DE / EN
KOKO MODA 08.05.2018

HOW IT'S MADE: Kolekcja LATO 2018 - #1 Inspiracje

0a/7c/811a83b56e5302b8fa07ec83a9d2.jpeg

Już czuć lato w powietrzu, myślami część z Was na pewno jest już przy wakacjach. U nas jednak praca wre - w pocie czoła tworzymy dla Was kolekcję LATO 2018 :) A wszystkich, którzy zastanawiali się, jak powstają nasze kolekcję, zapraszamy do lektury pierwszego wpisu z serii HOW IT'S MADE.

Za każdym razem, kiedy nowa kolekcja pojawia się na naszej stronie, jesteśmy niezwykle szczęśliwi, szczególnie, jeśli przypadnie Wam do gustu :) Ale cały proces tworzenia zaczyna się duuuużo wcześniej - nawet kilka miesięcy przed startem kolekcji. Wtedy właśnie zbieramy inspiracje, które mają nam posłużyć do stworzenia projektów oraz wybieramy materiały. I patrząc po zdjęciach chyba jesteście już w stanie zgadnąć, co jest naszą inspiracją w tym sezonie...

KOKO travel

Tak, to MORZE! Bezkres błękitnych fal, uspokajający szum i miękki, złoty piasek pod nogami - o tym marzymy, kiedy myślimy o lecie! Ale dla nas morze to coś więcej niż różne odcienie niebieskiego i marynarskie paski. Dla nas to też problem zanieczyszczenia oceanów i... flagi morskie! Ale o tym za chwilę ;)

Naukowcy przewidują, że do 2050 roku w oceanach ma być więcej plastiku niż ryb! A my, jako twórcy odpowiedzialnej mody, nie możemy być na to obojętni. Dlatego myśląc o morzu, myślimy także o materiałach z recyklingowanych odpadów. Poliester z wtórnie przetworzonych śmieci wyłowionych z morza to świetny sposób na kreatywne wykorzystanie plastiku zalegającego w morzach. A jak zapewne dobrze wiecie, dla nas ważny jest nie tylko fair trade, ale też ochrona środowiska, dlatego sprawdzamy dla Was te oraz inne recyklingowane materiały, z których będziemy chcieli stworzyć letnie projekty - właśnie w ten sposób chcemy tworzyć etyczną modę :) Innym materiałem, który wybraliśmy do stworzenia kolekcji LATO 2018 jest len - bardzo trwały, przywodzi na myśl żagle, do tego jest przewiewny. Len mogliście u nas znaleźć m.in. już w spodniach kulotach, a wkrótce pojawią się następne projekty z tego materiału.

Kto by się spodziewał, że od morza jeszcze tego samego dnia zawędrujemy do międzynarodowych flag morskich? Jak przyznaje nasz grafik Dawid, zainspirowała go praca Małgorzaty Szymankiewicz. Jest to prosta instalacja składająca się z dwóch namalowanych na płótnie flag morskich oraz czarnej liny. Jak mówi: "Podstawowe kolory i proste geometryczne kształty kodu sygnałowego wydały mi się bardzo interesujące w kontekście mody. Zestawione razem tworzą coś w rodzaju etnicznego wzoru. Piękne jest to, że nie są tylko formalną zabawą, są symbolem, który podobnie jak ubrania KOKOworld niesie ze sobą konkretną treść." Nic dodać, nic ująć, a poniżej zdjęcie Dawida z ulubionym towrzyszem, w ulubionym miejscu do projektowania:

KOKO moda

Inspirację mamy, materiały wybrane, możemy przejść do następnego kroku: tworzenia projektów. A z czym się to je, dowiecie się już niedługo w następnym odcinku serii! Stay tuned :)

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">