Global Organic Textile Standard) – certyfikat przyznawany wyrobom tekstylnym, które powstały z nasion uprawianych bez pestycydów, bez użycia szkodliwych substancji i barwników, z poszanowaniem praw człowieka i pracownika. Global Organic Textile Standard (GOTS) jest uznawany za wiodący na świecie standard przetwarzania tekstyliów wykonanych z włókien organicznych. Kontrolowany przez Control Union, certyfikat GOTS określa wysokie kryteria środowiskowe. Dotyczą one całego łańcucha dostaw tekstyliów organicznych i biorą pod uwagę także kwestie społeczne.

 

Global Organic Textile Standard

 

EU ECOLABEL – certyfikat przyznawany produktom, wytwarzanym w fabrykach i zakładach, których działalność jest przyjazna dla środowiska i spełnia wysokie standardy społeczne i zdrowotne.

 

NEUTRAL® RESPONSIBILITY – do wytwarzania produktów w ramach platformy Neutral wykorzystywana jest wyłącznie energia ze źródeł odnawialnych, a nie konwencjonalnych.

 

FAIRTRADE – to inicjatywa, która dba o to, by rolnicy otrzymywali uczciwe wynagrodzenie za swoją pracę. Z pochodzących od Fairtrade premii wybudowano szkołę w jednej z indyjskich wiosek.

 

Fairtrade

 

dowiedz się wiecej...

 

Bawełniana pułapka, czyli dlaczego w KOKOworld dążymy do szycia jedynie z bawełny organicznej oraz Fairtrade.

Jaki związek z falą samobójstw wśród indyjskich rolników mają tanie t-shirty i bluzki?   Przez lata firmy odzieżowe wmawiały nam, że bawełna jest jednym z najlepszych i naj...

Czytaj dalej:

 

Bawełniana Pułapka

 

SA8000 – certyfikat zapewniający bezpieczne i godziwe warunki zatrudnienia pracownikom, biorącym udział w wytwarzaniu wyrobów tekstylnych. SA8000 opiera się na zasadach międzynarodowych norm dotyczących praw człowieka. Sprawdza warunki pracy w fabrykach w ośmiu kluczowych obszarach: praca dzieci, praca przymusowa, zdrowie i bezpieczeństwo, wolne zrzeszanie się i układy zbiorowe, dyskryminacja, praktyki dyscyplinarne, godziny pracy i wynagrodzenie 

 

SA8000

 

OEKO-TEX – to certyfikat gwarantujący, że materiał powstał bez użycia szkodliwych dla człowieka substancji i jest w pełni bezpieczny.Oeko-Tex Standards 100 kompleksowo zajmuje się kwestią ekologii w produktach odzieżowych i wykrywa wszelkie szkodliwe substancje obecne w przetworzonych tekstyliach, które są przeznaczone do kontaktu z konsumentami.

 

OEKO-TEX

 

W kolekcji Figure it out znajdziesz etycznie wyprodukowane, bezpieczne i wygodne ubrania na co dzień. Połączyliśmy proste fasony, wyjątkowe, energetyzujące kolory i dodaliśmy do nich nasze KOKO printy w modnych, geometrycznych kształtach. Efekt? Wyjątkowa kolekcja w historii KOKO, która sprawi, że poranne dylematy pt. „Nie wiem w co się ubrać" raz na zawsze odejdą do lamusa. Kolekcja Figure it out to: komfortowe bluzy kangurki z kapturem, uniwersalne T-shirty z krótkim rękawem i ponadczasowe longsleevy. Całość dopełniają lekkie, bawełniane torby i poręczne etui na laptopa.

 

Na naszym blogu przeczytasz także o: 

 

MODA A ŚRODOWISKO

Przemysł odzieżowy ma katastrofalny wpływ na środowisko. Powszechnie uważa sie go za drugie co do wielkości źródło zanieczyszczeń na świecie, zaraz po przemyśle naftowym. Mimo to, przemysł nieustannie się rozwija, a szkody dla środowiska rosną.

Czytaj dalej:

 

 

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">