DE / EN
KOKO SUPPORT 08.03.2017

Jeans for a better world!

ea/eb/38e8c53bc7cf50e8b1425cb1c357.jpeg

Razem z nami możesz sprawić, że Twoje stare jeansy zyskają nowe życie i przyczynią się do pomocy dzieciom w Ugandzie! Wystarczą nam 3 proste kroki:
1. Oddaj nam swoje stare jeansy
2. My zrobimy z nich coś pięknego i użytecznego, i wystawimy na aukcję charytatywną
3. Razem ufundujmy dzieciom w Masindi rok edukacji!

Wyślij nam swoje jeansy! Jak to zrobić? Kliknij tutaj!

Prawiekażdy ma w swojej szafie chociaż jedną parę jeansów. Tonieodzowny element garderoby, każdy regularnie kupuje nowe jeansy,ale czy ktoś się zastanawia nad tym jak wygląda ich produkcja?Powstaniejednej pary jeansów pochłania do 7000 litrów wody! Ichociaż wielu producentów jeansów zakazało bardzo szkodliwej dlaśrodowiska i zdrowia pracowników metody piaskowania (która nadajespodniom "znoszony" wygląd), wciąż jeszcze powszechnejest użycie barwników, które zanieczyszczają okoliczne rzeki igleby. Masowo produkowane jeansy często są przesiąkniętechemikaliami i przez kontakt ze skórą stają się groźne dlazdrowia. Warto też pamiętać, że przy produkcji jeansów rzadkoprzestrzegane są podstawowe zasady BHP, przez co pracownicyzaangażowani w produkcję są narażeni na poważne problemyzdrowotne. Powstaje więc pytanie: dlaczegowciąż kupujemy nowe jeansy, odkładając niemodne modele na dnoszafy?

Częśćproducentów stawia na ekologiczną bawełnę, dzięki nowymtechnologiom ogranicza zużycie wody i nadzoruje warunki pracy wfabrykach. Większość wciąż jednak, ze względu na koszty,preferuje produkcję szkodliwą dla środowiska. Innym i mniejkosztownym wyjściem jest recykling. Jeansy, które powstały jakoodzież robocza dla farmerów i górników, są bardzo trwałe.Dlatego warto wykorzystać je ponownie, nawet jeśli już sąwyraźnie znoszone lub poprzecierane. Nie wiesz co zrobić zestarymi jeansami? Przychodzimy z pomocą! Z nami możesz sprawić, że Twoje stare jeansy jeszcze raz przyczynią się, żeby wysłać w świat trochę dobra. :)

KOKOworld od samego początku istnienia angażuje się w działania na rzecz bardziej odpowiedzialnej mody. Na pewno pamiętacie plecaki z recyklingowanych jeansów od naszego rękodzielnika Carlosa z Hiszpanii, kojarzycie też na pewno recyklingowe projekty Maruny. My sami dbamy o to, aby nie zmarnował się żaden kawałek pięknych afrykańskich batików - ze ścinków tworzymy aplikacje i detale, które pokochałyście, jak na przykład serduszka z kolekcji Be My Valentine. Tym razem idziemy o krok dalej i zachęcamy Was do przyłączenia się do naszej akcji. Zbieramy stare jeansy, aby stworzyć z nich coś pięknego i użytecznego, ato wszystko w szczytnym celu! Nadającstarym jeansom nowe życie, chcemy jednocześnie wspomóc najbardziejpotrzebujących– podopiecznych fundacji Window of Life w domu dziecka w Ugandzie. Pomóżcie Waszym starym jeansom sprawić, że świat stanie się trochę lepszy. <3

 

Dzieci z domu dziecka w Masindi w Ugandzie

 

Torby i plecaki stworzone ze starych jeansów według projektu KOKOworld zostaną wystawione na aukcję, a całkowity dochód zostanie przeznaczony na ufundowanie dzieciom z domu dziecka w Masindi w Ugandzie edukacji i niezbędnych przyborów szkolnych. Im więcej jeansów, tym więcej dzieci pójdzie do szkoły!  Wszystkie dzieci możecie poznać na stronie fundacji:  http://www.window-of-life.org/... Dom dziecka fundacji Window of Life powstał w 2011 roku z inicjatywy Marty Majewskiej-Vaassen, we współpracy z Ugandyjką Marią, która obecnie zajmuje się prowadzeniem domu. Przy wsparciu licznych przyjaciół z Niemiec i Polski udało się stworzyć miejsce, gdzie porzucone i osierocone dzieci mogą znaleźć schronienie oraz otrzymać edukację. Ostatnio dom przeszedł gruntowną przebudowę, jednak wysłanie dzieci do szkoły i wyposażenie ich w potrzebne przybory generuje dalsze koszty, których fundacja nie jest w stanie pokryć bez wsparcia chętnych do pomocy. Dlatego, zamiast odkładać lub wyrzucać niemodne czy przetarte jeansy, warto wysłać je do KOKOworld, w ten sposób można przyczynić się do ochrony środowiska i jednocześnie wspomóc dzieci z Domu Dziecka Window of Life w Ugandzie.

 

Dom dziecka w Masindi w Ugandzie

 

Jeansy można wysyłać do końca marca na adres (załącz swoje imię i nazwisko oraz adres e-mail :) 

KOKOworld

ul.Ślusarska 9/332

30-710Kraków

lubzostawić w sklepie stacjonarnym KOKOworld przy ul. Starowiślnej 19w Krakowie.

Czekamy na Wasze jeansy! Jeans for a better world!

Partnerem akcji jest Fashion Revolution Poland - organizacja od lat promująca odpowiedzialne podejście do mody oraz działająca na rzecz świadomych wyborów konsumenckich. Inicjator powszechnie znanej akcji #whomademyclothes

 

Window of Life

 

Chcesz lepiej poznać Fundację Window of Life lub wspomóc dzieci w Ugandzie? Kliknij tutaj!

 

 

zrównoważona produkcja

Odpowiedzialne materiały

Ekowysyłka

14 dni na zwrot

KOKO WORLD logo
  • ul. Starowiślna 19, KRAKÓW
.js">