DE / EN
KOKO INSIDE OUT 20.06.2018

7 lat KOKOworld!

04/6a/912f887ac337bb4b45d3296a3005.jpeg

Szczęśliwa 7! Sami w to nie wierzymy, ale całkiem niedawno KOKOworld skończyło właśnie 7 lat! Takie okazje zawsze sprzyjają podsumowaniom i retrospekcjom i my pokusie spojrzenia wstecz ulegliśmy. Panie i Panowie, zapraszamy na podróż w przeszłość wraz z KOKOworld.

Kilkaset projektów. Tysiące metrów materiałów. Kilkudziesięciu współpracowników. Tak w największym skrócie można byłoby podsumować 7 lata KOKOworld. Dziś trudno nam uwierzyć, że kiedyś, w kwietniu 2011 roku, KOKOworld to był niewielki sklep na Starowiślnej 19. Zaczynaliśmy jako zaledwie 2-osobowy zespół, dziś jest nas 14! Czas przyniósł nam nie tylko większą ekipę, wiele wspaniałych klientek, ale także wiele mniejszych i większych lekcji, sukcesów i porażek, dzięki którym zarówno KOKOworld jako marka, jak i my jako zespół, mogliśmy się rozwijać.

 

Sukienki z batiku w kolekcji KOKOworld

Podróż do Senegalu i Gambii

Spoglądającwstecz niewątpliwie jednym z ważniejszych momentów dla KOKOworldbyła podróż Agaty Kurek, założycielki marki, do Senegalu i Gambiiw 2014 roku. To stamtąd przywiozła w plecaku kolorowe materiały African Wax, zktórych powstały pierwsze sukienki zaprojektowane i uszyte specjalnie dlaKOKOworld. Jeden model, który nazwaliśmy Addis Abeba, szyty w małejkrakowskiej pracowni przez długi czas był naszym znakiemrozpoznawczym! 

 

KOKO biuro

KOKO biuro

Przez długi czas krakowski sklep na Starowiślnej był naszym all-in-one:biurem, sklepem i magazynem. Wraz z rozwojem firmy w pewnym momencie jednak przytulny sklep nie był już w stanie sprostać naszym wymaganiom i dlatego we wrześniu 2015, na krakowskim Zabłociu, otworzyliśmy nasze pierwsze biuro! Sklep na Starowiślnej odetchną z ulgą, a my zaś odtąd mamy naszą prawdziwą „bazę główną”!

 

Rękodzielnicy KOKO

Batik z Indonezji

A jeśli chodzi o przenoszenie się w inne odległe miejsca... KOKOworld to także podróże, nie może i w naszej podróży w przeszłość zabraknąć właśnie podróży. Od zawsze podróżujemy w poszukiwaniu inspiracji, nowych materiałów i rękodzielników i od czasu powstania KOKOworld mieliśmy okazję odwiedzić takie miejsca jak Kolumbię, Maroko, Senegal, Brazylię czy Tajlandię. Wszystkie one były wyjątkowe i trudno byłoby wybrać tę najważniejszą. Zapewne jedną z tych, która zapadła nam w pamięć, była podróż do Indonezji na przełomie 2015 i 2016, skąd przywieźliśmy oryginalne, ręcznie robione batiki i kontakt do naszego lokalnego rękodzielnika Kis Harrego. Dzięki temu, mimo że w podróży powrotnej bez śładu zaginął nam jeden bagaż, mogliśmy, i po dziś dzień możemy, szyć dla Was ubrania z wstawkami z autentycznego indonezyjskiego batiku.

7 urodziny KOKOworld

www.kokoworld.eu

Niewątpliwie jednym z przełomowych momentów dla KOKOworld było założenie naszej własnej strony internetowej - www.kokoworld.eu, która uruchomiona została we wrześniu 2016 roku. Dzięki temu nasze produkty dostępne są dla Was o każdej porze dnia i nocy, niezależnie od Waszego położenia geograficznego. Na początku nasza strona była dostępna tylko w języku polskim, z czasem przygotowaliśmy także jej anglojęzyczną, jak i niemieckojęzyczną wersję. 

Biżuteria KOKOworld

Kręcimy!

KOKOworld, to spełnienienie wielu marzeń! Jednym z tych wyjątkowych na pewno było nakręcenie naszego pierwszego filmu! Marzenie ziściło się na przełomie roku 2016 i 2017, kiedy to wraz z lokalną ekipą filmowców na Cabo Verde nakręciliśmy "Biżuteria z rybich łusek", film-portret naszej rękodzielniczki Ronise, która wyczarowuje dla nas biżuterię z rybich łusek. I możemy powiedzieć, że spełniliśmy przy okazji nie tylko to marzenie – nazs film był bowiem po raz pierwszy pokazany publicznie na samej AfryKamerze. A że apetyt rośnie w miarę jedzenia, dziś mamy  już w dorobku kilka filmów, zobaczcie sami!

 

Sklep stacjonarny KOKOworld

Nowy sklep

Początek rok 2017 zapamiętaliśmy przede wszystkim jako remont naszego krakowskiego sklepu. Było to dla nas szczególnie ważne, bo nie chodziło jedynie o odświeżenie ścian farbą, nawet nie o powiększenie przestrzeni. Chodziło o to, abyśmy mogliśmy zaprosić Was do sklepu, który jednocześnie jest miejscem spotkań, zakątkiem, w którym można nie tylko poprzymierzać ubrania, ale napić się kawy i przenieść się w inne zakątki świata. Od czasu otwarcia gościliśmy już wiele projekcji filmowych, warsztatów i prelekcji  i mamy nadzieję, że czujecie się w tym „nowym” KOKOworld tak dobrze jak my! 

 

KOKOworld na targach w Berlinie

KOKOworld na targach!

Udało nam spełnić nie tylko marzenie o filmach i stworzeniu wyjątkowej przestrzeni w naszym sklepie, ale i zagranicznych rynkach! Dlatego tak istotny był dla nas udział w naszych pierwszych zagranicznych targach, które miały miejsce w lipcu 2017 roku. Były to największe targi poświęcone etycznej modzie w Europie - Ethical Fashion Show w ramach Berlin Fashion Week!  Wyjazd na targi zaowocował wieloma ciekawymi spotkaniami i rozmowami, licznymi nowymi znajomościami, jak i mnóstwem nowych inspiracji! A także umocnił naszą pozycję na rynku niemieckim. Wunderbar!

 

Jeans for a better world

Jeans for a better world

W ciągu tych ostatnich 7 lat zorganizowaliśmy lub angażowaliśmy się także wiele mniejszych lub większych akcji społecznych, z czego tą, z których jesteśmy wyjątkowo dumni, jest Jeans for a better world. W ramach tej akcji chcieliśmy połączyć dwa aspekty, które są nam szczególnie bliskie - czyli recykling i ochronę środowiska z dobroczynnym celem. Dlatego poprosiliśmy Was o stare, używane jeansy. W ciągu 6 miesięcy ponad 300 par jeansów oddaliśmy w ręce 4 kreatywnych rękodzielników. Oni zaś wyczarowali z nich nowe przedmioty, od nerek po bomberki, które wystawiliśmy na aukcję, dzięki czemu mogliśmy ufundować stypendia 15 podopiecznym Fundacji Windows of Life w Ugandzie.

 

Super Kobiety KOKOworld

Zwykłe-Niezwykłe

Przez aż 2 lata towarzyszyła nam także wyjątkowa akcja Zwykłe-Niezwykłe, w ramach której od 2016 portretowaliśmy super kobiety. Pomysł akcji powstał na fali wszechobecnych celebrytek, które nierzadko nagle stawały się ekspertkami i trendseterkami. Wtedy pomyśleliśmy: przecież wokół nas jest mnóstwo naprawdę cudownych kobiet! I dlatego trochę na przekór temu celebryckiemu trendowi postanowiliśmy poszukać te „zwykłe”, ale niezwykłe kobiety. I zrobić z nimi sesję – bez sztabu stylistek i makijażystek. Stąd też wzięła się nazwa projektu – Zwykłe-Niezwykłe. Bo wszystkie bohaterki akcji takie właśnie są - mają swoje pasje i realizują je po pracy, albo też i mają pracę-pasję. Wśród 21 wyjątkowych kobiet, z jakimi mieliśmy się okazję spotkać są między innymi tancerki, joginki, rękodzielniczki. Te 2 lata cudownych spotkań to dla nas, a także mamy nadzieję, że i dla Was, mega dawka inspiracji i pozytywnej energii, po którą zapraszamy nie tylko na bloga, gdzie można przeczytać wszystkie wywiady, ale także i do... naszego sklepu!

 

Od plastikowej butelki po bomberkę


Od plastikowej butelki po bomberkę

Kończąc naszą podróż w przeszłość i spoglądając w przyszłość z małym przystankiem w teraźniejszości, to właśnie rok 2018 przyniósł nam wiele nowości. Zawsze stawialiśmy na materiały przyjazne środowisku i recykling i z dumą na początku tego roku oddaliśmy w Wasze ręce wyjątkową bomberkę Broken Flowers wykonaną z przetworzonego na poliesterowe włókna plastiku. Co istotne, do ich powstania zużywa się około 80% mniej energii i 90% mniej wody niż do wytworzenia poliestru bezpośrednio z oleju. Ponadto przyozdobiliśmy ją wyjątkowymi printami wykonanymi przez Dawida Polonego. I możemy Wam już teraz obiecać, że w przyszłych kolekcjach będzie jeszcze więcej projektów wykonanych z materiałów z przetworzonych na włókna butelek plastikowych oraz że nie przestaniemy się rozwijać, poszukiwać, kreować i wymyślać, abyście zawsze mogli u nas znaleźć wyjątkowe ubrania i akcesoria, tworzone z pasją i troską o Was i o środowisko. I tego życzymy i sobie, i Wam na następne 7 lat!

 

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">