DE / EN
KOKO MODA 05.10.2017

Historia naszych kolekcji: Be My Valentine

1e/db/132d1326c0b26b29918bc8a23fb1.jpeg

Wierzymy,że każdy gest na znaczenie! A my kochamy naszą planetę i staramy się o nią dbać! Zamiłowanie do recyklingu w życiu prywatnym przeniosłyśmy także do naszych projektów! Kochamy też batiki, materiały farbowane techniką woskowania, które przywozimy głównie z Afryki! I tak z połączenia tych dwóch pasji powstała kolekcja Be My Valentine!

 

Batikowe serduszka w KOKOworld

 


Idea ogólnie rozumianego recyklingu opiera się na zasadzie 3U - Unikaj kupowania zbędnych rzeczy, Użyj powtórnie, Utylizuj i w konsekwencji promuje zrównoważony i przyjazny środowisku styl życia i ograniczony konsumpcjonizm. Wystarczy rozejrzeć się dookoła, by stwierdzić, że wielu przedmiotom, które na pierwszy rzut oka wyrzucilibyśmy do kosza, można nadać zupełnie nowe życie. A z odrobiną kreatywności, może być sztuką! I idea recyklingu od samego początki przyświecała kolekcji Be My Valentine. Choć zresztą nie tylko tej kolekcji! Recyklingujemy jak i i kiedy się da i produkty tą ideą inspirowane znajdziecie także na przykład w kolekcji Africa In Your Pocket.

KOKO design

 

Od dawna zastanawialiśmy się jak moglibyśmy wykorzystać skrawki batików, jakie zostają nam po uszyciu  sukienek i spódniczek Addis Abeba. Wszystkie nasze materiały batikowe są dla nas wyjątkowo cenne ze względu na ich urodę, jak i pochodzenie, postanowiłyśmy ich skrawki wykorzystać na serduszka! Ale proces powstawania kolekcji zaczął się od z pozoru zwykłych, jednokolorowych, oversizowych bluzek. Uwielbiamy je za uniwersalny krój, wygodę i przyjemny w dotyku materiał. Ale nie byłybyśmy sobą, gdybyśmy nie dodały im „tego czegoś”. Zaczęłyśmy od wzbogacenia ich w rękawki z miejscem na kciuka, aby jeszcze bardziej zwiększyć komfort ich noszenia. Ale na tym nie poprzestałyśmy. Postanowiłyśmy zatem doprawić je nutka wyjątkowości! I tak właśnie powstały pierwsze bluzki z kolekcji Be My Valentine! Zrządzeniem losu było to w okolicach walentynek, ale przecież Walentynki powinny trwać cały, rok prawda? 

 

Dodatki zero waste KOKOworld

 

Sam zaś proces powstawania kolekcji wymaga nie tylko czasu, ale poświęcenia i serca! Wszystkie serduszka są ręcznie odrysowywane od formy, wycinane, a następnie przyszywane na bluzkę. Pierwszebluzki Be My Valentine wykonane były z bawełny z domieszkąelastanu i były w jednym rozmiarze, dziś natomiast większość znich uszyta jest z wiskozy mikromodal, któryreguluje temperaturę ciała wchłaniając wilgoć Mikrowłókno,dzięki gładkiej powierzchni, przypomina w dotyku jedwab, cosprawia, że materiał układa się idealnie.Na prośbę naszych klientek, szczególnie popularne kolory, oprócz rozmiaru uniwersalnego, szyjemy także w rozmiarze XL! 

 

Bluzki w kolekcji KOKOworld

 

A że miłości nigdy za wiele, zwłaszcza do środowiska,sukcesywnie powiększamy kolekcję nie tylko o kolory, ale i wzory –w pierwszej kolejności do oversizowych modeli dołączyłybardziej przyległe do ciała bluzki Be My Valentine Classic, zczasem też topy i bluzeczki z krótkim rękawem Simply. My zaśoprócz nadających się na każdą okazję bluzek Be My Valentine wszczególności uwielbiamy sukienki Swing, bo są dla naskwintesencją kobiecość! Wystarczy tylko zrobić krok! W kolekcjijesień/zima 2017 znajdziecie także zupełną nowość! Połączyłyśmyoversizową górę ze spódniczkami ołówkowymi i stworzyłyśmysukienki Be My Valentine!

 

Sukienki KOKOworld

Kolekcję Be My Valentine lubimy za to, że jest uniwersalna dzięki jednokolorowym materiałom, ale jednocześnie dzięki batikowym serduszkom wyróżnia się w tłumie. Kochamyją przede wszystkim za to, że każda z bluzeczek jest przyozdobiona innym skrawkiem batiku, co sprawia, że jest wyjątkowai unikatowa! Po prostu bije swoim własnym serduchem!

Kliknij tutaj i zobacz wszystkie produkty z serii Be My Valentine!

 

 

Ubrania KOKO
KOKO moda
Oryginalne sukienki KOKOworld


Kliknij tutaj i zobacz wszystkie produkty z serii Be My Valentine!

 

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">