DE / EN
KOKO SUPPORT 24.04.2017

Fashion Revolution Week - we are in!

55/12/2e726935e87496d06a745b3a0098.jpeg

24 kwietnia 2013 roku zawalił się położony w Szabharze, w Bangladeszu, kompleks fabryczny Rana Plaza. Tysiące osób pracowały w nim w niegodnych warunkach, szyjąc ubrania dla marek modowych z całego świata. W wyniku katastrofy życie straciło 1130 pracowników fabryki.

Chcąc upamiętnić ofiary katastrofy, a także zapobiec podobnym wydarzeniom w przyszłości, utworzona została organizacja Fashion Revolution, która od 2013 roku aktywnie nakłania przedstawicieli branży odzieżowej do wdrażania odpowiedzialnych praktyk. Globalny ruch Fashion Revolution zachęca, by w każdą rocznicę katastrofy w Rana Plaza, czyli 24 kwietnia przyłączyć się do kampanii Fashion Revolution Week i zadać firmom odzieżowym proste pytanie: Who made my clothes? Przez cały tydzień, od 24 do 30 kwietnia, każdego roku działania Fashion Revolution na rzecz odpowiedzialnej i etycznej mody intensyfikują się w postaci organizowanych paneli dyskusyjnych, warsztatów i innych akcji, żeby promować odpowiedzialne zachowania i decyzje konsumenckie w branży odzieżowej.

Wyrazem naszego wsparcia dla inicjatywy Fashion Revolution jest akcja Jeans for a better world, której partnerem jest Fashion Revolution Poland. Nie bez powodu też to właśnie na ostatni tydzień kwietnia zaplanowaliśmy finał naszej akcji, w ramach której z przesłanych przez Was jeansów wyczarowaliśmy i licytujemy recyklingowe produkty. Dochód z licytacji przekazany zostanie fundacji Window of Life, która prowadzi dom dziecka w Ugandzie. Razem chcemy ufundować edukację jej podopiecznych. Jeans for a better world! Together for a better world!

Ps. Na zdjęciu ekipa Patryka i Edytki z podkrakowskiej szwalni. To oni szyją większość z zaprojektowanych przez nas ubrań!

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">