DE / EN
KOKO MODA 19.08.2019

Biżuteria autorstwa Dawida Polonego

1f/20/00eca554bdc079d66bbeb6cfae06.jpeg

Biżuteria to jeden z naszych ulubionych elementów damskiego ubioru. Dobrze wiemy, że “diabeł tkwi w szczegółach” i że dobrze dobrana biżuteria jest stylizacją samą w sobie! Dlatego nawet w naszych minimalistycznych plecakach nigdy nie może zabraknąć choćby jednej pary kolczyków od Dawida Polonego!

Dawid w swojej pracowni
Dawid w swojej pracowni.

Dziś Dawid Polony jest częścią naszej KOKOekipy i to on jest między innymi autorem naszych oryginalnych printów, o których niedawno pisaliśmy. Ale nasza współpraca sięga początków KOKOworld i zaczęła się właśnie od biżuterii. Dawid jest absolwentem krakowskiej ASP i zajmuje się między innymi malarstwem, rzeźbą i rysunkiem. Zawsze interesował się także modą i już w czasie studiów projektował ubrania. W ślad za tym przyszedł pomysł uzupełnienia kolekcji o biżuterię. I zaproponował nam umieszczenie swojego rękodzieła w naszym krakowskim sklepie, jako jednego z concept storów. Tak spotkały się nasze drogi. I możemy powiedzieć śmiało, że to była miłość od pierwszej pary kolczyków!

Kolczyki z kolekcji Ethno Love KOKOworld
Kolczyki z kolekcji Ethno Love. Tak zaczęła się nasza współpraca!

Szybko efektem tej “miłości” stała się dedykowane tylko dla KOKOworld egzemplarze kolekcji Ethno Love. Nasze serca od razu biją szybciej, gdy tylko sobie przypomnimy, że jeden z wisiorków Ethno Love jest z nami od samego początku i jest naszym absolutnym bestsellerem i nadal podbija Wasze serca! To on posłużył także do inspiracji do stworzenia kolekcji Be My Valentine z upcyklingowym serduszkiem na plecach. “Moja biżuteria wydawała mi się idealnym uzupełnieniem ofert KOKOworld, zwłaszcza przywożonych z Afryki materiałów” wspomina Dawid. “Wykonane z płyty recyklingowanego drewna kolczyki i wisiory pasowała także do eco ideologii marki.”

Wisiorek Ethno Love KOKOworld
Ten wisiorek Ethno Love jest z nami od samego początku i jest naszym absolutnym bestsellerem i nadal podbija Wasze serca!

I pasuje do dziś! I w naszej ostatniej kolekcji Summer 2019 poszliśmy o krok dalej. Kolczyki i wisiorki nadal wykonane są z płyty z recyklingowanego drewna, czyli z wiórów z produkcji desek, z których Dawid wycina przeróżne kształty. Ale po raz pierwszy stworzył linie biżuterii stricte pod kolekcję. Etniczne kształty inspirowane Bliskim Wschodem to właśnie Orient Love. Ta biżuteria jest wyjątkowa, bo w odróżnieniu od Ethno Love Dawid postawił bardziej na formę niż na zdobienia. W Orient Love znajdziecie kolczyki, kolie i wisior o geometrycznych formy. Po raz pierwszy też zaprojektował też biżuterię złożoną z dwóch elementów. Po raz pierwszy, ale już teraz możemy zdradzić, że nie ostatni. I w kolekcji Fall/Winter 2019 możecie się spodziewać więcej nowości od naszego niezastąpionego Dawida.

Kolczyki Muraba Green z kolekcji KOKOworld
kolczyki Muraba Green z kolekcji Orient Love.
Kolczyki Orient Love Mawia z kolekcji KOKOworld
Kolczyki Orient Love Mawia z kolekcji Summer 2019.
Kolczyki Orient Love Jaban z kolekcji KOKOworld
Kolczyki Orient Love Jaban z kolekcji Summer 2019.

 

 

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">