DE / EN
KOKO MODA 11.07.2019

Czerwcowy top 3

1d/e1/bae01959d733595c84e5a55ca488.jpeg

Każdy projekt w kolekcji jest dla nas ważny. Niemniej jednak lustrem naszych projektowych sukcesów jesteście Wy - bo to właśnie dla Was projektujemy. Zobaczcie, za jakie produkty wystawiliście nam 5 na świadectwie w czerwcu.

Numer 1: Sukienka Madaba

Sukienka Madaba okazała się Waszym absolutnym hitem. Od dnia w którym się pojawiła dwoimy się i troimy, żeby odpowiedzieć na Wasze zapotrzebowanie. I nie będziemy ukrywali, że sprawia nam to wyjątkową frajdę, bo Madaba jest poniekąd naszym letnim manifestem - kobiecym, podróżniczym, upcyklingowym i organicznym! Organicznym, bo uszyta została z jednego naszych ulubionych materiałów - bawełny organicznej, przy której produkcji zużywa się o wiele mniej wody niż przy produkcji bawełny tradycyjnej. A tego zapewnia przewiewność i jest miła w dotyku, idealna na lato! Dodatkowo powstała w duchu upcyklingu i jest bezsprzecznie naszą letnią królową No Waste, za sprawą ścinków materiałów, który przywieźliśmy aż z Indonezji! I dlatego Kojarzy nam nieodzownie kojarzy się z podróżami, nawet jeśli nosimy ją tylko w naszym mieście. A lubimy w niej wychodzić, bo gdy tylko mamy ją na sobie chce nam się nucić "You make me feel like a natural woman..."

KOKO moda

Numer 2: Top Be My Valentine Organic Sunny

“Iść, ciągle iść w stronę słońca” zdaje się śpiewać produkt z miejsca drugiego Waszego rankingu. Bo chyba tak jak my nie mogliście się doczekać słońca i lata! Jeden z naszych najbardziej słonecznych produktów to właśnie top Be My Valentine Organic Sunny! Podobnie jak koleżanka z pierwszego miejsca uszyty jest z bawełny organicznej i ma upcyklingowy akcent - wyjątkowe serduszko na plecach powstałe ze ścinków naszych materiałów, które pochodzą z różnych zakątków świata. Nie ma dwóch takich samych!

Ubrania KOKO

 

Numer 3: Jeansy Bosfor

A tuż za topem, depcząc mu niemalże po piętach uplasowały się jeansy Bosfor. Jest to jeden z najważniejszych naszych projektów i dlatego tym bardziej cieszymy się, że przypadł Wam do gustu! Bardzo długo pracowaliśmy nad ich formą, ale przede wszystkim - są dla nas wręcz manifestem. Dlatego że hasło naszej akcji Jeans for a better world wzięliśmy sobie naprawę do serca. Bo kto z nas nie ma albo nie miał kiedykolwiek jeansów? Jeansy już prawie 1,5 wieku królują na salonach mody. Nic dziwnego – idealnie sprawdzają się w każdej stylizacji od sportowej po elegancką. Ale czy wiedzieliście, że do wyprodukowania jednej ich pary potrzeba aż 7000 litrów wody? Dlatego czas napisać dla nich nową historię! Tak samo jak kochamy jeansy, kochamy także i środowisko, dlatego stworzyliśmy produkt, który wygląda jak „tradycyjne” jeansy, ale tak naprawdę wykonaliśmy go z biodegradowalnego tencelu, powstałego z przetworzonej pulpy drzewnej. Do tego nasz dostawca tencelu, to austriacka firma Lenzing, pionier w jego produkcji, która dodatkowo pozyskuje drewno z certyfikowanych lasów, w których prowadzona jest zrównoważona gospodarka leśna. Czy zaśpiewacie komuś w nich “So you can keep me, Inside the pocket of your ripped jeans”?

I czy Madaba zostanie naszym hitem lata? Wszystko zależy od Was!

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">