DE / EN

Artyści KOKO Repair

Poznajcie nasz Zespół Repair, który będzie przerabiał ubrania w ramach akcji #KOKOrepair.

 

W skład zespołu wchodzą słynni artyści upcyklingujący ubrania, krawcowe oraz nasz KOKOteam! To oni będą razem z nami naprawiać modę. Już ostrzą nożyczki i szykują nici by przerabiać Wasze ubrania. Nie możemy doczekać jakie cuda powstaną, a patrząc na nasz zespół — będzie to sztuka sama w sobie.

 

Co zamierzamy robić z odzyskanymi ciuchami? Wszystko, co podyktuje nam wyobraźnia! Zamierzamy reperować, kreatywnie łatać, zaszywać i przeszywać, skracać, wydłużać, łączyć, haftować, robić patchworki i całkowicie zmieniać. Ubrania zostaną wzbogacone o przeróżne ścinki i kawałki z produkcji kolekcji: batik, bawełnę, ornamenty, wzorzyste materiały. 

 

Zespół Repair koordynowany będzie przez Agatę Kurek, założycielkę marki KOKOworld. “Naprawiamy modę – mówi Agata – zarówno, jeśli chodzi o wierność ideom slow fashion i zrównoważonej produkcji, jak i doraźne przerabianie uszkodzonych lub starych ubrań”. Produkty KOKOworld to inwestycja na lata. Dzięki wysokiej jakości materiałów i rzemieślniczemu wykonaniu opierają się zarówno krótkotrwałym trendom, jak i upływowi czasu. Idealnie nadają się do kreatywnego upcyklingu.

 

Chcemy inspirować wszystkie osoby pragnące zająć się samodzielnym przerabianiem ubrań. Razem stworzymy poradniki łatwego i kreatywnego przerabiania starych lub uszkodzonych ubrań. Na podstawie naszych materiałów i relacji w social mediach każdy będzie mógł zreperować nienoszone ubrania lub dać im nowe życie.  

 

Upcyklingowane ubrania będą dostępne na evencie zamykającym akcję #KOKOrepair oraz w sprzedaży internetowej od 19 marca. Dochód z ich ponownej sprzedaży zostanie przekazany na specjalne konto utworzone przez fundację Dom Pokoju. Zebrane środki zostaną przeznaczone na wyposażenie szwalni społecznej, którą będzie tworzyć Suleiman z Miladem. 


A oto członkowie naszego zespołu, którzy tchną życie w używane ubrania marki KOKOworld:

 

 

Gosia Grodzka 

 

Małgorzata Grodzka

O Gosi można zdecydowanie powiedzieć, że jest ona królową  upcyklingu. W tworzeniu sztuki z ubrań ma duże doświadczenie, gdyż zajmuje się upcyklingiem już prawie 14 lat! Artystka od wielu lat związana z marką KOKO.

 

Zuza@odpodszewki

 

Zuza Tokarska 

Instagram: Od podszewki

Zuza Tokarska ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu (na kierunku graficznym). Zajmuje się ilustracją, projektowaniem graficznym i sitodrukiem. Prowadzi instagramowy projekt, w którym zakrywa plamy na ubraniach z drugiego obiegu. Jako Od podszewki drukuje ilustracje na używanych T-shirtach i przerabia z mamą stare prześcieradła, robiąc z nich ponownie rzeczy użytkowe. Jej prace znajdziesz na: ztokarska.pl i instagramowym profilu Od podszewki.    

 

Halinka Szczepocka

Instagram: Karmazynki

Halinka jest krawcową i twórczynią Karmazynek. Na co dzień pracuje w wegańskiej knajpie, a w wolnych chwilach zajmuje się szyciem ubrań z bawełnianych pościeli w fikuśne wzory – materiału, który znajduje w lumpeksach. Już podczas nauki w technikum odzieżowym mocno myślała nad tym, co może zrobić ze swoją pasją (szyciem), żeby nie przyczyniać się do zanieczyszczenia planety. Tak właśnie powstał pomysł na jej profil – Karmazynki. Uwielbia chodzić po lumpeksach i szukać ciekawych materiałów. Mówi, że jej głowa buzuje wówczas od pomysłów, co może uszyć z takich materiałów. Kocha to, że może dawać tkaninom drugie, użyteczne życie.

                                                     

Anna@like.blair

 

Ania Rostkowska 

Instagram: Like.Blair

Ania Rostkowska od zawsze uwielbiała się inspirować stylem ubioru „tej” Blair z „tej” Plotkary. Gdy zaczynała swoją przygodę z tworzeniem opasek do włosów, brała za pewnik, że Blair Waldorf musi nad nią czuwać. Opaski tworzone przez Anię powstają ze starych krawatów, dzięki czemu są unikatowe, intrygujące i upcyklingowe. Jak sama zaznacza, codzienność wypełnia jej walka z „targetami” i „taskami” w warszawskiej korporacji, jednak po godzinach pracy zamienia się w miłośniczkę dobrej książki lub ciekawego serialu. Jest uzależniona od second handów.

 

Aleksandra Konieczna

Instagram: Kraina Rzeczy Ładnych

W Krainie Rzeczy Ładnych piękne rękodzieło spotyka się z codziennością. Za to wyjątkowe miejsce w sieci odpowiada Aleksandra Konieczna. Od ponad roku, w duchu zero waste, tworzy wyjątkowe dodatki i ubrania. Wykorzystuje niechciane tkaniny, ubrania z second handów i własne nieskończone zasoby kreatywności. W 2020 roku wyhaftowała swoją pierwszą lumpeksową koszulkę. Aktualnie szyje dodatki, ubrania, akcesoria, dając starym tkaninom nowe życie, a ich nowym właścicielom przedmioty z duszą.  

 

                                                       

Małgosia@florista.be

 

Małgorzata Miałkowska

Instagram: Florista

Florista to autorska marka z ubraniami i akcesoriami dla dziewczyn i kobiet kochających kwiaty i swobodne, dziewczęce fasony. Założycielka marki Małgosia Miałkowska projektuje i szyje bazując na tkaninach z drugiego obiegu, nadając im nowe życie, tworzy zrównoważoną modę szanującą środowisko naturalne. Ze względu na wykorzystanie zapomnianych lub nieużywanych od pewnego czasu materiałów wszystkie projekty Małgosi powstają w limitowanych egzemplarzach, a nierzadko są to pojedyncze modele. Marka pochodzi z Wrocławia i to tam, od początku do końca, powstają produkty wychodzące z jej logo.

 

Karolina Lesik-Skwarczyńska

Instagram: Dress up in Ecofriendly. 

Karolina swoją przygodę z ruchem zero waste zaczęła w 2019 roku, zakładając markę Dress up in Ecofriendly.  Filozofia firmy opiera się głównie na  szyciu kolorowych ubrań z tkanin z odzysku. Charakterystyczne projekty marki to barwne i wzorzyste bluzy szyte w całości  z naturalnych tkanin z drugiej ręki. Tworzenie i projektowanie to największa pasja Karoliny. Dzięki własnej firmie realizuje nie tylko swoje zainteresowania, ale przede wszystkim tworzy modę bezpieczną dla środowiska.

 

Aga@jaga_zafu

 

Agnieszka Zelasko

Instagram: jaga_zafu

Pasją Agi jest szycie i przetwarzanie materiałów z drugiej ręki. Szyje poduszki do medytacji, wałki do jogi, a także poduszki odprężająco-relaksacyjne na oczy, jaśki do spania oraz termofory. Wszystkie poduszki tworzy z odzyskanych tkanin i wypełnia je naturalnymi łuskami gryki, orkiszu oraz pestką wiśni. Zasada 4R (Refuse, Reduce, Reuse, Recycle) to jej cel, do którego dąży i zachęca innych.

 

Kinga Byrczek i Marcin Radwański

Instagram: Recyklinglove

Kinga pokochała szycie od momentu, gdy w jej domu pojawiła się maszyna. Na początku była pożyczona i dzielnie nosiła każdy wspólnie spędzany wieczór, jednak wystarczyło kilka słów zachęty ze strony mamy Kingi, a ta przekonała się do szycia „na poważnie” i kupiła własny sprzęt. Kinga uwielbia modę i szycie, jednak zależy jej również na stanie naszej planety, dlatego tworzy z materiałów, którym można nadać drugie życie. W Recyklinglove znajdziecie głównie fartuszki, workoplecaki scrunchies, opaski i muchy.

 

 

Maria Węgrzyn

Instagram: Tkanki
Tkanki to marka tworzona przez Marię, która zajmuje się przerabianiem starych ubrań w nowe rzeczy. Jak sama zaznacza, idea upcyklingu przyświeca jej od samego początku. Jej twórczość to kompromis, jaki wypracowała przy chęci tworzenia nowych rzeczy i jednoczesnej trosce o planetę, którą zasypujemy tekstyliami. W jej warszawskiej pracowni pod nożyczki trafiają sztruksowe marynarki czy kolorowe zasłony, a już spod maszyny wychodzą nerki czy torby. Wymyśla je sama lub tworzy według pomysłów swoich odbiorców.

Dorota Gomułka

Instagram: Mimadostudio

Dorota postanowiła zrobić coś dla siebie i poszła na kurs szycia. W tym samym czasie zaczęła świadomie podchodzić do mody, rozkoszując się zakupami w lumpeksie. Z tych doświadczeń zrodziła się marka Mimadostudio! Początkowo na ubraniach zaczęły pojawiać się przyszywane ozdoby, kleksy farby, a nawet ślady wybielania domestosem! Obecnie marka produkuje unikatowe, upcyklingowe kurtki jeansowe — dla odważnych.

                                                        

 

                    

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">