DE / EN
KOKO INSIDE OUT 06.12.2018

10+1 pomysłów na prezenty fair trade

e4/ae/e581da3cc31f4ebd87d052bddeb3.jpeg

Doskonale wiemy, jaką radość sprawia obdarowywanie najbliższych, dlatego tym bardziej cieszymy się, kiedy i u nas poszukujecie prezentów. Wiemy też, że znalezienie odpowiedniego prezentów nie jest zadaniem łatwym, dlatego postanowiliśmy pomóc i przygotowaliśmy listę naszych pomysłów. Chętnie też poznamy Wasze prezentowe KOKOtypy!

1. Merino - podaruj najbliższym trochę ciepła

O naszych najbliższych myślimy przede wszystkim ciepło, i to dosłownie! Dlatego wszystkim, którzy także chcieliby przekazać obdarowywanej osobie trochę tego ciepełka podpowiadamy: Merino! Kominy i swetry zapewnią nie tylko przyjemny komfort podczas chłodów, ale i dodadzą kolorów. Czy można chcieć coś więcej na zimę?

2. Podwójna radość prezentów - zestawy prezentowe

Obdarowywanie sprawiania podwójną radości, a my w tym roku ją dodatkowo pomnażamy! Przygotowaliśmy bowiem zestawy, dzięki którym można sprawić komuś jeszcze większą frajdę, sprawić prezent dwóm osobom naraz albo... przy okazji prezentu dla kogoś, pomyśleć także o samej sobie! W naszym kąciku zestawów znajdziecie między innymi ekipę Merino, skarpetki i bluzki Lorena Black wraz z Be My Valentine Pine w duecie!

3. Zamiast diamentów - biżuteria fair trade

Chyba nie ma kobiety na świecie, która nie lubiłaby biżuterii, co nie, dziewczyny? Podobno „diamenty są najlepszymi przyjaciółmi każdej kobiety”. Coś w tym jest, ale też jesteśmy przekonani, że nie zawsze to porzekadło należy traktować dosłownie. Nasze „diamenciki” to biżuteria przygotowana w duchu sprawiedliwego handlu. Znajdziecie wśród nich kolczyki i naszyjniki EthnoLove zaprojektowane i wykonane przed Dawida Polonego, a także wykonane przez Kabowerdenkę Ronise naszyjniki z rybich łusek.

4. Prezent zawsze pod ręką - nerki i torby

Prawie nikt z nas nie wychodzi dziś z domu bez jakiegoś akcesorium, które pomieści niezbędne rzeczy. Dlatego jeśli chcemy by ukochana osoba o nas zawsze pamiętała, podarujmy jej torbę lub nerkę! Dzięki temu mamy praktyczny prezent, który sprawi wiele przyjemności. Czy to nie jest połączenie pożytecznego z przyjemnym?

5. Zamiast żelazka - poduszka i siedzisko

A co powiecie, żeby na myśl: „Hmm... tej osobie przydałoby się coś do domu...”, zamiast o jakimś sprzęcie AGD czy RTV pomyśleć o czymś, co doda kolorów i pozytywnej energii każdemu wnętrzu? Bo taki efekt jest wręcz gwarantowany, jeśli pod choinką wyląduje jedna z naszych patchworkowych poduszek lub siedzisko! Poduszki wykonała dla nas Magda, która zamienia nasze kolorowe skrawki w unikatowe poszewki na poduszki. Poświęca wiele godzin na dopasowanie kształtu i kolorów skrawków do motywu, który zaprojektuje. Nie ma dwóch takich samych!

6. Praktycznie i etycznie - etui

Dziś wszyscy używamyprzeróżnych sprzętów elektronicznych, dlategomamy także propozycje prezentu bardzo praktycznego, a do tegoetycznego! Etui wytwarzane są z papieru z recyklingu, połączonegoz bawełną i pokryte substancją Nano Liquid Glass, tak aby byłynieprzemakalne. Za ich projekt i wykonanie odpowiada projektantkaWendren Setzer ze swoim zespołem lokalnych artystów, którapostanowiła przenieść produkcję do Południowej Afryki skądczerpie inspiracje, jednocześnie wspierając ten region ekonomicznie

7. Oklepany pomysł w nieoklepanej wersji – skarpety

O rety, znowu skarpety? Czy nie zostało naukowo udowodnione,że skarpetki to jeden z najbardziej oklepanych pomysłów naprezent? Być może, ale z pewnością nie u nas! Skarpetki w szalonewzory to na pewno będzie prezent, którego nikt nie zapomni! Nie wierzycie? Spytajcie niejednego KOKOtatę, a najlepiej... przekonajcie się sami!

8. Dla zmarźlucha - kominy i czapki

A jeśli najbliższej osobie chcemy pokazać,że kochamy ją od stóp do głów to oprócz skarpetek, możemy pod choinkę dorzucić komin i czapkę! Do wyboru mamy nie tylko kolorowe czapki i kominy wykonane z wełny merino, ale także odlotowe kominy z printami zaprojektowanymi przez Dawida Polonego – idealnie będą się komponowały z szalonymi skarpetkami.

9. (Nie tylko) Dla Panów – muszki

Mamy także coś dla Panów, i to w każdym wieku! Przygotowane we współpracy z ekipą Marthu muszki wykonaliśmy z bawełny African Wax. Panowie, co Wy na to, żeby przywitać w nich Nowy Rok?

Ps. Nie tylko dla panów. Panie, co powiecie na styl á la Marlena Ditrich?

10. (Nie tylko) Dla najmłodszych – maskotki

Z miłości do pięknych materiałów. Z dbałości o środowisko. Z myślą o małych i dużych – KOKOmaskotki. Maskotki w całości wykonane są z recyklingowych ścinków z bawełny African Wax. Ich wnętrze wypełnia antyalergiczna kulka silikonowa, która jest w pełni bezpieczna dla przyszłych właścicieli zabawek. Ps. Nie tylko dla najmłodszych – przecież każdy z nas jest dzieckiem!

10+1. Bon – prezent uniwersalny

A gdy pomysłu zupełnie brak lub gdy nie znamy jeszcze obdarowywanej osoby wystarczająco dobrze. Ten prezent sprawdzi się także gdy nie tyle brak pomysłu, co czasu – bon wysyłamy na maila, wystarczy wydrukować i voliá! Źródło radości odkręcone!

Na cokolwiek się nie skusicie, mamy nadzieje, że sprawi to i Wam, i obdarowanej osobie mnóóóóóóstwo radości właśnie!

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">