DE / EN
KOKO MODA 24.06.2018

HOW IT'S MADE: Kolekcja LATO 2018 - #4 Poprawki, poprawki, poprawki...

34/01/ad438b202b0f70eacfc38d9cee99.jpeg

Kto śledził naszego bloga uważnie, ten wie jak skomplikowanym procesem jest stworzenie kolekcji. Dla tych, którzy chcieliby się dowiedzieć, jakie są kolejne etapy tego procesu, stworzyliśmy serię wpisów HOW IT'S MADE! W poprzednim wpisie dotarliśmy do stworzenia konstrukcji i pierwszych odszyć... i co dalej?

KOKO moda

W następnym kroku czeka nas niestety dość żmudny proces - wprowadzanie poprawek, następne odszycia i znowu poprawki. Jak wszyscy dobrze wiemy, na pytanie czy dany projekt dobrze leży, możemy odpowiedzieć dopiero kiedy mamy go na sobie. I właśnie dlatego po wykonaniu konstrukcji i pierwszych odszyć przechodzimy do mierzenia. Niewątpliwie pierwsze przymiarki są jednym z bardziej ekscytujących momentów powstawania kolekcji! Niestety musimy szybko ochłonąć i oceniać projekty "na chłodno" - z reguły trzeba skrócić rękaw o 2 cm albo poszerzyć dekolt o centymetr, tak aby końcowy produkt był dopracowany w najmniejszych szczegółach. To są właśnie te decydujące detale... ;)

Po wielu godzinach przymiarek i dyskusji zbieramy notatki i cofamy się o krok, czyli wracamy do... konstrukcji. Czasem też okaże się, że materiał, który wybraliśmy w pierwszym kroku nie układa się tak ładnie jak w naszych snach, więc musimy zmienić dobór materiałów lub dostosować projekt. Niestety nie jesteśmy wszechwiedzące i część wyborów musimy zweryfikować po przymiarkach. Ale właśnie z takich spontanicznych decyzji rodzą się nieraz fantastyczne rzeczy, które okazują się być... prawdziwymi bestsellerami!

Ubrania KOKO

Po kilku rundach przymiarek i poprawek możemy być w końcu pewni, że oddajemy w Wasze ręce dopracowane w najmniejszych szczegółach ubrania, które będą wam służyły przez wiele sezonów :) Staramy się, aby każda kolekcja zaskoczyła Was oryginalnością, wzorami, kolorami, i wydaje nam się, że przy kolekcji Summer 2018 nam się udało ;)

Ostatnim krokiem jest już tylko wrzucenie produktów na stronę... albo aż! Tak aby nasze produkty były dla was dostępne dzień i noc <3

KOKO made in Poland

Jeśli jesteście ciekawi, jak powstają nasze kolekcje, przeczytajcie wszystkie wpisy serii HOW IT'S MADE!

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">