DE / EN

KOKO Repair

Podsumowanie KOKOrepair

 

Event #REPAIR za nami! Ale to nie koniec - to dopiero początek!

 

Dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu wesprzemy szwalnię społeczną dla osób w kryzysie uchodźczym, a przede wszystkim wspaniałą rodzinę Kazimi w tym Soleimana.

 

Dzięki Wam zebraliśmy na konto Fundacji DOM POKOJU 4720 zł!

 

Za tą kwotę wyposażymy szwalnię, a Soleiman będzie mógł na nowo szyć torebki i inne akcesoria, uczyć innych i rozwijać się - tak jak to robił w swoim kraju w Afganistanie. 

To Wy zmieniacie ten świat, to dzięki Wam będziemy mogli zakupić dla Soleimana i jego rodziny profesjonalne maszyny szwalnicze. 

Dziękujemy!

 

Finał akcji #KOKOrepair

Już od 25 czerwca rusza sprzedaż ubrań #REPAIR, które zaprzyjaźnieni artyści poddali kreatywnemu upcyklingowi. Licytacje odbędą się w naszym sklepie stacjonarnym przy Starowiślnej 19 w Krakowie oraz online. 

 

Naprawiamy modę. W akcji #KOKOrepair stare ubrania z metką KOKOworld zyskują nowe życie. 


 • Oddaj nam do końca lutego swoje zalegające ubrania KOKOworld i odbierz bon na 50 zł na ponowne zakupy. Ubrania mogą mieć drobne wady, dziurki, ale muszą nadawać się do przeróbki i ponownej sprzedaży.

 • We współpracy z artystami i rękodzielnikami odnawiamy odzyskane produkty i poddajemy je upcyklingowi. 

 • Całkowity dochód z ponownej sprzedaży ubrań pomoże wyposażyć szwalnię społeczną zakładaną przez zdolnych uchodźców z Afganistanu - Milada (20 l.) i Sulejmana (27 l.).

 

Wietrzenie szafy — czyli na czym polega projekt #KOKOrepair

 

KOKOworld tworzy ubrania na lata. Dzięki wysokiej jakości materiałów i rzemieślniczemu wykonaniu nasze produkty opierają się zarówno krótkotrwałym trendom, jak i upływowi czasu. Idealnie nadają się do upcyklingu: przeszycia, naszycia, haftowania, patchworku i redesignu. Chcemy to wykorzystać!

 

 

KOKO Repair

 

Przeszyjmy to jeszcze raz — czyli dlaczego promujemy zero waste

 

Wierzymy, że to, co dobre, może służyć przez lata. Stare ubrania KOKOworld odnowimy różnymi technikami, a nad wszystkimi będzie czuwał nasz Zespół Repair, do którego dołączą modowi wizjonerzy, również artyści słynący z zainteresowania upcyklingiem. W efekcie powstają unikatowe nowe-stare ubrania.

 • Działania zespołu i zaproszonych gości będą inspiracja dla nas wszystkich. Wspólnymi siłami stworzymy poradniki łatwego i kreatywnego przerabiania starych lub uszkodzonych ubrań. 

 • Na podstawie opublikowanych przez nas materiałów i relacji w social mediach każdy będzie mógł zreperować nienoszone ubrania lub dać im nowe życie. 

 • Zrobicie to same lub z pomocą krawcowych. Miejsce ubrań nie jest na dnie szafy ani na śmietniku – nasze ciuchy powinny lądować pod maszyną do szycia lub igłą i nitką

 

KOKOrepair

 

Jak mogę dołączyć do akcji?

To proste! Do akcji możesz włączyć się w 3 krokach: oddaj – obserwuj – odzyskaj

 

 1. ODDAJ

Ubrania KOKOworld przynieś do naszego sklepu stacjonarnego przy Starowiślnej 19 w Krakowie lub wyślij pod adres KOKOworld ul. Cystersów21c/14, 31-553, KRAKÓW.

Nie zapomnij wypełnić formularza. W podziękowaniu otrzymasz od nas bon o wartości 50 zł na zakupy w KOKO (będzie obowiązywał przy zakupach o łącznej wartości minimum 200 zł).

 1. OBSERWUJ

Śledź nas w mediach społecznościowych i podglądaj, jak Twoje ubrania zyskują nowe życie.

 1. ODZYSKAJ

Zachęć bliskie Ci osoby do kupienia upcyklingowanego ubrania i samodzielnego wykonywania podobnych przeróbek w domu.

 

KOKO repair

 

Kogo chcemy wesprzeć projektem KOKOrepair?

 

 • Do wspólnego działania przy renowacji ubrań chcemy zaprosić również osoby w kryzysach, pozwalając im w ten sposób zdobyć cenne kompetencje zawodowe.  

 • W tym roku, ze względu na sytuację na granicy polsko-białoruskiej projekt skierujemy do osób w kryzysie uchodźczym.

 • Dzięki środkom zebranym w akcji #KOKOrepair chcemy kupić maszyny do szycia i pomóc w utworzeniu spółdzielni socjalnej afgańskim migrantom. Zebrane fundusze przekażemy na konto fundacji Dom Pokoju, która zgodziła się otworzyć specjalne konto na ten cel. 

 • To tam wiele osób w kryzysie uchodźczym będzie mogło zdobywać nowe umiejętności zawodowe pozwalające na znalezienie pracy w Polsce.

 

Pierwszym beneficjentem projektu będzie rodzina Kazimi z Afganistanu.

Sulejman ma 27 lat i przez 3 lata pracował jako reporter w Afganistanie. Ma też niesamowitą smykałkę do szycia – przez  6 lat szył piękne damskie torebki. To on będzie uczestniczył w pierwszej edycji projektu i pomagał nam w renowacji ubrań w ramach #KOKOrepair. 

 

Razem z Sulejmanem do Polski przyjechała jego rodzina: Mohammad Wali (56 lat), Aziza (50 lat), Milad (20 lat).

 

 

KOKO Repair

 

 

To nie koniec wspaniałych wieści! 

Razem z Fundacją Dom Pokoju utworzyliśmy specjalny numer konta, na który będą wpływać wszelki środki z akcji REPAIR. A co więcej, każda z Was może dołożyć swoją cegiełkę i pomóc nam wyposażyć szwalnię społeczną  razem z Sulejmanem i Miladem. 

Wchodzisz w to?   

Każda złotówka się liczy! 

Numer konta: 

Fundacja Dom Pokoju: 86 1140 2004 0000 3502 8208 1651

 

 

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
 • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">